Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Teljes házas wifi lefedettség...

Teljes házas wifi lefedettség hogyan?

Figyelt kérdés
Valami link vagy címszó jó lenne, olyan megoldás kell ami a wifit mindenhova eljuttatja azonos IP-n mondjuk egy 3-400 m2-es házban. Az erős adó nem jó, valami access point kéne vagy külön eszköz erre.
2011. ápr. 16. 12:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 P.O.C. ***** válasza:

14:00 -nek és a kérdezőnek

============

Viszont ehhez vezetékezni kell, össze-vissza furkálva a lakást, ami még egy meszelés/tapétázás előtt hagyján is lenne. Ha igényesen akarnád megcsinálni (pl. kábelcsatornák, fali ajzatok, stb..), sokkal drágább lenne, mint egy Range Extender egy erős antennával. Egy próbát szerintem megér, ha nem jönne be -amit kétlek- a Range Extender még mindig felhasználható Access Point -ként is (mint ahogy 14:00 mondja), csak kábelesen össze kell kötni a router LAN portjával beállítani az AP módot, titkosítást és kész.

A régi TL-WR340G -t sem kéne kidobni, mert felhasználható AP-ként és Switch -ként is, ha a DHCP -jét kikapcsolod és megváltoztatod az IP címét.

2011. ápr. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
15:11 egyébként meg lehet oldani vezetékezés nélkül, ha repeater módban használod az AP-kat. Bár azt nem tudom hogy ezek a pár ezer ft-os AP-k tudnak-e repeater módot, én a Ciscos cuccokat ismerem, bár az nyilván nem megfelelő alternatíva az ára miatt...
2011. ápr. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 P.O.C. ***** válasza:

"15:11 egyébként meg lehet oldani vezetékezés nélkül"


Tudom, hisz épp erről beszélek (Range Extender)! Lehet sima AP-t is venni (nem kell feltétlenül Cisco a repeater módhoz, mert a TP-link is tudja). Csak az AP repeater mód a Range Extender-el ellentétben WDS módban működik, nehéz a konfigurálása és nem túl megbízható, valamint a Wi-Fi sávszélességet is felezi.

2011. ápr. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!