Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Sok tizenéves miért nem tud...

Sok tizenéves miért nem tud meglenni a Facebook nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nézegetem a kérdéseket itt a számtech rovatban, és minden 2. kérdés szinte Facebook. Annak idején én is szerettem pl az Iwiw-et amikor bejött, de nem függtem rajta egész nap. Amúgy 25 vagyok. A mai tizenévesek pedig annyira rá van kockulva, h másról nem is hallani tőlük. "Hányan nézték meg az adatlapom? Like-oljatok minél többen!" stb.

Vagy egy másik példa: Szerelem rovatnál is elég sok olyan kérdés van, h tetszik XY, mit írjak neki face-en?

Ma már nem személyesen illik beszélni egy csajjal?:D Ennyire lemaradtam volna?:D


2012. febr. 21. 11:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos mi vének ilyen maradiak vagyunk, hogy eléldegélünk mindenféle facebook, meg stb. nélkül. Az ifjoncoknál már sötét/maradi/nem folytatom, mert kimoderálnak vagy ezek nélkül.

44/F

2012. febr. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia, én 14 vagyok.

Szerintem hasznos a facebook, mert ingyenes, és ha pl. az ország másik végében lakik az ismerősöd, vagy rokonod, akkor lehet vele dumálni.

Meg a chat egyszerűbb, mint az SMS.

De azzal én sem értek egyet, hogy egymást szidják a neten, és rágalmazzák a másikat.

Am egyik osztálytársam mesélte, hogy egy Bécsi szanatóriumban van egy "facebook" osztály, ahova azokat teszik be, akik már SEHOGYSEM kommunikálnak, csak face-n. Elvettek tőlük mindent, hogy ne tudjanak felmenni, és erre mit csináltak...mindenkinek volt egy lapja, amit üzenőfalnak használt. Arra írogattak, olyan volt mint a facebook. Lehetett Like-olni, meg minden.

Nem tom hogy igaz-e, de simán el tom képzelni, amikor végignézek az osztályomon. Szerintem egy páran ott fognak kikötni... :/

2012. febr. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én 21 éves vagyok, és szerintem a fiatalok internetes szokásai nagyon rosszak. Facebook lényegében sokaknak létfontosságú, fel nem fogják, hogy nem jó az, hogy olyan sokat lógnak rajta. Nem a Facebookot okolom, a fiatalokat és a szülőket inkább. Én ahogy látom a helyzetet, feljebb kellene emelni a FB minimum korhatárát és szigorúbban ellenőrizni az adott személy kilétét, tényleg annyi-e a kora, egyáltalán létező személy-e, stb...


Ha hivatalos iratokról kérnének másolatot, az sem lenne rossz, akinek meg ez nem tetszene, ne használja, mert nem kötelező.


Sokak olyanokat írnak ki, amit nem fognak fel, hogy komoly hiba, hogy kiírják. Valakit nem érdekel, valakit bosszant, jövőre nézve is lehetnek következményei (akár munkahelyre is érthetem ezt).


Nagyon butának tartom ezeket az embereket, legalább is ezen a téren. Igazából itt, amit GyK-n is látok, néha nagyon elgondolkozom, mi lesz azokkal az emberekkel, talán kinövik, jó esély van erre, de ha nem...

"Lájkolta egy csaj a képemet! Szerintetek tetszem neki?" - itt tartunk most, ilyen kérdések vannak itt, ami szerintem nagyon gáz. És mégis, ha valaki nyom egy "Like" gombot, azt miért kell olyan nagy dolognak, olyan fontosnak tartani?


Én is Facebookozom, de egyre kevesebbet, napi 5-10 perc és kész, pedig sokat vagyok gép előtt, hiszen számítógépen dolgozom, tanulok, stb...


Szigorítás kellene (de nem lesz, mert az amúgy is üzletileg rossz lenne), inkább a szülőknek és a fiataloknak kellene a magatartásukon változtatni ezt illetően, de ez sem fog bekövetkezni, úgy gondolom.


Amúgy röviden válaszolva a kérdésedre (kicsi indulattal; ezeket olvasva felmegy bennem a pumpa. :D): mert HÜLYÉK!


"Ma már nem személyesen illik beszélni egy csajjal?:D" - én el sem tudom képzelni még most sem, hogy valakivel is neten ismerkedjek. Nekem az fontos, hogy lássam az adott személyt, ne csak lássam, amit ír, hanem halljam a hangját, és lássam az arc mimikáját, gesztusait.

2012. febr. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!