Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Wifi konfig? (SE p1i + TP-Link)

Wifi konfig? (SE p1i + TP-Link)

Figyelt kérdés

Lenne egy Sony ericsson P1i telefonom, illetve egy TP-Link wifis router (TL-WR741ND).

A routert szépen bekonfigoltam, spárgán a PC-n megy is szépen a net rajta. Mikor a telefonnal csatlakozok, nincs is gond, szépen kiírja hogy csatlakoztvatva van az eszköz a hálózatra, kapok is IP-t minden rendben valónak tűnik. Viszont mikor elindítok egy alkalmazást, (pl. gmail) kiírja hogy a frissítéshez aktív kapcsolat szükséges. Ergo nem kommunikál valamiért.

a telefonban 802.11b szabvány van, a routeren be is állítottam hogy only 11b, de nem segített a problémámon. A kódolásokat is levettem (bár nem is a kapcsolódással volt a gond).

Mikor nézem a wifi statisztikáját, írja hogy ez a MAC-ű eszköz csatlakozott és folyamatosan küldött pl. most 300 csomagot, illetve fogadott is 42-t.

De miért nem kommunikálhat?


2011. júl. 28. 21:56
 1/4 A kérdező kommentje:
tovább haladtam gondolatban, a 192.168.1.1-et azaz a router admin felületét elérem, sőt konfigolni is tudom, de internet annak ellenére, hogy ide tudok írni, a telefonomra nem oszt ki netet. mi a franc lehet ez?
2011. júl. 28. 22:28
 2/4 anonim válasza:
Próbáld meg statikus IP-vel. MAC filter nincs bekapcsolva?
2011. júl. 29. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

próbáld meg egy resetelésel és utána egy tp-link firmware frissítéssel.

firmware itt tölthető le: [link]

2011. júl. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sikerült megoldani!

Mindig hiszek abban, hogy ami fenn van a neten temérdek adat, egyszer hasznos lehet valakinek, emiatt megírom hogy mi történt végül:

Reseteltem a routert. Felmentem a netre a telefonommal, és láss csodát lett net. Szóval a jelszavas védelem volt ami miatt nem adott a telefonnak netet a router (azóta próbáltam WEP meg WPA titkosítással de egyikkel sem megy). Azóta, hogy csak biztonságos maradjon a netezés, beállítottam MAC filtert, illetve SSID titkosítást, így félnivalóm nincs.

(az mindenesetre meglepett, hogy wifin keresztül konfigolható a router...)

Azóta tökéletesen megy lassan egy hónapja a router kikapcsolás, és minden gond nélkül.

2011. aug. 11. 23:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!