Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vodafone vagy Telekom vezetéke...

Vodafone vagy Telekom vezetékes net a jobb?

Figyelt kérdés

Vegyük a gigabit és csomagot,

Telekom sokkal drágább viszont ott a feltöltés majdnem fullduplex míg a Vodafone gigabites csomagja jóval olcsóbb de csak 40mbit a feltöltés igaz nekem ez bőven elég.


Miért ennyire drága a telekom?



Melyik a jobb?


aug. 17. 18:17
 1/8 A kérdező kommentje:
Stabilitás is fontos nekem azaz mivel online dolgozok és telefonálók jó lenne ha stabil lenne :)
aug. 17. 18:19
 2/8 anonim ***** válasza:
Telakomnál utóbbi időben lassulások vannak. Nem tudom megoldódott e már.
aug. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%
*voda elég stabil az elmúlt 2 évben.
aug. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez település függő. Nagyobb településeknél különböző utcákban is lehetnek eltérések. Szóval a környéken kérdezz körbe esetleg, vagy írd le azt is, hogy mely területen érdeklődsz.

Nekem Telekommal 20+ éve nincs probléma. Amit a 2. válaszoló ír, az részben igaz. Mostanában a Cloudflare mögötti oldalak lassan töltődnek be esténként.

aug. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A Vodafone is full duplex.


Ha az optikait hasonlítod a coax csomaghoz, akkor nyilván a Telekom jobb.


Ha az optikait az optikaihoz, akkor inkább a Vodafone, mert ők normálisan routolják a Cloudflare-t.


Egyébként sok esetben a Vodafone is a Telekom infrastruktúráját használja, így ha ott van hiba, akkor az mindkettőt ugyanúgy érinti.


Megj.: A Vodafone weboldala egy kalap sz.r, mert sok optikai területen a coaxos csomagokat írja ki, de valójában optikait kapsz!

aug. 18. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Uh köszönöm :) akkor mindenképp Vodafone lesz mert ott giga csomagot Közepes Tv csomaggal kapok 6500ert viszont a telekom nálunk (14ker bolgarkertesz utca) optikait ad amíg a Vodafone coax on jön legalábbis ez van bevezetve a lakásba és a szerelő is ezen húzta be a dolgot így szerintem itt nincs a vodanak optikaja
aug. 18. 07:26
 7/8 anonim ***** válasza:
A Vodafone megrendelő oldalán ha GPON szerepel, akkor optikát fognak bekötni és 1000/1000 lesz a sebesség, hiába nem azt írja. Ha tényleg csak coaxon szolgáltatnak, akkor felejtős, főleg ha mellette ott a Telekom optikája.
aug. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm ! Hat igen ez csak coax lett (tegnap este bekötötték) viszont 20idoszakos+30% sávos kedvezmény miatt a nagy tv csomag és a giga net 6500ert megvan ugyan ez sokkal drágább a t nél kb 14kp min


A feltöltés annyira nem fontos nekem és a 40mbit elég

aug. 18. 07:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!