Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan lehet jó internetet...

Hogyan lehet jó internetet csinálni?

Figyelt kérdés

Veszprém megye, Veszprémtől 20 kilométerre lévő település. A leggyorsabb netet elvileg a Telekom kínálja, ami 12/2 Mbps. Felhívtam őket utánakérdezni, telefonon is azt mondták, hogy ennél gyorsabbat oda nem tudnak vinni.

Lehet valahogy mégis gyors netet csinálni akkor? Térerő nincs, házban semmi, a házon kívül is csak 1 pötty. Mobilnet ettől még működne?

Legalább 100/20-as net kellene, napi 80-100 GB adatforgalmam lenne.



2021. okt. 28. 16:39
 1/3 anonim ***** válasza:
97%
Úgy hogy a szolgáltató kiépíti az optikai kábeles hálózatot odáig, de nyilván azért nincs, mert nem éri meg nekik kukutyinfalvára kiépíteni.
2021. okt. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A mobilnetnek is valahonnan jönnie kell, ugyanarról az adótoronyról szórják, mint a mobiljelet (ami neked szintén nincs, ha térerő sincs).

Esetleg valamilyen mikrohullámú net jöhet szóba, ha egy szolgáltató kiépítette azt, de ugyanaz, valamilyen toronyról szórják a jelet. Ha a térerő nem ér el hozzád, vagy egyszerűen nincs kiépített infrastruktúra, akkor az sem lesz.


Ha tényleg semmi nincs, akkor marad az űrből szórt műholdas net, ha van ilyen szolgáltató. Az viszont az "örülj, hogy van" kategória, és nem száz megákat kapsz, rohadt drágán:

[link]

[link]

2021. okt. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos erre nincs sok esély.

Mi igaz, hogy faluban, de Sopron mellett kb. 10 km-re élünk (tehát egyáltalán nem valami Isten háta mögötti helyen), de csak nem régiben építették ki az optikai kábelt. Addig két választási lehetőségünk volt: Telekom ADSL, "papíron" 20, gyakorlatban 10 megabittel; vagy egy kisebb kábelszolgáltatónál kábelnet, ami némileg gyorsabb, de kevésbé megbízható volt. Kb. egy éve vezették be az optikai kábelt, azóta van 300 megabites netünk.

Sajnos a piaci érdek diktál, ahol kevés a felhasználó, ott lassan térülne meg a kiépítés költsége (vagy netán soha), így oda nem, vagy csak tetemes késéssel építik ki a hálózatot. Ilyen tekintetben a nagyvárosok, és a falvak között hatalmas nagy kontraszt van. Nekem is van olyan ismerősöm, akinek 10 megabites ADSL netje van, és nem valószínű, hogy pár éven belül lesz jobb.

A mobilnet pedig - ahogy írták előttem - csak ott érhető el, ahol térerő is van. Sőt, ott is csak a legalacsonyabb sávszélességű, GPRS technika a garantált, a nagyobb átviteli sebességet biztosító technikák hatósugara jóval kisebb. Nekem lakáson belül kb. 50%-os a térerő (a telefon jelzése alapján), viszont 3G csak közvetlenül az ablak mellett van, a lakás közepén meg még HSDPA sincs, csak EDGE.

Szóval sok lehetőség nincs. Esetleg mikrohullámú szolgáltató, már ha az ki van építve, de nagy csodát attól se remélj. A műholdas net meg inkább azoknak való, akiknek mindegy, hogy milyen sebességgel, de biztos, hogy bárhonnan elérhető legyen.

Esetleg még az szokott ilyenkor szóba jönni, hogy saját pénzen ki lehet építtetni a hálózatot, de az horror összeg még akkor is, ha többen összeállnak, és együtt fizetik.

Egyébként 100 GB nem sok egy kicsit? Semmi közöm hozzá persze, de nekem átlagosan 10-20 GB szokott lenni egy nap. Ha Netflixezek, vagy töltögetek, akkor ennek max. a duplája.

2021. okt. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!