Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Teljes házas wifi lefedettség...

Teljes házas wifi lefedettség hogyan?

Figyelt kérdés
Valami link vagy címszó jó lenne, olyan megoldás kell ami a wifit mindenhova eljuttatja azonos IP-n mondjuk egy 3-400 m2-es házban. Az erős adó nem jó, valami access point kéne vagy külön eszköz erre.
2011. ápr. 16. 12:49
1 2
 1/14 P.O.C. ***** válasza:

Milyen hálózati eszközeid vannak jelenleg (márka/típus)?


Amúgy Access Point vagy Range Extender kell erre a célra. De néha az is nagyon sokat jelent, ha a jelenleg Wi-Fi routeredre raksz nagyobb nyereségű antennákat.

2011. ápr. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem lényeges mim van, mert le lenne cserélve (egyébként TL-WR340G és WGR614 de a netgear nem jó semmire). A Range Extender-nél egyből jött a kérdés, hogy oké hogy nagyobb a jele, de fogadni is tudja egy gyengébb eszközét? Pl egy okostelefon. Keresgélek ebben a témakörben. Az antenna nem oldotta meg, kb 3 métert növelt rajta, 40 centis tégla falunk van vasbeton merevítőkkel. És ez csak 100m2.
2011. ápr. 16. 13:03
 3/14 anonim ***** válasza:
Minden szintre külön AP-t kell rakni, akár 2-t is, csak figyelni kell az SSID-kra meg a csatornákra, azért hogy ne legyen interferencia és megvalósítható legyen az egyes AP-k közötti barangolás, anélkül, hogy megszakadna a kapcsolat.
2011. ápr. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Annó csináltam a vezeték nélküli telefonhoz ilyesmit, lehet hogy wifivel is működik. A fő egység antennáját lecsavartam, helyére becsavartam egy kábelt, amit a tanya épületeinek egész területén végigfuttattam és elágazásokkal néhol hozzá csatoltam egy antennát.


Persze ez a megoldás nekem 1991-ben megfelelt, de lehet, hogy manapság van már jobb megoldás is:D

2011. ápr. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ez a drót becsavarós módszer lenne a legjobb, bár sajnos messze nem ennyire egyszerű :) Viszont ez az APs megoldás lesz a nyerő szerintem. Ha valaki tud adni egy linket ahol részletesen írnak a megvalósításról akkor meg is van, de már így is boldogulok. Köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 16. 13:22
 6/14 P.O.C. ***** válasza:

Sok múlik a kliensen is, ugyanis a okos telefonoknak elég fing kis Wi-Fi adapterül van. A TL-WR340G -en még antennát sem lehet cserélni és csak 3 dBi nyertségű antenna van a rajta. A Netgear, meg egy elavult hulladék új külcsínnel.

Szóval alapból nem sok mindened van, ami használható.


Én ezekkel próbálkoznék:

Router:

[link]


Range Extender:

[link]


És 2 db 8 dBi -s antenna:

[link]

2011. ápr. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Ha valaki tud adni egy linket ahol részletesen írnak a megvalósításról akkor meg is van, de már így is boldogulok."


A sulis diákat amiből anno a wifit tanultuk oda tudom adni, ha kell.

2011. ápr. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A netgearén nem lehetett cserélni, de volt egy tönkrement routerünk, abból átforrasztottam a csatlakozót (rengeteget dobott rajta). Viszont az antenne csere nem tökéletes mint írtad te is a mobilok gyenge adaptere miatt. Access point lesz a vége szerintem. Láttam aránylag olcsón 2 amperes wifi erősítőt, az bivaly egy eszköz, jobb mint az antenna. Ha nincs kimondottan erre megoldás akkor építek pár routerból access pontot, bár én valami olyat képzeltem el, hogy egy router, belőle kijön kb 10 antenna kivezetés amit szétoszthatok. Egyetemi WiFis tananyag meg nem tudom mennyit segítene rajtam :S Arról tudok olvasni eleget.
2011. ápr. 16. 13:54
 9/14 anonim ***** válasza:
Ezt úgy szoktuk megoldani cégeknél, hogy Van egy router, ami NAT-ol meg DHCP-zik, erre rá van dugva egy switch, és a switchbe megy bele annyi AP amennyi kell a teljes lefedettséghez.
2011. ápr. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ez az utolsó hozzászólás segített a legtöbbet, innen meg tudom oldani. Köszönöm!
2011. ápr. 16. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!