Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Internetes telefont (VoIp) és...

Internetes telefont (VoIp) és egy DSL alap csomagot rendeltem a T-home-tól de miért nem azt a sebességet adja amit kellene?

Figyelt kérdés
Az előzmény: Először csak egy családi dsl csomag lett megrendelve (15 mbit) ki is jött a szerelő és mondta, a kis feszültség miatt nem lehet 15 mbit-et beüzemelni, ezért csak 5 mbit-et tudott beállítani. Ezért úgy gondoltam, inkább le csérelem ezt a csomagot egy fokkal alacsonyabbra az DSL Alap-ra (5 mbit) + egy Voip internet telefont, hogy 300 Ft-al még olcsóbb legyen. Újra jött a szerelő és beteszi, mondja minden rendben, elment. Ezután megnéztem a letöltési sebességet és meghökkenve látom, hogy a HETEDÉRE vagyis 1 mbit/sec-al jönnek le a dolgok. Már reggel a szerelő után hívtam a T-home-ot és azt, mondták, hogy lehet, hogy a központban fognak állítani valamit még holnap reggel. Várjak, vagy mit csináljak ezzel? Az 5 mbit biztosan megvan.
2011. máj. 12. 16:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Az értékek milyenek ?


[link]

2011. máj. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Letöltési sebesség teszteredmények

Adatmennyiség: 2048.20 kbyte (2 097 352 byte)

Letöltési idő: 15.04 sec

Sebesség: 1092 kbit/sec (1 118 208 bit/sec)

Vonali sebesség: 1280.00 kbps


Feltöltési sebesség teszteredmények

Adatmennyiség: 2048.20 kbyte (2 097 352 byte)

Letöltési idő: 137.98 sec

Sebesség: 118 kbit/sec (120 832 bit/sec)

Vonali sebesség: 160.00 kbps

2011. máj. 12. 17:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát ez bizony egy gyönge közepes ADSL csak.
2011. máj. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szerintem inkább egy középkori értéknek számít. 2005-ben rendeltem először egy 2 megabites internetet az 192-el jött le! Ez meg 133-al 6 év után... Mit tudnak kezdeni ezzel a hibával?
2011. máj. 12. 18:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát az nem biztos ,hogy a hiba a jó szó rá. Lehet ez adottság ,és ha az,akkor nem sokat lehet vele tenni.
2011. máj. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Épp azért kértem az Alap csomagot mert csak az 5 Mbit-et tudják biztosítani, ezelőtt családi volt és 703 kbyte/ sec-el jött le. Tehát igen is létesíthető az 5 Mbit
2011. máj. 12. 18:41
 7/8 VODKA0710 ***** válasza:
Szerbiában ez már fénysebesség.
2011. máj. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Tipikus ADSL probléma.

OFF

Mielőtt belekezdenék, engedj meg egy rövid kitérőt: nem a T-Home-tól rendelted a csomagot. A T-Home nem a szolgáltató neve, hanem a szolgáltatásé. Pontosabban az otthonra szánt szolgáltatások (telefon, net, tv) gyűjtő márkaneve. A szolgáltató a Magyar Telekom.

Bocsi, de nem hagyhattam szó nélkül.


ON

Az ADSL működőképessége (sebessége) a vonal csillapításától függ. Ezt jelentősen befolyásolja a központtól való távolság! Egyéb tényezők, például szerelési hibák is jelentősen rontják a vonal minőségét.

Ha messze vagy a központtól, akkor hiába akarsz nagy sebességű netcsomagot, csak akkora sebességgel fog működni, amennyit a hálózat átenged (a hosszú vezeték aluláteresztő szűrőként viselkedik és a magasabb frekvenciákat levágja, ezért csak 5MBit/s a neted).

Szóval ha a hálózat bírja az 5MBit/s-t, akkor nem kell aggódni, az alap csomaggal is annyi lesz miután beállították rendesen.

Egyébként a VoIP telefon is ADSL alapokon működik, ha nincsenek dedikált csatornái akkor az is az internettől veszi el a sávszélességet, persze csak ha használják.

2011. máj. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!