Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az internetes sebességet hol...

Az internetes sebességet hol kell mérni?

Figyelt kérdés
Nekünk elvileg 8 megás csomagunk van, de a speedttestnet csak 3.97-t mér. A szolgáltató azt mondja, hogy megnézte bent a központban és kijön a 8 Mgbs, magyarul a speedtest nem mér jól Hogyan tudom én ezt itthonról leellenőrizni?
2010. okt. 12. 10:02
1 2 3
 1/21 anonim válasza:

próbáld itt [link]

de szerintem a speedtest.net is jót mutat... most kiderűl..

ha ez is annyit mutat akkor nem jön ki a 8mb

2010. okt. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Amit az internet szolgáltatók megadnak sebeséget az sose valós!

Azt a 8 megát el kell osztani valamivel(már nem nem tudom mennyivel régen tudtam)és kijön a valós letöltési eredményed!

Ez mindenkinél így van!

2010. okt. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Ugye a 8 megabit az 1 megabájt/s letöltési sebesség. Ennek meglétét legegyszerűbben úgy ellenőrizheted, hogy torrenttel leszedsz valami filmet, és nézed a sebességet. Ha nem hozza az 1 megát, akkor a szolgáltató "hazudik". Azért csak idézőjelben, mert a garantált sávszélesség mindig töredéke az ígért sebességnek. Lehet, hogy az a 8 mbit csak 2 valójában.

ADSL-nél a központtól való távolság függvénye az egész. Mindenhová árulják a 25 megás neteket potom pénzért, de a tényleg jó, ha az 5-öt eléri. Így még reklamálni sem lehet.

2010. okt. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Megmértem a [link]

-on, ugyanannyi, 3,93. Most két hete válltottam gyorsabb, drágább csomagra. Ezek alapján vehettem volna olcsóbb csomagot és akkor ennyi lenne a sebesség, nem?! felháborító, hogy mennyire palimadárnak néznek..., valójában semmi nem változott, csak többet fizetek. Szerelő járt kinn, modem-et cserél, stb.

2010. okt. 12. 11:19
 5/21 anonim ***** válasza:

Azt kell megnézni,hogy a 8 megából mennyi a garantált fel és letöltés,és a mérésnél azt kell figyelembe venni.

Nekem 60 le/6 fel.

A tényleges: 10 le/ 750 kbps fel

2010. okt. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
aftercooler: Nem nagyon értem az internet ezen oldalát.... A GTS Datanet-tel most mértem: letöltési sebesség 3977 kbps; feltöltési sebbesség 752 kbps.
2010. okt. 12. 11:28
 7/21 anonim ***** válasza:
Hagyd ezeket a sebességmérőket, mert nem ez számít. Nálam se méri a tényleges 4 megámat, mégis kijön, amikor le akarok tölteni.
2010. okt. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
2010. okt. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
11:48! Jól van, hagyom, de akkor honnan fogom megtudni, hogy ténylegesen változott a sebességem nagyobbra, vagy átvernek és ugyanannyi csak többet fizetek. ???
2010. okt. 12. 11:54
 10/21 A kérdező kommentje:
Magyarán, akkor egy film letöltéssel tudom megállapítnai a sebességet? Még sosem töltöttem le egyetlen filmet sem.
2010. okt. 12. 11:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!