TP-Link routert szeretnék beüzemelni, egy mac képhez, hogy tegyem?
Semmi köze a routernek ahhoz, hogy milyen OS van a gépen.
1. Modemből az UTP kábelt bekötöd a router WAN portjába.
2. A router tetszőleges LAN(1, 2, 3...) portját egy másik UTP kábellel a gép hálókártyájához kötöd.
3. Kész.
Ha a router beállításait akarod változtatni, akkor nyitsz egy böngészőt, és beírod az IP címét, ami általában 192.168.2.1. Továbbiak a használati útmutatóban.
Ha routerre rá vagy csatlakozva, akkor már a lényeg megvan. Hogy az internet miért nem jön, annak több oka lehet. Az első, ami eszembe jut (feltételezve, hogy a WAN portba becsatlakoztattad a modemet), az a szolgáltató korlátozása.
Megoldás:
A szolgáltatód a MAC cím alapján azonosítja a gépedet, és csak akkor enged csatlakozni, ha az egyezik. A fent leírt böngészős módszerrel menj be a router beállításaiba, és a dinamikus IP cím beállításai környékén keress egy "clone mac address" funkciót. Ha ezt aktiválod, elvileg utána működni fog.
Pontosabb utasítást nem tudok adni, mert nem ismerem a routered, de a használati útmutató tényleg segíthet.
Google segítségével ezt találtam:
Figyelj arra, hogy eszerint a cím 192.168.1.1, nem az, amit fent írtam. A szükséges opció pedig a Network->MAC Clone címszó alatt található.
Ha minden igaz, akkor annyi, hogy ha ott vannak előtted a beállítások, akkor rányomsz oldalt arra, hogy Network, majd arra, hogy MAC Clone, aztán leokézod, és kész. Talán utána újra kell indítani a routert, ami annyiból áll, hogy kihúzod a konnektorból, majd visszadugod.
Ennél pontosabbat nem tudok mondani, mert nincs előttem, csak az alapján tudok én is segíteni, amit olvastam.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!