Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem vagy fenn egy...

Miért nem vagy fenn egy közösségi oldalon sem? Emiatt hátrányban érzed magad? Tervezed, hogy a jövőben regisztrálsz?

Figyelt kérdés

Én több ok miatt nem regelek sehova:

1. Nem akarom, hogy mások nézegessék a nevemet, képeimet, adataimat, ismerőseimet, hobbijaimat -még csak azt se, hogy milyen gyakran és milyen időpontokban szoktam fenn lenni. Nem akarom, hogy bárki ez alapján ismerjen meg, alakítson ki rólam véleményt, vonjon le következtetéseket, netán visszaéljen a kitett adatokkal (sajnos van ilyen...).

2. Nem akarok a "minél több ismerőst bármi áron!" című játékban részt venni, és azt se szeretném, hogy hátrányba kerüljek csak azért, mert nincs 400 ismerősöm, csak mondjuk 80.

3. bizonyos embereket semmi pénzért nem jelölnék be, amiből sértődés lenne...

4. nem hiányzik pl. egy facebook-függőség, épp elég nekem a gyk-függés is... XD


És igen, emiatt hátrányban érzem magam. Nevetséges, de néha úgy érzem, kicsit kilógok emiatt az osztályból.

Egyrészt közösségi szinten: nem csetelek a többiekkel, de ők meg igen, így egyre jobban összebarátkoznak, egyre jobban megismerik egymást, én meg ezekből a közös élményekből kimaradok.

Másrészt néha fontos infók nem, vagy csak lassabban jutnak el hozzám (pl. dolgozat ideje, anyaga, tételek, időpontok stb.).

Meg lehet, hogy így az ismerkedést is megnehezítem magamnak...


Szóval néha ezek miatt felmerül, hogy esetleg regisztrálhatnék pl. facebookra. De igazából nem akarok...


Örülnék, ha válaszolnál a fenti 3 kérdésre, de érdekelnek ezzel kapcsolatos pró és kontra sztorik is, vagy további érvek, ellenérvek.


2010. dec. 28. 10:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Egyetértek... szerintem is nagy marhaság az összes ilyen! Tényleg olyan játék az, mint valami fogyi-iskolában... "hehee nekem már ő is a barátooom eeee" Hát én ebből nem kérek. Azoknak, akiknek több száz ismerőse van ilyen helyeken, hidd el, hogy egyiknek sincs sok igaz barátja, talán egy se, max haverja.


Néha engem is zavar, mikor mások beszélgetnek, hogy így facebook, úgy facebook, de finoman szólva, nem érdekel.

2010. dec. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Jól látod, sajnos nálunk nem tudják használni, pedig lenne értelme.

Sokan csak ezt ismerik a netböl, az ismerősök nézegetése és buta kommentek küldözgetése nekik az egész internet.


Mi az internet lényege? (a torrent és a warez után ☺ ) Az információ!

Ha mindenki a tényleg hasznos és érdekes híreket, infokat osztaná meg (mint pl.: delicious.com , stumbleupon.com , digg.com ) sok információhoz jutnál, de engem sem érdekel ki-kit jelölt ismerősnek.


Regisztrálj (esetleg nem a teljes neveddel) egy fake képpel (nekem is egy avatargenerátoros rajz a képem ☺), akit tényleg ismersz bejelölöd, használni meg nem muszáj.

2010. dec. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy van még, aki úgy gondolkodik, ahogy én. Ezek szerint nem csak túlreagálom, hanem mások szerint is hátrányba kerül az, aki nincs fenn semmin. Pedig jó lett volna, ha csak én látom túl sötéten...


Köszönöm a "kamunév, kamukép"-tippet, nagyon megfontolom! Így valószínűleg tényleg csak az előnyeit élvezném.


Köszi, hogy írtatok, bárki írhat még! :-)

2010. dec. 28. 12:45
 4/11 A kérdező kommentje:
Az előző kommentemből a 2. és a 3. mondat sztornó, nem tudom, azt miből szűrtem le. :-)
2010. dec. 28. 13:04
 5/11 anonim ***** válasza:

Senkinek semmi köze hozzá, hogy ki vagyok. Aki ismer azzal meg megbeszélem ami rá is tartozik.


... a sok tök, aki azt hiszi milyen menő dolgot egy "közösségi" oldal (ahol mellesleg egymás magánéletét akarják kémlelni, mert uncsi a sajátjuk), gyors ütemben és pirulva törli magát, mikor kiderülnek az ott közzé nem tett, de a munkahelyén/iskolájában mindenki által pletykált "titkos" magánügyei...

2011. jan. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Magamutogatosdi .


Egyszerüen és tömören :)

2011. jan. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Egy olyan embernek aki alig lakott valahol, és a legtöbb ismerőse majdnemhogy személyesen is elérhető, annak felesleges lehet. De én pl 4 helyre jártam felsőoktatásba, gimibe 2helyre, 400km különbség is van. És jó, hogy össze tudtam olyan ismerősömet szedni akit 15 éve nem láttam.


facebookon, az összes ellenérzésedből adódó dolog egyébként kivédhető

2011. jan. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
én fent vagyok facebookon de én is csak azért hogy tartsam velüka kappcsolatot meg tudjanak értesítani ha van valami vagy én őket meg én se írok ki semmit meg képem sincs
2011. jan. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
60%
HÜLYESÉG az összes!! és amperkodnak hogy ismeretlen embereket jelölnek be és van vagy 400000 ezer ismerőse.. és neked tisztességesen meg kevesebb és e-miatt le néz téged.. kevesebbenk tart.. míg neked van kb 700 valódi ismerőse neki a 400000000 közül van kb 12.....
2011. jan. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Facebook a te szempontodból viszonylag jó lenne, a kötelező adatokat felrakod, beteszel egy képet amin nem te vagy hanem pl kedvenc rajzfilm figurád, az összes többi adatodat pedig elrejted mindenki elől, még ismerőseid sem kell lássák. Ellenben fent lehetsz, és nem maradsz ki fontos dolgokból, pl információkból. Ismerkedni nem kell, és mivel adatod nem látszik a neveden kívül semmit nem tudnak meg rólad.
2011. jan. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!