Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nagy hülyeséget csináltam!...

Nagy hülyeséget csináltam! Most tényleg feljelentettek?

Figyelt kérdés

Egy 13 éves lány vagyok... A helyzet az, hogy van egy példaképem, aki híresség. Az egyik ismerőse nevében csináltam egy profilt, hogy a példaképem adatlapját láthassam. Tök jó volt, meg minden, 1 képet raktam fel (másoltat), semmilyen levelet nem írtam, csak csöndbe néztem a példaképem adatlapját...


Tegnap írt annak az illeőtnek a felesége, aki nevében csináltam a profilt, h töröljem azonnal... Én átírtam a nevet és levettem a képet... De ma írta, hogy megtisztelő h levettem, de töröljem is magam végleg, de az oldalt kinyomtatta, a szolgáltatót kinyomozta és a feljelentést megtette még ma.

Én azzzzzonnal töröltem magam, most, hogy olvastam a levelet!


Szerintetek tényleg feljelentett?


2010. szept. 3. 22:28
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

"A szüleimért aggódom. De most azért megnyugtattatok, köszönöm!

Egyébként ki tudja nyomozni, hogy ki csinált a profilt?"


Még én se tudnám kinyomozni, pedíg profin értek az ilyesmikhez. Garantáltan hazudott.

2010. szept. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

"...Egyébként ki tudja nyomozni, hogy ki csinált a profilt?..."


Határozottan (és törvényileg) NEM!

A szolgáltató csak és kizárólag a rendőrségnek kérésre adhat át információt, magán személynek még az IP címet se.

Ha mégis megtennéd akkor Te írhatnál egy levelet a szolgáltatónak hogy feljelented őket és az jogos lesz függetlenül attól, hogy mit csináltál.

2010. szept. 4. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Nyugi, ha fel is jelentett ilyen piti dolgokkal nem foglalkozik a rendőrség.

Engem egyszer azért jelentettek fel, mert a gépemről fel lett rakva egy társkereső honlapra egy csaj, ki lettek adva az adatai, telefonszám, minden, kivéve a címét. Mindenki zaklatta telefonon.

Aztán kiderítették, hogy az én IP címemről lett feltöltve a dolog, szóval az én gépemről, így fel lettem jelentve. Közöltem, hogy nagyon sokan használják a gépem, fogalmam sincs ki rakhatta fel.

A rendőrök röhögtek azon, aki feljelentett. A meghallgatás, vagy nem is tudom mi volt az után pedig rögtön lezárták az ügyet.

Viszont nem hinném, hogy feljelentett, de ha mégis, nem lesz belőle semmi probléma, nem csináltál semmi hűdenagy dolgot. Ne idegeskedj és ne izgulj ezen. Felesleges. Minden rendbe lesz.

2010. szept. 4. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Ha mobilneted van (USB stick vagy mobiltelefon), azok változó IP címet használnak és proxy sincs, egyszerűen kinyomozhatatlan. Gyakorlatilag már fél óra múlva is más az IP cím. Kábeles neteknél más a helyzet. Egy biztos, ebből "ügy" nem lesz.
2010. szept. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Nekem azzal gyűlt meg a bajom, hogy valaki az én (lopott) email-címemmel felment egy közösségi portálra és ott gyalázkodott. Azt nem tudom, miért nem veszi észre a Gmail az ilyet, hogy KÉT azonos email-cím van, más-más személyek nevén. Nem lehetett kideríteni, ki volt az illető, mert mobilnetet használt. Nekem pedig kábeles (UPC) van.
2010. szept. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
A változó IP-cím nem akadály, ha rendőrségi nyomozás indul, hiszen a szolgáltatónál nyilván van tartva, mikor ki használta. Tehát picit sem lehetetlen kinyomozni. Viszont azoknál van a pont, akik szerint a rendőrök nem fognak foglalkozni vele. Egyébként meg 13 évesen nem vagy büntethető, tehát ha mindent bevallanál, akkor sem csinálnának semmit. Ezt a részét, úgy látom, még senki nem írta le. 14 év a büntethetőség határa. A szüleidnek meg nem lehet bajuk.
2010. szept. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Bizony, a változó IP egyáltalán nem probléma, a rendőrségnek kiadja a szolgáltató, hogy mikor ki használta, mert nyilván van nekik tartva. A változó IP azoknak akadály, akik a weblapjukról akarnak valakit IP alapján blokkolni ;)
2010. szept. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Nekem nehéz egy ilyen meló nemhogy egy hozzá nem értőnek!!!

Nyugodj meg szépen, és nevess rajta egy jót.

2010. szept. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"Bizony, a változó IP egyáltalán nem probléma, a rendőrségnek kiadja a szolgáltató, hogy mikor ki használta, mert nyilván van nekik tartva. A változó IP azoknak akadály, akik a weblapjukról akarnak valakit IP alapján blokkolni"


bizony ez ígyvan, ezért érdemes proxy-t használni(aki ilyeneket csinál)

2010. szept. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Mobilnethez nem lehet proxyt használni.
2010. szept. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!