Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért lassabb az internet,...

Miért lassabb az internet, mint a maximális sebessége?

Figyelt kérdés

Egy ideje észrevettem, hogy hiába 4Mbit a maximális letöltési sebesség, a speedtest honlapon is kevesebbet tud csak lemérni.

Amikor újraindítom a gépet akkor egy rövid ideig maximális sebeséggel is képes letölteni, azonban egy idő után nagyon lelassul, 430-440kb/s szokott lenni az átlag sebesség, most olyan 30-50kb/s-ra is leesik.

Nem tudom mit tegyek, kerestem a gépen, hátha spyware vírus okozza, de nem volt fertőzés (Ráadásul a többi itthoni számítógépünkön is jelen van ez a probléma). Néztem, a router beállításainál a DHCP klienseket, de nem oszt ki címed idegennek, úgyhogy elvileg nem is lopja senki.

Másra pedig már nem tudok gondolni mi lehet a baj. Ebben az esetben mindenképp a szolgáltató a ludas, vagy valakinek van esetleg ötlete?



2012. máj. 11. 20:48
 1/5 anonim válasza:
Tehát másik gépen is lassú, és közben a többi X gép ki volt kapcsolva? (Hogy ne legyen rá hatással).
2012. máj. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pontosan. Egyébként két gép van. S külön külön teszteltem, tehát olyasmi véletlenül sem fordulhatott elő, hogy az egyiken mondjuk letöltés fut.
2012. máj. 11. 20:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt ne várd, hogy a 4 megabit rendszeresen meglesz, mert az csak a maximum. Az átlag kb. a fele szokott lenni, azért kicsivel több. De az általad írt sebesség tényleg nagyon lassú, többnek kellene lennie. Kérdezd meg a szolgáltatót. Ez kábelnet?
2012. máj. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

ADSL net.

Azzal tisztában vagyok, hogy nem mindig tartja, de speedtesten akkor is mindig kiírja a maxot. Most viszont kevesebbet ad ott is.

Igazából azért kezdtem el gyanakodni, mert elegendő seed esetén, vagy elég jó ftp szervernél, de akár egy nagyobb pdf letöltésénél is mindig maximummal jött, minimális ingadozással.

Most viszont csak a gép indulásakor képes maximummal tölteni aztán csak romlik. De eddig mindig biztosítva volt a maximális sávszélesség tehát nem befolyásolta semmi, pedig közel 3 éve van ez a netem.

2012. máj. 12. 13:45
 5/5 A kérdező kommentje:

Hm. Közben lehet hogy megoldottam. A legújabb böngészők és letöltő kliensek korlátozzák le.

Kipróbáltam egy majd 4 éves böngészővel, és úgy maximummal tölt újra.

Egyelőre legalábbis ez a tapasztalatom. Ezt azért írtam le, ha esetleg másnak is van hasonló gondja, tesztelje ezt.

2012. máj. 12. 15:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!