Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A nyomkövetést blokkoló...

Meton kérdése:

A nyomkövetést blokkoló szoftverek mennyire megbízhatóak?

Figyelt kérdés
Az Avast nyomkövetést blokkoló szoftverére fizettem elő. Valamit valóban blokkol, mert állandóan írja, hogy nyomkövetést blokkolt. Ez egyébként szörnyen idegesítő, ráadásul jelentősen lassítja a gépet és a memóriát is leköti. Persze nem lenne gond, de pont most kaptam egy csaló emailt, amiben írják, hogy túlsúlyos a csomagom. Még szerencse, hogy nem tudnak mindent, de azt pontosan tudják, hogy mikor jön és hogy pontosan hány csomag jön. A domain cím persze hamis, na meg nem is hoz a posta külföldről csomagot már. Ha figyel az ember, szerencsére nincs baj.

máj. 19. 14:45
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
VPN-t például a csalók is használnak, mert tökéletes arra, hogy a nyomaikat eltüntesse. Konkrétan törvény is védi a csalókat, még a rendőri szervek sem nyomozhatnak a VPN-ben.
aug. 21. 10:36
 22/24 BeefEater ***** válasza:
Miért ne nyomozhatnának a hatóságok a VPN szolgáltatónál? A szolgáltató egy országban van és az adott ország törvényei érvényesek rá pont ugyan úgy, mint minden másik cégre az adott helyen.
aug. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Csak tippelek, természetesen, de a VPN és más hasonló szolgáltatóknál kutakodni a személyes jogok megsértését jelenti. Ezt tehát még rendőr is csak akkor teheti meg, ha az illető elkövetett valami bűncselekményt. És itt a probléma, hogy nem ismerjük az elkövetőt, tehát erre még a rendőrök sem kaphatnak engedélyt. Arról nem is beszélve, hogy a VPN egy másik országban van, sőt sok országot érinthet, olyan jogok meg nincsenek, amik országhatáron túlnyúlnak.

Például ha valaki elkövetett valamit Magyarországon, azért senkit nem büntethetnek meg Németországban. Először Németországot meg kell kérni, hogy adja át az illetőt, de ezt Németország meg is tagadhatja. Bűnözőket persze ki szoktak adni, azokat sehol nem szeretik, de ez a módja.

aug. 22. 09:19
 24/24 A kérdező kommentje:
Most is kaptam egy kamu levelet az EON-tól. Örök szabály, hogy a csaló emilekben nincs emil cím, sőt csak egyetlen gomb van, amire kattintani lehet. Ellenőrzésképpen meg szoktam nézni, honnan jött az emil. Ezt nem tudom, hogy tudják-e álcázni, de eddig még soha nem tették. Természetesen nem az EON-tól jött, szóval ment a spam-ek közé.
aug. 22. 09:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!