Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az szerintetek true, hogy a...

Az szerintetek true, hogy a drága internet pénzkidobás?

Figyelt kérdés

Facebookon irta valaki, hogy a drága internet pénzkidobás, ti mit gondoltok erről?


Agree vagy Disagree?



2023. ápr. 17. 01:15
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
100%

#8.Dehogy nincs, az idő pénz.

Egy webkamerás beszélgetéshez sem árt ha van jobb neted, ill. azért jelentősen több adatletöltéssel jár egy mai weblap megnyitása, mint mondjuk 10 évvel ezelőtt.

100 mb/s nethez már nagyon türelmesnek kell lenni tapasztalataim szerint.

2023. ápr. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
78%
#7 szerintem először próbáld meg értelmezni a mértékegységeket. 2MB (megabájt) és 2Mb (megabit) két különböző mértékegység. Ha ezt sikerült értelmezned, akkor jöhet a számolgatás.
2023. ápr. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Remélem hogy aki így használ a kérdéseibe/válaszaiba angol szót is az beszéli is az angolt.
2023. ápr. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
100%
12 még mindig nem stimmel. 2 megabájt per secundomos sebességgel is ha végig képes tartani a sebességet már pedig ilyen nincs hogy folyamatosan a maximális sebességgel jön akkor 14,22 óra. Szóval szép próbálkozás de még midnig nem jött be. Mellékesen 2 megabájt nem lehet mert sehol nincs 16 megabites net. 10 a legkisebb utána a 20 (némelyik szolgáltatónál van 15 de az meg csak 1.8 ami jóval hosszabb letöltési időt jelent) Utána 30, 50, 100 stb... Szóval a kamu meséd sehogy nem jött össze.
2023. ápr. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
100%

"Facebookon irta someone, hogy az expensive internet pénzwasted, ti mit gondoltok from this?"

Szerintem így azért sokkal menőbb lett volna. Ezzel már csajozni is lehetne.

2023. ápr. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 NTBS ***** válasza:
100%

Szerintem ezt mindenki hagy döntse el maga.

Te pedig ne az angol szavakat Donald, hanem egy normális magyar mondatot rakj össze.

2023. ápr. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 SIDLER22 ***** válasza:
0%

SIDLER


Én egyszer végeztem egy kísérletet. A kísérlet lényege az volt, hogy felmérjem, egy átlagos személy sávszélesség igénye mekkora, ha a nagy fájlok letöltését nem vesszük figyelembe és tud várni (mint mondjuk én).

Lényegében megkerestem azt az interaktív (vagy nagyrészt interaktív) alkalmazási felületet ahol a sávszélesség a leginkább számít. Ez volt a video stream alkalmazási területe vagyis a YouTube.

A routeremben való sávszélesség limitálással leteszteltem, hogy egy 4K/60FPS-es videó (vagyis az átlagosnál jóval komolyabb minőségű videó) mennyi sávszélességet igényel, hogy a betöltés utolérje a lejátszást. Vagyis ne akadozzon.

Az eredmény olyan 22-25 mbit körülire jött ki. Maximum ekkora sávszélre van szüksége egy embernek, hogy ne akadozzon a böngészés.


U.I.: A videokonferenciák és Twitch streamek nem esznek ennyit. 4-5 mbit-el már egész jól el vannak.

2023. ápr. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
100%

17

Ez egy emberre, de ha többen néznek egyszerre videót, akkor az máris édeskevés lesz, úgy már a 100mbites is kevésnek tűnhet időnként

2023. ápr. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
100%
15, en inkabb igy irtam volna: "Facebookon irta someone, hogy az expensive internet pénzwasted, ti mit gondoltok about this?"
2023. ápr. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 SIDLER22 ***** válasza:
67%

SIDLER


18-as én ezt valóban egy emberre értettem. Viszont ez a leg maximálisabb érték és mivel a bitráta is változik, ez az érték azért ennél kevesebb. Ha minden családtag egyszerre nézne ugyanilyen minőségű videót akkor azt mondanám, olyan 1,7-1,8-cal kéne szorozni a sávszélt, hogy mindenki boldoguljon.

Én jómagam itthon 100/10-es netet használok havi 4000 forcsiért. A szolgáltatóm tudna biztosítani 700/25-öt is, de egyszerűen nincs rá szükségem még úgy sem, hogy 4K filmeket (~60 GiB) töltök le "teljesen legális" helyekről.

És mégis hogy bírom ki ezt a könyörtelen szenvedést?? Lehet, hogy én vagyok kicsit régimódi ebben a felgyorsult világban, de amíg tölt le a film (kb olyan másfél óra) én addig:

- használom másra a gépet

- kimegyek mosogatni

- rendet rakok

- satöbbi...


Egy szóval minden probléma nélkül le tudom magam foglalni. És nem fogok plusz 1000 forintokat csak azért fizetni, hogy fele vagy negyed ennyi idő alatt töltsön le egy film (amit amúgy is kb kéthetente egyszer csinálok).


Egyébként a pontozást nem igazán értem. Leírtam egy általam elvégzett kísérletet és annak az eredményeit. Mi ezzel a probléma?

2023. ápr. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!