Most akkor a NordVPN KIADJA az adatokat a rendőrségnek vagy NEM ADJA KI? Ld a hivatalos blogjuk
Csütörtökön a NordVPN egy új blogbejegyzést tett közzé, amelyben elmagyarázta, hogy milyen körülmények között tesz eleget a bűnüldöző szervek információkérésének. A vállalat először is hangsúlyozta a NordVPN meglévő kötelezettségvállalásait a felhasználói adatok védelmére.
"Működésünk első napjától kezdve soha nem adtunk át semmilyen ügyféladatot a bűnüldöző hatóságoknak, és soha nem kaptunk kötelező érvényű bírósági végzést a felhasználói adatok naplózására. Soha, egy pillanatra sem naplóztuk a felhasználók VPN-forgalmát, és többszörös auditok eredményei(Megnyitás új ablakban) bizonyítják, hogy hűek vagyunk az irányelveinkhez" - mondta a vállalat.
Abban az esetben, ha a vállalat mégis kapna információs kéréseket egy bűnüldöző szervtől, a NordVPN azt mondja, hogy "mindent megtesz, hogy jogilag megtámadja azokat".
"Azonban, ha a törvények és előírások szerint bírósági végzést adnának ki, ha az jogilag kötelező érvényű lenne azon a joghatóságon belül, ahol működünk, és ha a bíróság elutasítaná a fellebbezésünket, akkor nem lenne más lehetőségünk, mint a teljesítés. Ugyanez vonatkozik az összes létező VPN-cégre, ha azok jogszerűen működnek. Valójában ugyanez vonatkozik a világ összes vállalatára" - mondta a NordVPN.
Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
NA MOST AKKOR KIADJA VAGY NEM?
"Működésünk első napjától kezdve soha nem adtunk át semmilyen ügyféladatot a bűnüldöző hatóságoknak, és soha nem kaptunk kötelező érvényű bírósági végzést a felhasználói adatok naplózására. Soha, egy pillanatra sem naplóztuk a felhasználók VPN-forgalmát,“
vs
"a a bíróság elutasítaná a fellebbezésünket, akkor nem lenne más lehetőségünk, mint a teljesítés. „
1. Ha a NordVPN Panamában van bejegyezve, akkor be kell tartania a panamai törvényeket.
2. Panama tagja az Interpolnak:
illetve vannak nemzetközi bűnüldözési:
vagy például a szerzői jogi egyezmények:
amiket Panama is aláírt.
Így, ha bebizonyosodik, hogy egy bűncselekmény elkövetője feltehetőleg NordVPN szolgáltatását használta, akkor a NordVPN-nek - mint a panamai törvényeket betartó jogi személynek - együtt kell működnie a hatóságokkal, és ki kell adnia az ilyen jellegű adatokat. Ezt a blogbejegyzésük is alátámasztja.
3. "Nos, kitalálod, hogy Dicső Kaleta Úr melyik szolgáltató ernyője alatt szedte le a "kétes" tartalmakat?"
Ezt nem lehet tudni - sem Kaleta gépéhez, sem a nyomozati anyagokhoz nincs hozzáférésed/hozzáférésünk.
"Nem azért úszta meg, mert a dédelgetett NordVPN-edet használta, róla ki is derült, hogy mit csinált, ő azért úszta meg, mert a magyar kormány egyik védett embere."
Már régóta volt külügyes, szóval nem "csak" a jelenlegi magyar kormány "védett embere":
"2001-ben került a Külügyminisztériumba, hosszú ideig az Amerikai Főosztályon dolgozott. Eután Los Angelesben volt külszolgálaton, majd ismét az Amerikai Főosztályra került vissza. Később a Külügyminisztérium sajtófőnöke lett, majd ugyanezt a munkakört töltötte be az Igazságügyi Minisztériumban. Utána a Külgazdasági és Külügyminisztériumban dolgozott, ekkor már a Latin-Amerika és Karib-térség Főosztályon. Ezt követően lett 2017-ben Limában nagykövet."
az amerikai nyomozóhatóság kifejezett kérése volt a hazahozatala:
"Egy, az ügyet „nem folyosói pletykákból” ismerő külügyi forrás az Indexnek azt mondta: a Kaleta ügyét felderítő amerikaiak kérése volt, hogy a magyar nagykövet elfogását a minisztérium ne hozza nyilvánosságra, mert a nemzetközi nyomozás érdekei ezt kívánták. Egy magas rangú, az Indexnek név nélkül nyilatkozó külügyi vezető szerint a külügy amúgy sem „fedezett” volna egy ilyen ügybe keveredett diplomatát, de ez politikailag sem állt érdekében, hiszen Kaleta „nem fideszes, hanem klasszikus karrierdiplomata, aki már a baloldali kormányok idején is a külügy állományában dolgozott”."
"Nemzetközi jogi együttműködésről még nem hallottál?"
amennyiben nincs kölcsönös jogegyezményi megállapodás két állam közt, nincs jogi együttműködés ez evidens.
ezért nem érhető el bizonyos D-amerikai államokba szökött bűnözők kiadatása. mert a hatóság nem fordulhat kéréssel annak a másik országnak a hatóságaihoz.
Üzemelés helye: ahova a VPN cég be van jegyezve. Tök 8 hol a szerver.AZ lehet hogy itt van Budapesten, nem számít.
Ha panamai a cég, a panamai hatóság jár el. És nem jár el...
12/ Látom nem látsz semmi különbséget az emberek kiadatása és néhány IP cím közlése közt.. :O
Szerinted ha Zimbabvéban legális lenne a késeléses gyilkosság akkor egy zimbabvei polgár hazánkban bárkit büntetlenül megkéselhet? Elárulom: nem.
"Ezért használok TOR-t."
És sokra mész vele....a teljes Silk Road lebukott, 150 embert vittek el a hatóságok. Mind toron keresztül működött.
és ez csak egy példa a sokból.
A boys4vid fórum üzemeltetői és jópár használója is rács mögött. TOR + bitcoin banda volt pedig...
#17: Azt azért tegyük hozzá, hogy minden rendszer leggyengébb láncszeme az ember - hiába az egyébként biztonsági szempontból elvileg jó rendszer, ha az emberek képtelenek azt tudatosan, biztonságosan használni.
És pláne ha bűncselekményt követnek el rajta/vele - az nem marad megtorlás nélkül.
#18-nak:
Pontosan.
Sem a Silk Road, sem a boys4vid nem a virtuális térben lett "elkapva".
Ez az onion hálózaton képtelenség, ha betartod a játékszabályokat.
"Ez az onion hálózaton képtelenség, "
Az FBI feltörte a TOR hálózatot - SG.hu [link] › it-tech › az-fbi-feltorte-a-tor-halozatot
. — Az FBI feltörte a TOR hálózatot. Az amerikai szövetségi hatóságok ötven százalékban meghackelték az anonim internetes böngészést lehetővé ...
Megszerezte az FBI az összes a Tor-on keresztül elküldött ... [link] › Hírek › Internet › E-mail
— A Tor Mail lenyomozhatatlan email-küldést ígért felhasználóinak. Nem jött össze. Az FBI simán feltörte.
Hát? lehetetlen?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!