Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Kik azok az Anonymous Hacker...

Kik azok az Anonymous Hacker csoport? Valaki írna róla pár szót?

Figyelt kérdés
2012. jan. 25. 13:25
1 2
 11/16 anonim válasza:
Nem csoport, én anonymous, te anonymous, mi anonymous, 1 ötlet, nem csoport
2013. máj. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 nlorant82 ***** válasza:
57%
Egy jobb világot szeretnének elérni ezért harcolnak! Én is a tagja vagyok igazából az enyém az alap elgondolás mert szeretnék egy egyenlő,szabad,becsületes világot nem ezt ami most van mert ez egy totális diktatúra!
2014. szept. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 janicsuhran válasza:
64%
elképesztő hogy abból a néhány válaszadóból aki ide irt "pár" sort kapásból 3 tagja az anonymous-nak.. bámulatos amit csinálnak, sokat adnék érte, ha ismernék ilyen embereket, lenyűgöz amit csinálnak, hogy sokmindent kockáratesznek és dolgoznak azért, ami eleve megillet minket. Az igazságért. RESPECT ANONYMOUS
2015. nov. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
65%

Azért kedves #13-as hozzászóló én egy kicsit szkeptikusan, árnyalnám a képet.


A klasszikus értelemben vett hacker egy tudását önállóan művészi szintre fejlesztő - szigorúan véve - számítástechnikai szakember, akinek az alapértéke az alkotás. Ezen szempont szerint az Anonymus nem hackercsoport

[link]


Az Anonymous - ami valójában nem egy körülhatárolható csoport, csak egy név, amit bárki felvehet - többségében egy elv köré csoportosuló laikus embertömeg, akik letöltenek pár előre elkészített programot/szkriptet, és egyfajta használati útmutatást birkán követve nyomogatják a gombokat - nem törődve tettük következményeivel, illetve az elvégzett művelet mögött zajló valódi folyamatokról.


Az ilyen birkákat szkriptkölyköknek, script kiddieknek nevezik, és az informatikus szakma nem épp eléggé rossz véleménnyel van róluk.


Miért is probléma ez?

Mert:

* A tudatlan tömeg nem tudja, hogy azzal amit tesz, az bűnösnek vélt/szórásba eső ártatlanoknak is kárt okoz - volt már ilyen a GoDaddy hoszting-szolgáltató (az Anonymous megtámadott egy "gonosz" honlapot, aminek következtében több ezer más, teljesen rendes oldal/webáruház vált elérhetetlenné) illetve a Paypal esetében is (a PayPalnál 13 "tagot" el is kaptak), de nemrégiben megfenyegették a Cloudflare nevű load-balancing szolgáltatót is


* A tudatlan embertömeg nem tudhatja, hogy valamilyen állítólagos "szent ügy" érdekében kiválóan felhasználhatóakká válhatnak valamilyen szervezet/egyház/állam/kormány elleni akció lebonyolítására


* A tudatlan tömeg nem tudhatja, hogy ki áll az akciók megtervezése mögött - hisz bárki felveheti ezt a nevet (éppen ezért sikerült nemrégiben valakiknek az Anonymous kommunikációs stratégiáját felhasználva dezinformáló üzeneteket szétkürtölni a világhálón)


* Egy szentnek tartott ügy még nem bizonyítja egy erőszakos tett elkövetésének helyességét, az ebben való intézkedés jogosultságát (utóbbira valóak a nemzetbiztonsági szakszolgálatok, a katonaság, stb...)


* Az Anonymous-támadásai egy hibás szemléletet plántálnak el a tudatlan tömegekben: miszerint bármilyen valós vagy vélt sérelem ellenében ki kell szemelni valamit/valakit és az "anonimitás" látszólagos álarca mögött jól megtámadni, virtuálisan - hisz egyszerű (csak nyomni kell a gombot), hisz szabad, hisz nincsen következménye, hisz mások is ezt csinálják

És így válik az áhított szabadság eszménye szabadossággá, anarchiává.


Éppen ezért én nem lennék feltétlenül hurráoptimista ezen "csoport" kapcsán.

2015. nov. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Szia érdekelne a csoport és hozzá tartozó dolgok.
2019. júl. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
51%

Kicsit sem fura senkinek hogy rögtön 2-3 anonymous tag ide jött? Egyáltalán nincsenek több millióan és az is igaz hogy feltörtek egy jó pár oldalt. Ha anonymous valaki azt nem hirdeti sehol sem, mert szigorúan titkos a kilétük.

Rengeteget nyomoztak utánuk, de nem találtak semmit. Már rég nem lenne titok a személyiségük ha több millióan lennének és minden 3. tag oda írná egy kérdés alá hogy ő anonymous...

Ja egyébként anonymous vagyok, sőt én vagyok az alapító

2019. aug. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!