Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Megbirom ezt oldani? LENT

Megbirom ezt oldani? LENT

Figyelt kérdés
Az van hogy megosztottam a netem + egy hálókari segitségével!! De csak akkor van a másik gépen net ha az enyém is megy!! Meglehet csinálni azt hogy ne keljen a gépemnek bekapcsolva lennie aho hogy legyen net a másikon is??
2011. szept. 7. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Az első... A neted egy modembe megy .. a modemből ha a gépedbe megy egyből a net és nincs közben router .. akkor szerválj be egy routert és utána a routerből vidd a gépedbe a netet és a másikba is
2011. szept. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jah modemből az én gépembe aztán az éngépemből LAN-kábellel megy az öcsém gépébe !!
2011. szept. 7. 21:41
 3/4 Argloss ***** válasza:

Router (internet megosztására alkalmas készülék) nélkül ez nem megoldható. Jelenleg a te géped osztja meg az internetet, de ehhez bekapcsolva kell lennie, mivel kikapcsolt állapotban a két hálókártya a gépben nem kap áramot. A másik meg, hogy a te gépeden lévő oprendszer kezeli azt is, hogy melyik gép mit akar megnyitni, kikapcsolt állapotban viszont erre sem képes. Ez nem olyan mintha kétfelé lenne osztva a drót, abban az esetben nem is nagyon tudnátok egyszerre internetezni.


Lényeg az, hogy vegyél egy routert, amire rákötöd a két gépet meg a modemet és így csak a routernek kell bekapcsolva lennie állandóan...

2011. szept. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
oksa köszi
2011. szept. 8. 07:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!