Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A nyomkövetést blokkoló...

Meton kérdése:

A nyomkövetést blokkoló szoftverek mennyire megbízhatóak?

Figyelt kérdés
Az Avast nyomkövetést blokkoló szoftverére fizettem elő. Valamit valóban blokkol, mert állandóan írja, hogy nyomkövetést blokkolt. Ez egyébként szörnyen idegesítő, ráadásul jelentősen lassítja a gépet és a memóriát is leköti. Persze nem lenne gond, de pont most kaptam egy csaló emailt, amiben írják, hogy túlsúlyos a csomagom. Még szerencse, hogy nem tudnak mindent, de azt pontosan tudják, hogy mikor jön és hogy pontosan hány csomag jön. A domain cím persze hamis, na meg nem is hoz a posta külföldről csomagot már. Ha figyel az ember, szerencsére nincs baj.

máj. 19. 14:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Értelmetlen sz*r az Avast. Amúgy is, nem követ téged senki.
máj. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Avast.

Kb. egy éve töröltem ki, mert már 20-30 percet bútolt a gépem, s a memóriát közel fúlon foglalta és persze írta a blokkolásokat.

Azóta nincs semmi gondom.

máj. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
60%

#1 de kovet csak blokkolni nem lehet azert ertelmetlen


ilyen szempontbol valoban csak nagyobb kart csinalsz magadnak


es meg latszolagos ertelme sincs ha csalas is tortent de az is sok modon tortenhet nem pusztan mert "nyomon kovettek"


inkabb legtobbszor azert mert benned lattak fantaziat valamiert, vagy pusztan veletlen

máj. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
53%
Szia Microsoft Edge böngészőbe is van követés elleni védelem.. :)
máj. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
4-es lehet, hogy jót írt, utána kellene nézni. Pont az a gond, hogy nem volt véletlen. Eltalálták, hogy mikor érkezik a csomag, valamint azt is, hogy hány csomag érkezik. Ezt a rendelésből találták ki, mivel a csomagok különböző helyről jönnek, tehát azért az időben valószínűleg lesz eltérés. Azt nem tudják, hogy a csomagok nem lehetnek túlsúlyosak, és a postával sem küldhetik. Már én is hajlok arra, hogy az Avast nem jó, meg drága is. A windows-ban minden benne van és ingyen.
máj. 20. 08:32
 6/24 anonim ***** válasza:
36%
4es vagyok , én is a win beépitett viruskeresőjét használom stb öcsém INFORMATIKUS, ért ehhez azt mondta , NORMÁLIS net használat mellett bőven elég a beépitett kereső, néha rá küldöm a gépre az ingyenes F secure keresőt. (van ingyenes változat ami csak keres meg eltávolit ) meg a Malearebytes-t. (ez is ingyenes ha megfelel az, hogy csak keres kézi inditásra és töröl ha kell), öcsém szerint NORMÁLIS netezés mellett ez elég.
máj. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
37%
Edge helyett Firefox
máj. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
6 os vagyok, szerintem meg ki mit szeret ;) Én csak beirtam, hogy az EDGE-be is van beépitett nyomkövető védelem. A kérdező majd választ.
máj. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 BeefEater ***** válasza:
100%

A csomaginformáció valószínűleg nem a te gépedről szivárgott ki.

Az Avast (és a többi vírusirtóba épített csodaszer) általában nem túl sokat ér. Ha nem szeretnéd, hogy kövessenek, akkor először azt kell meghatároznod, hogy ki ne kövessen.

máj. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
9-es, én szinte biztos vagyok abban, hogy az én gépemről jutott ki az info. Igaz, nem értek nagyon hozzá, de a sütik publikusak, amit elvileg bárki olvashat, illetve talán a böngészési előzmények is. A szerver gépen szerintem nem keletkezik szabadon elérhető info. Az addig jó, hogy a sütiket felhasználják hasznos reklámtartalmakhoz. Azt kellene kideríteni, hogy a csalók milyen infókból dolgoznak. Abban sem vagyok biztos, hogy kell a nyomkövetés. Kérdés, hogy a sütiket mennyiben tudják hozzám kötni, mennyiben tudják, hogy az egy rendelés, és nem csak megnéztem, meg hasonlók. Ha tudom, mi kell nekik, már talán ki lehet védeni.
máj. 21. 09:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!