Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A nyomkövetést blokkoló...

Meton kérdése:

A nyomkövetést blokkoló szoftverek mennyire megbízhatóak?

Figyelt kérdés
Az Avast nyomkövetést blokkoló szoftverére fizettem elő. Valamit valóban blokkol, mert állandóan írja, hogy nyomkövetést blokkolt. Ez egyébként szörnyen idegesítő, ráadásul jelentősen lassítja a gépet és a memóriát is leköti. Persze nem lenne gond, de pont most kaptam egy csaló emailt, amiben írják, hogy túlsúlyos a csomagom. Még szerencse, hogy nem tudnak mindent, de azt pontosan tudják, hogy mikor jön és hogy pontosan hány csomag jön. A domain cím persze hamis, na meg nem is hoz a posta külföldről csomagot már. Ha figyel az ember, szerencsére nincs baj.

máj. 19. 14:45
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Ja és a csalók biztosan nem külföldiek, mert hibátlanul fogalmaznak. A központjuk külföldön van, de az elkövetők itt vannak a közelben. A domain cím majdnem mindig fr, vagyis francia, de maga a cím nem létezik, csak beírnak egy kamu címet. Érdekes, ha telefonon hívnak, akkor valós számot használnak, persze nem a sajátjukat, de domain címnél soha.
máj. 21. 09:25
 12/24 BeefEater ***** válasza:
81%

Kérdező, szinte biztos, hogy nem a te gépedről jutott ki az információ. Ennyire specifikus dolog, hogy hány csomagot kézbesítenek értelmesen csak közvetlen, célzott támadással lenne elérhető. És nem hiszem, hogy te (vagy én) annyira értékes célpontok lennénk, hogy valaki ezzel foglalkozzon.


"Az addig jó, hogy a sütiket felhasználják hasznos reklámtartalmakhoz."


Szerintem ez volt, ahol az információ rólad kikerült. A sütik csak annyit csinálnak, hogy azonosítanak téged amikor a szállító cég eladja az adataidat. Ez úgy néz ki, hogy odaadják bár kinek, aki fizet érte, hogy "az 12345 kódú cookie-hoz tartozó felhasználó 3 vibrátort rendelt". Utána majd lesz egy másik szolgáltatás, ami összeköti a rendelést a személyes adataiddal.

(Nyilván leegyszerűsítettem, mielőtt valaki bele akarna kötni...)


"A szerver gépen szerintem nem keletkezik szabadon elérhető info."

Azért az inkompetenciát se felejtsük el. Nem egyszer fordult már elő, hogy a teljes adatbázis simán elérhető volt bárki számára. Erről, ha EUs cégről van szó, a törvények alapján értesíteniük kell amikor kiderül, de azért legyenek kétségeid.


"Érdekes, ha telefonon hívnak, akkor valós számot használnak, persze nem a sajátjukat"


A hívószám azonosító mezőbe azt írsz, amit csak akarsz, szinte minimális ellenőrzés sincs.

máj. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Ni hinném, hogy itt valaki hibázott volna, hiszen világméretű problémáról van szó. El sem tudom képzelni, hogy valaki éveken keresztül nagyüzemi módszerekkel meglopja mondjuk az OTP ügyfeleit azért, mert valaki hibázott. Ez már nagyon régi probléma, de érdekes módon csak a legnépszerűbb szolgáltatókkal foglalkoznak. Ez lehet azért is, mert túl sok az adat és emiatt a nagyokra figyelnek, illetve a nagyoknál a forgalom is nagyobb, amiből jobban lehet halászni. Szerepeket kell megtanulni, amit hitelesen elő is kell adni, ezért csak bizonyos szolgáltatókkal foglalkoznak.

Abban biztos vagyok, hogy a nyomkövetés blokkolása nem segít. Gondolom, annyit tesz, hogy hamis ip címet küld, de ez nem számít, mert az ip amúgy is változik.

A sütikben viszont nem tudom, mi van. Hogy lehet lekérdezni, kik férhetnek hozzá? Tartalmazza valami, hogy én rendelést adtam le? Az email címem meg szoktam adni, hogy arra reklámot küldjenek, valamint meg is oszthatják. De szerintem csak a partnereikkel osztják meg. Viszont a rendelés és az email ismerete nem tudom, hogy tud összekapcsolódni.

máj. 23. 17:21
 14/24 A kérdező kommentje:
Azon gondolkozok, hogy a munkamenet elvileg ellopható, bár jó nagy bajban lennék, ha ez valakinek sikerülne. Az URL-t kell elküldeni hozzá. Amíg be vagyok lépve, addig tudják ellopni. Persze ehhez az is kell, hogy közben ne nyúljak bele az egérrel. De ha ott hagyom, márpedig a Temu-nál így szokott lenni, akkor simán kiolvasnak mindent. Persze azt nem látják, hogy aktív vagyok-e, de ha rossz az időzítés, akkor csak annyit látok, hogy kidob a szerver. Csak az a kérdés, hogy megoldható-e valahogy, hogy a háttérben futó progi másolatot küldjön az URL-ről. Ha minden URL-t elküld, akkor az aktivitásom is látja és szörfözhet a megnyitott oldalakon.
máj. 23. 17:57
 15/24 anonim ***** válasza:
Ha Win10/11-et, Androidot vagy "okos" eszközt használsz akkor gyerekjáték volt ez nekik lekövessenek. Nem mellesleg ebbe sz esetbe esélytelen hogy ne kövessenek nyomon és ne adják el az adataid a "célzott hirdetésekhez" és a "felhasználói élmény javítására".
aug. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 KJUsul ***** válasza:

Nos ha van Firefox böngésződ ott elég részletesen be tudod állítani a követés blokkolást. Nem mintha sok értelme lenne, a legtöbb követő kibújik alóla. Másrészt meg ha ilyen helyzetbe keveredtél, akkor két eset van: Véletlen szerűen kiválasztottak a rengeteg feltört adat közül vagy valamiért feltűntél, például a munkahelyed miatt.


Egyébként ha win10-11-et használsz, akkor szinte mindegy is milyen biztonsági rendszered van vagy milyen követő blokkolót telepítesz. A mikrofos mindent fellő a felhőbe, onnan meg két perc alatt szerzik meg, ráadásul egyszerre másik több millió win010-11 használóéval együtt. És ha még okostelefonon is bankolsz meg követed a csomagodat, akkor még könnyebb dolguk van. Általában nem nagyon foglalkoznak kis emberekkel, de ha útjukba akad valaki akiben látnak valamiféle lehetőséget jól megszivatják.


Ezért használok linuxot és win7-et. Persze most az összes szakértő felháborodottan ugrál, de az a helyzet, hogy akit fel akarnak törni, feltörik. Ha viszont win7-em van és linuxom, ráadásul egy senki vagyok, akkor jó eséllyel nem érem meg a fáradtságot, amikor a mikrofos felhőjéből milliónyi sokkal rétékesebb adatot lophatnak el és még fel se törniük a gépeiket.


Na ennyit erről.


Ó még annyit az illetőnek, aki Malwarebytesozik: Ezt megszívtad. Az a program maga is vírusos, és nagyjából 3-4 vírust és trójait is telepítget csak úgy passzióból. Amit a Defendered sose fog észrevenni. Jól elleszel azzal 60-80 vírussal a gépeden, ami most van. :D De csak csináld.

aug. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

16-os. A nyomkövetés egy dolog, működnek a blokkoló programok, csakhogy a csalók legális programokat használnak. Nem vírusokat, vagy kémprogramokat, hanem kóser programokat. Publikus adatokat használnak fel úgy, hogy azzal elérjék a céljukat. Vagyis minden itt van a szemünk előtt, nincs olyan progi, ami titokban települ fel.

Szerintem a kereső progikban lehet a megoldás. Például Google, meg a többi. Például a Google önmagában nem ártalmas, viszont annyira fel van már okosítva, ami veszélyessé is teheti. Ez még logikusnak is látszik, ha azt nézem, hogy mindig a gyakran használt oldalakat támadják. Temu, Ebay, EON, mobilszolgáltatók, stb. Csupa olyan oldal, ahonnan a kereső programok a legtöbb infót kapják a sok látogató miatt.

Viszont szerintem a kereső önmagában kevés lenne, de gondolom, vannak csali oldalak, ahol gyűjtik a személyes adatokat. Aminek nem szabad egy helyen megjelenni, az az email cím, telefonszám és a személyes adatok. Ha ezt a hármat összehozzák, akkor már tudják hatékonyan használni a keresőt is.

aug. 19. 00:55
 18/24 KJUsul ***** válasza:

Nem települ semmi? A sütik mik? Digitális uborkák? Nem. Nyomkövető programok.

Hogy a Google önmagában nem ártalmas azon tudnék vitatkozni, adatlopásaik, lehallgatásaik, kapcsolataik a szervezett bűnözéssel és a titkos szolgálatokkal közmondásos.

Az okostelefonon pedig legalább 45 olyan kereskedelmi cég lóg, akikről nem is hallottál, de folyamatosan rögzítenek mindent, amit a telefon közelében bárki kimond. És jó pénzért el is adják bárkinek: nem csak a kereskedelmi cégeknek.

Hanem akár a szervezett bűnözőknek is csak fizessék meg. Ez így működik.

aug. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 KJUsul ***** válasza:
Legalább 5, nem 45 bocsi.
aug. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

18-as. Nagyon nem vagy képben. A sütik nem programok, csak feljegyzések, ami segíti a szerver munkáját. Biztosan szoktál kapni ajánlatokat, ezeket a sütik alapján állítja elő a szerver. Persze úgy korlátozod a sütiket, ahogy tetszik, viszont ez általában nem célszerű.

A sütik teljesen névtelenek elvileg. Akkor van baj, ha email címhez tudják kapcsolni.

A lehallgatás tilos, tehát ezt a progik se tudják. Gondolkozz logikusan, ha ez kiderülne, akkor a lehallgatást végző cég nagyot bukna. Ez csak összeesküvés elmélet, szerintem ne is erőltesd.

aug. 21. 10:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!