Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Igaz hogy a telefonom lehallga...

Igaz hogy a telefonom lehallgat engem? Beszélgettem az osztálytársammal az orosz alvás kísérletről és mit dobott fel először a youtube két perc múlva... (Esküszöm hogy így volt!)

Figyelt kérdés

2022. ápr. 22. 09:18
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Nem csak te tapasztaltad már. :-)

De én azért hihető bizonyítékot a klasszikus értelemben vett lehallgatásra nem találtam.

Mármint arra, hogy tényleg a hangodat továbbítja valahová. Annak azért komoly nyomai lennének, nem kis hálózati adatforgalom-többletet generálna.

Sokkal valószínűbb, hogy a Fb alkalmazás az, ami "hallgatózik", és megpróbálja felismerni, hogy miről beszélgetsz. Aztán a hálózaton már csak azt a pár bájtnyi adatot továbbítja el, pl. hogy "orosz", meg hogy "alvás".

Ezt két dolog is alátámasztja (bár nem elégséges bizonyíték távolról sem):

- Vajon miért olyan batár nagy a Fb alkalmazása? 1-2 megabájtban meg lehetne írni ugyanazt, amit most 50 megabájtban (+ több, mint negyed GB "adat"). Ez Android esetén gyanúsan több, mint puszta programozói lustaság.

- Vajon miért ragaszkodik hozzá, hogy állandóan fusson a háttérben?

2022. ápr. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sőt, nekem olyan is volt, hogy a hagyományos, nyomógombos telefonom volt nálam munkában, az is az irodámban felejtve. 2 teremmel arrébb a munkatársammal beszélgettünk egy szoftverről, visszamentem, felmentem Fb-ra (igen, igen, tudom... munka közben :D), és lám-lám, pont azt a reklámot dobta be.
2022. ápr. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Igen, mindenki csak rád kíváncsi...
2022. ápr. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kérdező: én is azt gyanítom, hogy algoritmikusan "megpróbálja kitalálni" esetlegesen hangfelismeréssel: miről lehet szó és amit felismert, azt továbbítja, nem a hangot.

Egy másik válaszolónak, aki a több teremmel arrébb lévő nyomógombos telefonját vitte melóhelyre és megjelent a hirdetés amikor Fb-re felment: lehet, hogy akkor abból az alhálózatból "sokan néztek a beszélgetéssel kapcsolatos információkat" és ezért dobta be.

2022. ápr. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Az alkalmazások, mint a FB, google, stb lehet, hogy hallgatózik, de mindenkeppen algoritmus csinálja, es üzleti, politikai befolyásolásra, vagy vásárlás motiváciora irányul.

Nem bántásból irom, csak tényszerűen: egy átlagember beszelgetései a kutyát nem érdekli, nehogy azt gondold, hogy konkrét emberi lények hallgatják akár csak reszletben is, vagy csak úgy random emberek beszélgeteseit rögzítik.

A szoros értelemben vett lehallgatás egyrészt hihetetlenül drága "mulatság", másrészt alapos gyanú alapján miniszteri engedéllyel lehet lehallgatni valakit. Azt is kizárólag a gyanú alátámasztása céljából, és tartamáig.

Röviden: van pár alkalmazásod, ami üzleti profil építés érdekében (rosszabb esetben üzleti, politikai manipuláció céljából) "lehallgat", kulcsszavakat keres a kommunikációdban. Ezek általában ártalmatlan adatgyűjtesek, es nincs is kapacitás hosszútávú tárrolásra.

Vicceld meg az algoritmust, és beszélj negatívban: "utalom a palacsintát" ha amúgy szereted.

Vagy beszélj szürreális témákról "a szürke jaguárok lebegése ertesiti a függönybojtot" Egyelőre ez még csak vicces játék, amíg gyerekcipőben jár. 10 év múlva beszéljünk újra az analóg technilógiák reneszánszáról a biztonságos rendszerekben :-D

2022. ápr. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 hgwell válasza:
0%
Frankeinstein barat! Huzd fel a cipodet es start a celodhoz.... Ott bukik minden kiserlet ahol elkezdted ...es ott nyer ahol vegeztel a bekotessel...a bekotes pedig az elejen kezdodik....
2022. ápr. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen?
2022. ápr. 26. 14:41
 8/9 anonim ***** válasza:
Szegény hgwell válaszait érdemes jelenteni.
2022. ápr. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 hgwell válasza:
10%
A telefonok kikapcsolt allapotban is lehallgatnak nem kell hogy bekapcsolva legyen ha kiszeded az aksit akkor nem hall a telefon de ha programot irsz kulcsokkal erdemes minden kulcs alkalmazasara vagy kettos kulcsonkent megirt programot akumlatorkivetellel tisztazni majd ujra visszatenni igy kulon tudod alkalmazni a programjaidat es igy nem erhet hiba kozben ha az egyik megserul a tobbi megmarad es egy masik 2g vagy 3g kepes keszuleket kell szervernek csinalni majd darabokra torni esetleg elegetni telefonodat kell hasznalnod utana mint sajat de igy is lefognak hallgatni mert amint mondtam nem kell hogy bekapcsolva legyel.a tobbi hadi titok.
2022. ápr. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!