Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Beszüntetik hamarosan az...

Beszüntetik hamarosan az optikai lemez ( Dvd, Blu-ray, PS5 lemez, satöbbi) gyártását? többi lent!

Figyelt kérdés

Ma délelőtt láttam egy cikket, miszerint a Sony hamarosan leállítja a gyártását értékesítését az optikai lemezeket,( Dvd, Blu-ray, PS5 lemez, satöbbi), és nagyjából 250 állást fog megszüntetni, Félre ne értsetek van online előfizetésem, filmes is, de szoktam gyűjteni a lemezes kiadásokat is, mivel a streamingen sem marad örökké az adott tartalom, viszont lemezen megmarad, ha vigyázom rá! Tudom hogy Magyarországon már alig van kiadója..


Úgy tudom hogy torrent oldalra Blu-ray Rip formájában felrakják az adott tartalmat, na már most ha ez a lehetőség megszűnik, akkor hogyan fogják felrakni ezek után? gyűjtőkkel mi lesz? ugyan az sors várható mint a bakelitnél is?


Streaming és digitális fog a táplálék lánc csúcsán állni?


Kapni fogom a kígyót-békát hogy pl minek veszed meg, portfogó és társai szövegei jönnek majd..


Itt a cikk róla: [link]


A válaszókat ahogy tudom, megfogom köszönni..



jún. 30. 11:36
 1/9 A kérdező kommentje:
Mégegyszer: válaszókat ahogy tudom, megfogom köszönni..
jún. 30. 11:36
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Már most is van, hogy hamarabb felkerül streamingre egy tartalom, mint kiadnák lemezen. Az lesz a fő forrás ahonnan majd rippelik. Nem biztos, hogy észreveszed a minőségbeli különbséget.
jún. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Itthon már elég kevés stúdió ad ki lemezt sajnos. Pedig én is szeretem, mert valóban örök (azaz elég hosszú élettartamú, hogy az unokáim is nézhessék), míg streamingről eltűnik, nem mellesleg nonstop fizetni kell érte.
jún. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

Ez a sorsa az ilyen adathordozóknak, igen. A DVD már rég halott filmek és játékok terén is. A játékok már bőven 50 GB felett járnak méretben, és a háztartásokban már valószínűleg nem sok full HD alatti TV van, amin az SD DVD film már nem feltétlenül vállalható.


A Blu-Ray is már a határon táncol, játékok már nem feltétlenül férnek el egy lemezen, a Sonynak pedig bizonyára megvan a statisztikája, hogy mennyien vesznek lemezes példányt PS-re. Ha ez jelentős lenne, akkor nyilván nem szüntetnék be, és inkább vállalnák a több lemezzel járó költségeket is. PC-n meg már ugye eleve el se terjedt a DVD után, addigra már bőven ott volt a Steam.

Filmek terén meg már a streaming a fő platform most is, eleve kevesen vesznek már Blu-rayen filmet (ami már szintén nem is terjedt annyira, mint az elődje), szépen természetes úton fog elhalálozni érdeklődés hiányában.


Torrentre meg értelemszerűen nem Blu-ray forrásból fognak felkerülni a tartalmak, hanem streamingről.

jún. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Csak a fizetőképes kereslettől függ. Biztos kiadnak még pár dolgot, legfeljebb drágábban.
jún. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
Egyébként ez egy nagyon rossz irány. Már most látjuk hogy kerülnek le filmek/sorozatok streaming szolgáltatókról, mert megszűnik a licensz szerződésük. Van ahol fennmaradt egy sorozat töredéke, amit a hajadra kenhetsz ha rendesen végig akarod nézni. Vagy átkerül máshova azonnal, vagy kó ideig sehol sem tudod megnézni. Játékoknál amik online DRM-et használnak, ott is látjuk hogy kezdenek játszhatatlanná válni régi, vagy alár kevésbé régi játékok is, amik ráadásul nem is feltétlen online játékok, hanem van offline story mód, de a DRM miatt már nem játszhatsz. Ja és meg is lehet vásárolni filmeket, sorozatokat, amit hiába vettél meg, dönthet úgy a szolgáltató hogy akkor is törli, talán Sony-nál volt legutóbb ilyem fiaskó. Erre válasz a kalózkodás, a torrent. És ha a vásárlással nem birtokolsz, akkor a torrent nem lopás.... A jövőben erre lehet számítani ha megszűnik a fizikai média (mára nagyjából elértük), hogy a médiák idővel eltűnnek a süllyesztőben, mert lekerül egy oldalról, másik nem veszi meg, és semmi nem marad belőle. Torrentezni kell hogy ezeket megőrizhessük.
jún. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Írhatatlan vagy írható lemezekről van szó?

Mert utóbbinál addig lesz kapható amíg van rá kereslet. Persze már nem olyan tömegesen mint 20 éve fénykorában.

jún. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Játékra már rég halott mindenféle fizikai formátum, mert képtelenek normálisan, hibamentesen kiadni. Bár a 90-es, 2000-es évekbeli játékokhoz is gyakran adtak ki patcheket, azokat korabeli internettel is gond nélkül le tudtad tölteni, meg későbbi nyomású CD-kre rá is tették. Manapság a kiadást követő napokban a fél játékot újra le kell tölteni, ami azért gáz.

Filmre és zenére viszont tökéletes a fizikai formátum, mert azok nem dagadnak olyan gyorsan mint a játékok. A zene konkrétan semennyire, a 80-as években bejött CD a mai napig megfelelő hangminőséget nyújt egy nem audiofil felhasználónak, akik meg azok, annak ott a bakelit. Egy mozifilm gond nélkül ráfér egy Blu-Ray lemezre 4K-ban, annál nagyobb felbontásban még a moziban se adják, fölösleges a 8K meg 16K, úgy fog elbukni mint a 3D.

tegnap 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ma olvastam a Face Filmgyűjtés oldalán hogy az itthoni Paramount hazai forgalmazása is véget ért.


Kicsit késve, mindenkinek köszönöm a válaszát.

tegnap 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!