Működne az alábbi ábra? Két catv optikai adó és egy optikai vevő?
A kábel tv kábelén már nincs DVB-C adás, nincs rákötve a koax hálózatunk a telekom hálózatára, csak a kábelmodem van rákötve, tehát az közvetlen a kábelmodembe megy, ami jön utcáról koax kábel.
A tetőantenna DVB-T.
A koax splitterek ki vannak építve, tehát koax kábel van minden szobában. Az optikai légkábel is fel van téve, és az optical transmitter és receiver is ott van ahol az ábra mutatja. PC tuner TBS pci-e.
A tetőantenna már vagy 30 éve a tetőn van, az nem helyezhető át. A tv-kben sima DVB-T tunerrel fogjuk az adást és CI+ kártyával. Van egy utp hálózat is, tehát HGW, switch, UTP kábelek a számítógépekhez, de ez csak a 2. házban, és egyébként 3 TV-n a 2. házban IPTV-t nézünk többnyire, de van DVB-T is (legalábbis az ingyenes adók, de vannak TV-k ahol nincs IPTV, ott csak DVB-T van).
A DVB-T modulátorra HDMi kábellel egy számítógép van rákötve.
"A kábel tv kábelén már nincs DVB-C adás, nincs rákötve a koax hálózatunk a telekom hálózatára, csak a kábelmodem van rákötve, tehát az közvetlen a kábelmodembe megy, ami jön utcáról koax kábel."
Oké, akkor ez jelen helyzetben nem befolyásoló tényező.
"A DVB-T modulátorra HDMi kábellel egy számítógép van rákötve."
Tehát - ha jól értem - van egy működő, az első épület tetőantennáját elosztó analóg hálózatod - ahol a két épület optikai kábellel van összekötve - és erre a hálózatra akarsz - a DVB-T modulátorral számítógépről a 2. házból, ahol csak vevők vannak - adást küldeni?
Akkor ilyesmit kellene megalkotni:
a multiplexerek a különböző frekvenciájú/hullámhosszú jeleket egyesítik, az osztók többfelé osztják a beérkező jelet.
A legnagyobb kérdés az optikai osztónál van: ha egy kétszálas a kábel, elhagyható - csak arra ügyelj, hogy a megfelelő szálra a megfelelő hullámhosszt kösd rá - egyszálas optikai kábel esetén viszont szükséged lesz rá.
"És rf multiplexert hol vegyek? Gondolom annak ketté kéne választania a dvb-t modulator frekvenciáját és a mindig tv-t."
Így vam, az antenna és a modulátor jelét egyesíti úgy, hogy "visszafelé", az antennára ne jusson a modulátor jeléből (nem akarunk műsort szórni a szomszédoknak), illetve az antenna jele ne jusson a modulátorra.
VHF/UHF közösítőt lehet kapni:
vagy SAT/UHF közösítőt:
esetedben is valami ilyesmi kellene.
"Meg az hibás az ábrán hogy a modulator az nem abban a szobában van ahova bejon az optikai kábel."
Az általad linkelt ábrán is az emeleti lakásban van. Lényegtelen, hogy a képen hol van a modulátor, elvezeted oda a kábelét. Ez csak logikai felépítési ábra.
"Szerintem ez csak úgy lenne megoldható ha létezne kétirányú optical transmitter."
Nem transmitter hanem kétirányú WDM-(de)multiplexer-páros (ha jól emlékszem circulator néven is emlegetik: [link] ):
az egyik oldalon az 1310 nm-es adó jelet kell ráengedni az épületek közötti egy szálas kábelre, és leválasztani az onnan érkező 1550 nm-es jelet a vevőnek; a másik oldalon ennek fordítottja: az 1550 nm-es adó jelet ráengedi az épületek közötti egy szálas kábelre, és leválasztani az onnan érkező 1310 nm-es jelet a vevőnek. Ha az épületek között egy szálas kábel van, akkor csak így oldható meg.
#19: De, megoldható.
Az egyik szálon megy az egyik - az első épületben elhelyezett adótól a másik épületben levő vevőig - irányba, a másik szálon a másik - a második épületben elhelyezett adótól az első épületben levő vevőig - irányba.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!