Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit tegyek, hogy nyitott...

Mit tegyek, hogy nyitott legyen egy portom?

Figyelt kérdés

Üdv!


Próbálom röviden:


Telekom szolgáltató, Sagemcom 5655v2 AC router.

Linux Mint rendszer, Qbitorrent torrent kliens, laptopon használva.


Tudok portot nyitni, de magától bezáródik egy idő után. Gondolom másik IP-t kapok, így ugrik a saját kivétel, amit írtam a routerben a port forwardnál.


Legutóbb annyi mindennel próbálkoztam, hogy már a routert sem értem el a saját IP-jén keresztül, úgyhogy reseteltem az egészet.


Mit kellene be/átállítanom? Megy a portnyitás, csak nem marad úgy.


2023. febr. 6. 22:46
 1/6 anonim ***** válasza:
A dinamikus IP cím lehet az oka annak, hogy a port bezáródik, ezért szükség lehet egy statikus IP cím beállítására a router beállításainál. Azt is ellenőrizni kell, hogy a router firewall-ja ne blokkolja a portot.
2023. febr. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Vagy állíts be a router DHCP-szerverében fenntartott IP-címet a Linux Mint-es kliensnek (Hasonló Sagemcom eszközben: DHCP --> Add reserved address), vagy a Linux Mintben állíts be statikus privát, belső hálózati IP-címet a Sagemcom hálózati tartományán belül (általában 192.168.1.0/24), de a DHCP-szerver tartományán kívül.


Vagy használj UPNP-t, és a qBittorrent automatikusan nyit portot a routeren (ezt be kell kapcsolni a routeren is).

2023. febr. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezen kb sehogy, mivel sajnos elég bugos a szoftvere

Venni kellene egy routert és azt használni a pppoe kapcsolatra

2023. febr. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3: Miért kellene költségekbe vernie magát? Felesleges.

Ha hibát vélelmezel felfedezni, akkor meg értesítsd a szolgáltatót.

2023. febr. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Elfogtam egy üzenetet, a lényegét közlöm:

" [link]

Itt kellene állítanom? Ha igen, pontosan mit?"

A mellékelt képen az "Add reserved address" gombra kell kattintani és a gomb alatt megjelenő táblázat új sorában:

* a Device name oszlopnál a lenyíló listában kiválaszthatod az eszközöd VAGY (ha nem szerepelne a listában)

* a MAC address mezőben megadhatod a routerre csatlakozó interfész MAC-címét (ezt Linux Mintben úgy derítheted ki, hogy a tálcán jobb egérgombbal rákattintasz a hálózati interfészt jelző ikonra - [link] - majd kiválasztod a Kapcsolatinformációk menüpontot, ahol a Hardvercím mellett megtalálod a MAC-címet)

* az IPV4 address mezőben meg beírhatsz egy 192.168.1.2 és 192.168.1.253 közötti IP-címet (alkalmasint a tartomány elejéről érdemes)

ha mindent kitöltöttél kattints az Apply gombra a beállítások véglegesítéséhez.


A megadott IPV4-címet pedig felhasználhatod a Port forward esetében (Access control --> Port forwarding) az Internal host mezőben.


" A 2. ötletedben teljes a sötétség, pár hete használok Linuxot és szinte csak netezésre."

Az sem annyira bonyolult: ugyancsak jobb klikk a hálózatot jelző ikonra - [link] - majd Kapcsolatok szerkesztése menüpont, kiválasztod az aktuálisan használt hálózati kapcsolatot, a bal alsó sarokban kattints a fogaskerék ikonra (Kiválasztott kapcsolat szerkesztése), IPV4 beállítása fül, Módszer: Kézi, a További statikus címek résznél a Hozzáadás gombbal létrehozhatsz statikus címet: a Cím mezőben beírhatod például, hogy 192.168.1.2 a Hálózati maszkot automatikusan kitölti 24-re, az átjárónál meg megadhatod a 192.168.1.1-et. A További DNS kiszolgálóknál meg adhatsz meg DNS-kiszolgálókat - akár a routered IP-címét (192.168.1.1), akár más DNS-kiszolgálót vesszőkkel elválasztva.

2023. febr. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, mindkettőt megcsináltam, és mindkettőnél ugyanúgy zárva a port (a portchecker.co szerint).

Az összes f__om kivan az egésszel.

2023. febr. 8. 17:27

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!