Miért nem működik a Port Forwarding? (Részletek a leírásban)
Tp-Link EC225-G5 Router.
1. Kép
[link] - A képen az IPv4 címem látható.
2. Kép
[link] - A képen az látható, ami létrejött miután a Port Forwarding dolgot elmentettem. "SAVE" Gomb-al.
3. Kép
[link] - A képen a piros mező a fontos, az ip cím, amit majd a böngészőbe be kell írjak, és mellé a :8888-at, hogy tudjak csatlakozni a HFS szerverre, ami a következő képeken fog látszani.
4. Kép
[link] - A HFS szerver helyi IPv4 címe, amivel működik, egyrészt.
5. Kép
[link] - A Router-ben szereplő Ip cím, ami a 3. Képen levő piros négyzettel volt takarva, mellette a :8888
6. Kép
[link] - Folyamatlista, és Portok, vagyis a hfs.exe elérhető az interneten keresztül, itthon legalábbis.
A probléma:
A probléma az, hogy az 5. Képen szereplő címmel, csak itthon érem el a szervert, ha megadom valaki másnak, az nem éri el, a router címéről van szó, nem a 192.168.0.1-ről.
Nincsen tűzfal, mind a Router-ban, mind a számítógépen kikapcsoltam hátha az okozza a problémát, de nem.
Ha külön IP-cím meghatározós oldalon - például a [link] oldalon - nézed meg a publikus, Internet irányából látható IP-címedet, akkor ugyanaz, mint a 3. képen a piros mezőnél?
Ha egy portszkennerrel - például a [link] címen elérhetővel - nézed meg a publikus, Internet irányából látható IP-címedet és a 8888-as portot, akkor nyitva mutatja?
Mert ha egyik sem, akkor eléggé valószínű, hogy a szolgáltató CgNAT-ot alkalmaz.
Köszönöm a választ, nos hát amit itt látok:
[link] ugye a Router-ban, a piros, az különbözik attól, amit a [link] -on látok, természetesen ezzel a variációval is próbáltam, de nem működött.
[link] - A portszkenner időtúllépést mutatott, (Timed Out) bármelyik port esetében, a 8888 esetében is, kipróbáltam más port-al, ugyanez volt. Ezt a két ip címmel is kipróbáltam, az egyik a Router címe, ugye a pirossal jelölt, a másik pedig a számítógépemé.
Fontos tudni, egyedül a 8888-as port van nyitva, a többi el van törölve.
Itt egy másik oldal ahol próbáltam:
Datatrans a szolgáltató, ha bármit számít ez, nemtudom, hogy van e CgNAT. Úgy viszont, ment a zöld. :)
Ha a routerben levő IP-cím különbözik attól, amit a WhaismyIP-n látsz, és a 8888-as port nem érhető el, az gond, akkor a szolgáltató valószínűleg nem ad egyedi, az Internet-irányából látható publikus IP-címet - feltehetőleg más felhasználókkal osztozol rajta - így nem tudod elérhetővé tenni a portot - a szolgáltatónál kell érdeklődni - de rá is leltem:
"Tekintettel arra, hogy a szolgáltatás során átjáró mögötti IP-címeket osztunk ki, 3 port beirányítása az átjáróról díjmentes. Ezáltal a belső hálózaton elérhetőek lesznek bizonyos szolgáltatások."
Köszönöm a választ, így már értem, és valóban gond. Ugye, pár hete bekötötték ezt az internetet, és volt egy fura dolog, felakartam menni egy weboldalra, de azt írta, hogy túl sokszor próbálkoztam erről az ip címről, akkor ott azt gondoltam, hogy a rendszerleíróban átírt dolgok okozzák, bár nem volt több ilyen, így nem jártam utána.
Mindenesetre, ment a zöld, érdeklődni fogunk a szolgáltatónál, mivel, igazából csak egy fájlmegosztó szerverre, és egy Minecraft szerverre van szükség, így hát, 2 port, de a fájlmegosztó dolog nem is olyan fontos, arra ott van az ufile.io, ameddig nincs meg ez a dolog, RadminVPN-t fogok használni.
Portok kellenek:
- 1-1 térfigyelő kamera /db
- WoL felébreszteni a PC-t
- HFS
- FTP 2db port vagy több
- Remote desktop
- vpn
- játék srv
- stb
És ekkor még csak 1db gépről beszéltem, ha több van a családban akkor annyiszor több kéne.
Ez mondjuk teljesen igaz, viszont ha már itt tartunk, (Térfigyelő kamera).
Egy régebbi telefon, ami kompatibilis ezzel:
Majd ezután, meglehet nyitni, ip címen keresztül, természetesen, automatizálni a videók letöltését. (Persze, ez az egész csak akkor, ha otthoni helyzet van).
Wake On Lan, hát, nézzük milyen ötlet jut eszünkbe, szóval, kell valami, ami ha jelet kap megnyomja a billentyűn a Space-t, akár egy kis kar, bármi, kell egy weboldal, és kell egy eszköz, ami kismértékű energiát fogyaszt, de figyeli a weboldalon levő fájlt, és ha a fájl létezik, akkor lenyomja a Space gombot, törli a fájlt, azután pedig a számítógép felkel, miután felkelt a számítógép, jelszót fog kérni, de ezt is be lehet automatizálni, bármivel, Autohotkey, Autoit, C++, bármi ami képes érzékelni, hogy milyen ablak van előtérben, vagy éppen, milyen ablak van, az egérmutató alatt, mivel akkor, a jelszó mezőbe tud jutni magától, és beírni a jelszót, így megspóroltunk egy portot, és csak 1 fájlt kell feltölteni.
A többire sajnos így megoldást, nemtudok.
#5: Ez nem "szemétség", szimplán üzlet. A publikus IP-címtartomány pénzbe kerül (az IPV4-ből meg kifogyott az IANA), átlagfelhasználók igen nagy többségének nem kell (sok) portot kiengedni - úgyhogy a szolgáltatók spórolnak.
#7: A felsorolt dolgok többsége - a térfigyelő kamerák, a távoli asztal, a WoL - általában privát felhasználású, azokat nem szívesen raknám ki a publikus Internetre, elrejteném egy VPN mögé - így nem csak biztonságosabb, hanem portot lehet vele spórolni.
#9:
A torrentet se engedd ki, mert a végén akárki letölthet tőled. :)
A WoL pont arra való hogy ne kelljen egy másik számítógép a számítógéped felébresztéséhez..
Ez nem üzlet, szimplán "szemétség". Ha a szolgáltatónak csak 1db ipje lenne (de több van) és az előfizetők 5%-a kér portot, akkor is 130'000 előfizetőt lehetne 1ip-vel kiszolgálni. 10 portal. Van nekik ennyi?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!