Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az szerintetek true, hogy a...

Az szerintetek true, hogy a drága internet pénzkidobás?

Figyelt kérdés

Facebookon irta valaki, hogy a drága internet pénzkidobás, ti mit gondoltok erről?


Agree vagy Disagree?



2023. ápr. 17. 01:15
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
26%

Akkor pénzkidobás valami, ha nem használod ki az általa nyújtott lehetőségeket.

Valakinek megéri M5-ös BMW-t fenntartani, mert minden hónapban kimegy vele pályára, sportautóként használja. Másnak pedig még egy öreg Swiftet is pénzkidobás tankolnia, mert csak a faluban mászkál vele, amire egy kerékpár is tökéletesen megfelelne.

A nettel kb. ugyanez a helyzet: nálunk gigabites van, de pörög is aktívan, így nem nevezném pénzkidobásnak (oké, elég lenne az 500-as, de talán valami 700 forinttal lenne olcsóbb…emiatt nem éri meg downgradelni), aki viszont csak a böngészőben mozog és nem tölt le semmit, felesleges többet fizetnie azért, hogy 10 helyett 100 Mbps legyen a letöltési sebessége. Egy pénzügyileg intelligens ember el tudja dönteni, hogy mi az, amiért érdemes többet fizetnie és mi az, amiért egy petákot sem. Persze ha mindenki így működne, akkor nem lehetne rásózni Manyi nénire a 2 gigabites netet 2 év hűségidővel. Szerencsétlen pedig elhiszi, hogy mekkora királyság lesz ez neki és kifizet a 120 ezres nyugdíjból +5 ezret.

Fontos, hogy minél fiatalabb korban elkezdjük az emberek pénzügyi tudatosságát fejleszteni, hogy mire saját háztartásban élnek, tudják, hogy a korlátlan mobilnet nem fontosabb, mint a villanyszámla…sajnos ismerek olyat, és biztos van jónéhány olyan ember, aki el van maradva a számlákkal, miközben az új iPhone-ra van pénz..

2023. ápr. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
100%

Kinek mi a fontos. Ha valakinek megnyugtato az hogy neki gyors internetje van akkor érdemes kifizetni. Úgyse lehet megmagyarázni hogy egy netflixes film 10 megabit alatt van így a gigabites net 100 tévén egyszerre nezve is flottul fog menni, ennyi tv meg egy családban nincs, tehát nem normális az igény. De az emberek szeretik, mert ebből sokat kaphatnak.

Szerintem fontos az elégedettség erzese.

2023. ápr. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
2%
Mit paraztok 5 ezer forinton, en most vettem egy kocsit 17 millioert, de nekem ez csak jatekpenz. 50 ert is vehettem volna de ha valaki megkarcolja dragabb lett volna a szerviz.
2023. ápr. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
93%
#53 Messziről jött ember azt mond, amit akar.
2023. ápr. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
2%
Az a baj hogy bevételem nem sok van, Floridában van airbnb-n fent egy ház, abból jön egy kis pénz, de azt is le kell feleznem valakivel aki takarít meg rendben tartja amig nem vagyok ott
2023. ápr. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 SIDLER22 ***** válasza:
100%
És uraságod miért ereszkedett le ide a jobbágyok közé?
2023. ápr. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
2%
Apam floridaban élt anyám meg magyarországon született, van egy házam itt is meg ott is
2023. ápr. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
2%
Csak örököltem a pénzt, nem dolgoztam meg érte, de én nem fogom elverni mint mindenki más
2023. ápr. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim válasza:
6%
Udv Floridabol, en is itt vagyok!
2023. ápr. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 gungasam ***** válasza:
30%
Hát én nem tudom mi az a true! De én tudok magyarul egy magyar oldalon írni! Igaz vagy nem igaz? nem angolokhoz, nem anglománokhoz, nem sznobokhoz hanem magyarokhoz ír itt mindenki! Csak Te nem...miért?
2023. júl. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!