Működik az alábbi ábra? Wifi antenna meghosszabbítása koax kábellel egy másik antennáig antennaerősítővel?
#13: "Nincs olyan hogy fő router."
Eléggé valószínű, hogy van. A kérdező topiknyitó kérdésében routerekről értekezik - ha otthoni felhasználásról van szó, akkor feltételezhető, hogy egy már meglevő, Internetre csatlakozó router hatótávjának kibővítéséről van szó.
"és két külön routert a végére kötni"
Amiket ajánlatos lefokozni mezei switch-é/elérési ponttá - mert az útválasztási funkciók csak további problémákat okoznak.
"vagy egy 2 csatornás jel erősítő ami a betonon is átnyomja a jelet."
És ha nem, akkor az ügyfél őrjöng, hogy "miért lassú a wifi". Tudom, tapasztaltam már. Éppen ezért beltérben - ahol csak lehet - ajánlatos kábelezni - a tereptárgyakon csak visszaverődik, elnyelődik, szétszóródik a jel.
14 Csak egy fő bejövő kábel van. Az lehet egy szál utp kábel ami egy switchen keresztül jön, lehet koax amit modem alakít át lehet ADSL stb...
Nem feltétlen kell switch. Modem után ketté lehet osztani és két külön routert rákötni. Ha modem nélküli akkor ez első router modemként funkciónál és az kell elosztani utp-vel. "a lassú a wifi" meg relatív. 1200 mb/s simán visz egy jó minőségű reapeter ha jól van elhelyezve. De egyébként és maximálisan cat6 kábel hívő vagyok. Az a legbiztosabb csatlakozás.
"14 Csak egy fő bejövő kábel van."
Igen, ezt szimbolizálja a #9-es hozzászólásomban az Internetről a fő routerig menő vonal.
"Modem után ketté lehet osztani és két külön routert rákötni."
Ha pusztán modem van, akkor mindenképpen kell router. Két routert egy (ADSL-/kábel-) modemre pusztán passzív Ethernet osztóval ( [link] ), nem lehet rácsatlakoztatni több router WAN portját.
Ha modemmel egybeépített router van, akkor abból lehet - lehetőleg kábelesen - továbbítani az elérési pontokhoz (ha csak wifi kell) vagy switch-é/elérési ponttá lefokozott routerhez (ha kábeles csatlakozás is kell).
" "a lassú a wifi" meg relatív. 1200 mb/s simán visz egy jó minőségű reapeter ha jól van elhelyezve."
Nincs mese: a vasbeton födém az piszokra visszaveri és elnyeli a rádiósugárzást. És vannak szőrszálhasogató (nem informatikus, természettudományos ismeretekkel nem rendelkező) emberek (meg főleg a kamaszodó csemetéik), akik sebességmérővel kelnek és nyugszanak. És ha nincs mindenhol wifi, akkor őrjöngés van. Mondhatod nekik, hogy "de hát 1200 millibit/másodperces a repeter" (igen, a kis mb az millibit, olyan mértékegység nincs ;) ) nem fogja érdekelni, ott fog ordibálni veled, hogy "de lassú a net!". Szóval érdemes biztosra menni.
Köszönöm a válaszokat.
Lenne mégegy kérdésem:
Az egyik házban lenne egy laptop, a másik házban pedig egy Bluetooth hangszóró és Bluetooth egér, billentyűzet.
Természetesen a Bluetooth hatőtávolságán kívül esik. De lenne a képen látható koax kábel, mindkét végén wifi antenna és 2.4 GHz-es antenna jel erősítő. Ahogy a képen. Akkor működne a Bluetooth hangszóró? Mármint a laptop és mobilok rá tudnának csatlakozni? A másik házban lévő Bluetooth hangszóróra?
#17: Lásd a #9-es hozzászólásom: az antenna és az erősítő passzív eszköz, nem tudja eldönteni, hogy melyik eszközzel kommunikáljon.
Ha az egyik házban levő Bluetooth-eszközöket szeretnéd elérni távolról, akkor ahhoz aktív eszköz kell. Alkalmasint valamilyen (akár egylapkás, mint például a Raspberry Pi) számítógép kell, ami például hálózaton keresztül megosztja a rá USB porton csatlakozó USB-s Bluetooth modult - Linux alatt ott van erre az USB/IP:
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!