Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Yettelnél meg a Vodafone-nál...

A Yettelnél meg a Vodafone-nál milyen az "otthoni" internet meg TV?

Figyelt kérdés

Tehát ez úgy van, hogy az üzletben kapok egy modemet, amit itthon lehetőleg egy ablak közelébe rakok, hogy jól fogja a jelet, és aztán az úgy osztja a jelet, mint a router, csak ez az internet mellett TV-adást is küld. Itt nincs olyan vezeték, amit be kell húzni a házba, mert maga a modem úgy kapja az internetet meg a TV-adást, mint az okostelefon az internetet, csak ez meg is tudja osztani úgy, mint a router. Ezt jól tudom?

Illetve melyik a jobb? A Yettel vagy a Vodafone? Ha a Diginél van ilyen, az nem érdekel, azzal tele van a tököm.



júl. 27. 03:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A Vodafone-nál kábeles, olyan igazi kábel TV+kábelnet. Ugyanis a "Vodafon otthoni" szolgáltatás, a régi UPC hálózatokat jelenti.

A Yettel "kábel nincs" szolgáltatása olyasmi amit elképzeltél. Előfizetsz kapsz egy mobil routert ami mobilnetből "csinál" WiFi-t. A "Yettel tévé" szolgáltatás pedig egy IP TV amit ezen a neten keresztül szolgáltatnak. Az, hogy a router és a set-top-box között van-e kábel azt nem tudom.

júl. 27. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tehát nincs vezeték, csak a modem vagy a router, tehát a bérelt cucc (elvileg bérelni tudom otthoni előfizetéshez), ami fogja a Yetteltől a mobilnetet (mint a telefonom a Vodafone jelét), és osztja jelet, mint a hagyományos wifi-router, és ennyi az egész. Csak egy konnektor kell hozzá.
júl. 27. 05:42
 3/14 anonim ***** válasza:
Igen a szolgáltatótól bérled az eszközt, az "csinál" netet, és igen rosszul fogalmaztam ez egy mobil 4G/5G modem egy WiFi routerrel kombinálva. És csak áram kell neki. A TV régi TV esetén box-szal újabb 2019 vagy utáni Samsung/LG TV vagy legaláb Android 9-es mobil/TV/tablet-el aplikációból megy mint a Netflix.
júl. 27. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ilyen eszköz szerinted akármelyik Yettel-üzletben van, vagy várni kell rá? Ott helyben magkapom? Nem ártana. Meg abban SIM-kártya van, és akkor így valójában olyan, mint a telefon, ugye? Amúgy kb. milyen sávszélességek vannak. Némelyiknél 300 Mbps van, némelyiknél meg 600, de ezek 4G-sek. Az 5G-s mennyit tud?

júl. 27. 06:28
 5/14 anonim ***** válasza:

A sávszélesség nagyban függ a helyileg elérhető hálózattól és a cella leterheltségétől.

Szerintem minden üzletben kellene lennie. [link]

Itt megnézheted, hogy nálad elérhető-e a szolgáltatás. És ahogy látom egy hónapon belül el állhatsz tőle kötbér nélkül. Így semmi rizikó nincs. Ha nem tetszik vissza viheted.

júl. 27. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Könnyen müködik, nem kell szakembernek lenni, hogy beszereld. A sebessége/stabilitása nyilván nem közelíti meg az optikai kábeles netet, de ha az nincs, akkor ez még mindig jobb opció mint mondjuk a koax, réz kábel, vagy müholdas internet.
júl. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Barátnőmnél Yettel Otthon net van, és ott az általam készített mérések alapján elmondható az, hogy a net letöltési sebessége átlagosan 500 megabit körül mozog, a feltöltés pedig 70-80 megabit. Mindkettő volt már kissebb is, és nagyobb is (volt hogy a letöltés "csak" 450 volt, a feltöltés pedig 50, de olyan is volt már, hogy a letöltés 550 volt, a feltöltés meg 100). Sajnos értelmes szolgáltató nem szolgáltat a címükre vezetékes szolgáltatást, de a mobilnetes lefedettség faszául ki van építve náluk a Telekomnál is, és a Yettelnél is. Ők ezt a routert kapták a Yetteltől:

[link]

Egyáltalán nem kell szakembernek lenni, hogy beüzemeld. Kibontod, elolvasod a router jelszavait (ugyanis le van gyárilag jelszavazva a wifi is, és a router vezérlőpultja is), bedugod, lehetőleg egy ablak közeli helyre rakd, és már működik is. Ha gondolod, megváltoztathatod a wifi nevét és a jelszavát a beállítási felületen keresztül, az IP cím és a belépési jelszó fel van írva a routerre. Javaslom, hogy változtasd meg legalább a wifi jelszót, hogy egy olyan legyen, amit meg tudsz jegyezni, és ne az a random 8 karakteres jelszó, ami gyárilag van rajta.


A Yettel tv boxa tud kommunikálni a nettel wifin keresztül is, és kábelen is, ezt te tudod eldönteni, hogy hogyan szeretnéd használni. Egyébként a tv box nem Yettel otthon net függő, ez azt jelenti, hogy ha mondjuk elviszed magaddal valahova nyaralni, és ott más net van, akkor is tud működni. Azonban azt is fontos megjegyezni, hogy nincs feltétlenül szükség a tv boxra, ugyanis vannak olyan platformok, ahol a Yettel tv letölthető, és nézhető box nélkül is. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy ha mondjuk kompatibilis eszközön néznéd a tv-t (LG Tv, Androidos Tv, vagy talán még Samsungra is van), és kihozol egy boxot, akkor tudsz az előfizetéseden osztozni egy olyan családtagoddal, akinek szüksége van rá, ha szeretnél.

Egy hónapig kipróbálhatod mindkettőt, és ha nem tetszik, akkor visszaviheted. Azt, hogy milyen tv boxot adnak, azt nem tudom, mert nincs nekik tv boxuk, mert nem kértek, az én tv előfizetésem online felületes lejátszóján osztozunk, és így konkrétan fölöslegesen fizetnének pluszban 4000, 5000, vagy 6000 forintot csomagtól függően, én meg a szüleim miatt amúgy is fizetem a sajátunkat.

júl. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A Digi koax-kábelen talán 18-20 megabitet tud letöltésnél, és talán 1,5-2 megabitet tud feltöltésnél. Most az előbb 19,5-19,6 körül és 1,4-1,5 körül mért feltöltésnél. Szóval annál csak jobb lehet.
júl. 30. 17:03
 9/14 anonim ***** válasza:

Egyébként a Yettelt kipróbálhatod a telefonoddal is.

Vegyél egy feltöltős Yettel kártyát, azt aktiváld be, és tölts rá 1500 forintot, és tudod aktiválni az egy napos korlátlan netet, és tudod tesztelgetni. Hasonló eredményeket fogsz elérni a routerrel is, mint a telefonodon.

júl. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet, de csak úgy próbaképpen nem veszek új telefont is, mert az is kéne, mivel a telefonom a Vodafone-tól van, és biztos nem működne a Yettel SIM-kártyájával. De ha a Yettelnél ez az OtthonNet olyan, mint amilyennek leírtad, akkor még az is jobb, mint ez a kábeles Digi.
júl. 30. 17:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!