Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Kik azok az Anonymous Hacker...

Kik azok az Anonymous Hacker csoport? Valaki írna róla pár szót?

Figyelt kérdés
2012. jan. 25. 13:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
ha joltudom finnországiak ,...de vann több csoportjuk is töb országban
2012. jan. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Én eddig úgy tudtam, hogy egy nemzetközi hackercsoport
2012. jan. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%

Egész világon,Magyarországon is vannak tagok.

Infót senki sem tud adni róluk mivel még az FBI se tud róluk semmit.

2012. jan. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
de most akkor egy támadásra készülnek? a facebook, youtube, twiter, és a microsoft ellen.
2012. jan. 25. 18:15
 5/16 anonim válasza:
90%
micsoda? egyáltalán nem támadnak ők senkit. sőt.
2012. jan. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

ma 22:57 na ennek kicsit jobban nézz utána [link]

én is olvastam valahol hogy fenyegetőznek facebook megállítással is,ha nem kapják vissza a megauploadot.

2012. jan. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

mivel a Facebook információkat adott ki pénzért a rendvédelemnek amerikában

és világszerte vannak

2012. márc. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Az Anonymous hacker csoport itt van mindenhol. Minden országban. Lehet nem pontos ,de úgy tudom 2002-ben a paypal oldalát tönkre tették ezzel milliárdos károkat okozva ,a paypal be perelte őket ,de a letartóztatások még mai napig is tartanak ,mivel több EZER hacker támadta együtt meg az oldalt ,ezért sikerült nekik.
2012. aug. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Hawke ***** válasza:
100%

Az Anonymous egy, mára világszerte elterjedt eszmét követő hacker társaság. Elsősorban aki a "hacker" szóról negatív jelzőre asszociál, hadd világosítsam fel egy picit.


A mai átlag ember, ha meghallja a hacker szót, jó formán azon nyomban egy rosszindulatú bűnözőre gondolhat, akinek nincs jobb dolga, mint random oldalakat feltörni. Ez egy közkedvelt tévhit. A "hack" egy mentalitás, egy eszme, mellyel a bizonyos személy kifejezi esetleges elégedetlenségét a jelenlegi elnyomó rendszer és tagjai iránt.


Egy hacker nem fogja feltörni tegyük fel egy, a lovakkal foglalkozó weboldaladat, hiszen azzal nem tettél semmi olyat, amivel az eszméi ellen vallottál. Egy hacker a szélhámos, becstelen, hazug illetve erkölcstelen elvek mellett pártoló weboldalakat veszi célba, hogy kifejezze tiszta ellenérzéseit.


Valóban léteznek olyan személyek, akik csupán a rosszindulat által vezérelve dühítik fel az ártatlan site tulajdonosokat, de azokat cracker-eknek nevezzük. Tudom, a két fogalom rendkívül hasonló de mégis mélyebb jelentésük szöges ellentettje egymásnak.


Az Anonymous csoport csupán néhány éve jött létre, de már véleményem szerint több százezer tagja lehet, talán több millió... de természetesen ezt csupán hasra ütéssel saccoltam, hiszen a legvarázslatosabb bennünk az, hogy mindenhol ott vagyunk, teljesen észrevétlenül.

Nem kell különösebb számítástechnikai tudásod lennie ahhoz, hogy magadat is közénk tudd. Csupán fogadj el és támogass. Jómagam például fikarcnyit se értek a hackerkedéshez, mégis teljes szívemmel támogatom a többieket a sikereikben. Nálunk nem a tudás, vagy az erő, annál inkább az egység a legfontosabb.


Az Anonymous a szabadság és egyenlőség eszméit hirdeti, csupán egy kifinomultabb, modernebb taktikával, elvégre az elmúlt évek során az internet teljesen beitta magát a hétköznapi életbe, így nem ostoba ötlet az, hogy pontosan ezt az újfent megjelent, "virtuális" világot csípjük nyakon ahhoz, hogy kikiáltsuk az eszméinket. A média is egyre jobban felfigyel ránk, ami csupán javít a helyzetünkön.


Ugyebár aki már hallott az Anonymousról, az tudja, hogy van egy rendkívül közkedvelt jelképünk, mégpedig a V for Vendetta című filmben megjelent maszk. Aki nem látta még a filmet, annak elsősorban ajánlom, hogy tessék azonnal bepótolni, hiszen a végletekig felszabadító. Az Anonymous esetében a jelképet leszámítva a film eszméje is teljesen megegyezik a hacker csapatéval, tulajdonképpen ez adta nekünk az első löketet.


Végső szónak megejteném, hogy természetesen a média teljesen torzítottan hozza a tudtotokra cselekedeteinket. Naivnak, elvetemült bűnözőknek, gyűlölködő, életunt gaztevőknek állítanak be minket, de ez közel sem így van. Mi csupán eleget tettünk mindannak a förtelemnek, ami a világon körülöttünk történik és azon vagyunk, hogy kiharcoljunk a jogunkat ahhoz, hogy tudjuk az igazságot. Bárki csatlakozhat közénk, nincs szűkség semmiféle belépőre... csupán fogadj el minket, és ha valóban rendkívül komoly tag vagy, talán egy Guy Fawkes maszk se árt. :]


"We are Anonymous. We are Legion. We do not forgive. We do not forget. Expect us."

2012. nov. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Hawke ***** válasza:
100%

Uh, igen, ahogy látom elég sok kérdés felmerül arról, hogy tulajdonképpen milyen tetteink is voltak az elmúlt években, így ezt kifelejtettem.


Valójában képtelenség leírni az összes tettet, hiszen napról napra újabb és újabb hírek tőrnek a felszínre, így csak annyit tudok mondani, hogy rendkívül aktívak vagyunk.


Több biztonsági cég, illetve politikai intézmény honlapját tettük többször is elérhetetlenné. A Megaupload betiltására például olyannyira bepöccentünk, hogy egyszerre az FBI és a Pentagon oldalát is feltörtük, rengeteg féle, és nagyon értékes információt kisajtolva belőlük.

Most biztos van aki azt gondolja, hogy lopás... attól függ honnan nézzük. Lopásnak számít az, ami valójában is minket illetett volna, csupán eltitkolták előlünk? Na mindegy, költői kérdés. :)


És mielőtt azt hinnétek, hogy pont a mi elcseszett országunkat kihagyták, akkor nagyon is tévedtek!


Magyarországon is rengeteg támogató/tag van, a facebook-on alakult is egy Occupy Hungary nevezetű projekt. Sőt, ami ennél is jobb, idén márciusban feltörték a magyar Alkotmány Bíróság honlapját, és átírták az alaptörvényeket! Egyszerűen zseniális. :]


De persze akinek most felkeltettem az érdeklődését, és többet akar megtudni, egyszerűen írja be google-be és rengeteg mindent kidob. Vagy töltse le az Anonymous applikációt okos telefonjára, akkor folyamatosan képes lesz követni. ^^

2012. nov. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!