Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nem lehet csinálni valamit...

Nem lehet csinálni valamit ezzel az internetes elmebeteggel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy kulturális fórum. Van ott egy elmebeteg, akinek az a mániája, hogy mindegyik felhasználóra azt hiszi, hogy egy régi internetes ellensége az. Tehát például, ott van "Fórumozó02" felhasználó, és ráír nyilvánosan, hogy "Te biztosan "Fórumozó01" vagy új regisztrációval!". Teszi ezt anélkül, hogy bárki szólna hozzá. Aztán ráír "Fórumozó03"-ra is, hogy "Te is Fórumozó01 vagy, ez megint egy új nicked!". Meg ráír még tíz emberre ugyanezzel. Mindezt teszi elképesztően alpári módon, bzizva, zsidózva, cigányozva, stb, stb, stb. Teljesen random néz ki magának embereket, és bárkire képes ráfogni, hogy az illető a régi ellensége, "Fórumozó01". Viszont szétoffolja az egész fórumot, a normális felhasználók már menekülnek onnan. Ami meg nem jó. Ha tiltod, vagy tiltatjuk, azonnal regisztrál újra, és folytatja. Egy nap alatt akár öt új regisztrációt is képes csinálni. Egyértelműen látszik ebből a viselkedésből is, illetve zagyva írásképéből is, hogy elmebeteg az illető. Viszont ez a fórum nem az Igazságügyi Megfigyelő és Elmegyógyító Intézet. Vagyis nincs helye ott.


Tényleg nem lehet ezt az élőlényt véglegesen tiltani valahogyan? MAC adress által, vagy mit tudom én, hogyan?


Köszönöm a válaszokat!


2020. máj. 15. 22:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer úgyis megunja az úgy email címek gyártását. Tiltani egyszerűbb mint új emailt regsztrálni.
2020. máj. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem az érdekelne hogy az illetőnek hány E-mail címe van. Valamint nagyon sajnállak amiért egy ilyen ember elüldözik a fórum többi tagját.
2020. máj. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A jó megoldás az, ha a fórum tulajdonosa szigorít az új tagokat érintően.


Néhány példa:


* Adminisztrátori fiókaktiválás.

* Hozzászólások visszatartása és ellenőrzése moderátorok által.

* Bizonyos fórumokhoz ne szólhasson hozzá.

* Napi hozzászólások számának limitálása.


Nem írtad, hogy milyen fórumrendszer, de a legtöbben van lehetőség szűrni a trágár üzeneteket, azt is jó lenne beállítani, mert a leírás szerint ez is probléma az illetővel.

2020. máj. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Sajnos nem unja meg. Évek óta csinálja, én legalább két évvel ezelőtt találkoztam vele először, és már akkor is írták a többiek, hogy ezt csinálja, tehát még csak nem is akkor kezdte.


Hogy hány e-mail címe van, azt nem tudom, de hát Gmailban is valami iszonyat magas a korlát, hogy hány fiók után nem tudsz újat csinálni ugyanarról az IP címről. Meg hát ugye ott a proxy is, nyilván nem tudok ilyen részleteket, de lehet, hogy annyira nem elmebeteg, hogy egy proxyt ne tudjon használni. Ha meg kifogy a Gmailból, kismilliós ingyenes e-mail rendszer áll még rendelkezésére.


Fórum tulajdonosa szigorított, mert a korábbiakhoz képest berakta az egyes fórumtagok egyedi tiltásának lehetőségét, szerintem egyébként részben miatta. Mi tiltjuk is, de ez mit sem ér, mert ennek az élete nem szól másról, csak az új e-mail címek és az új nickek regisztrálásáról. Tiltod, fél óra múlva ott van, vagy egy hasonló nicknévvel, vagy egy tök mással, csak a stílusából, helyesírási hibáiról felismered, hogy ez megint az elmebeteg.


Leveleztem már az adminisztrátorral is. Azt írta, hogy látják, ismerik, figyelik, moderálják/törlik/tiltják, de egyebet nem tudnak tenni vele. Ezt írta nekem:


"Kizárni sajnos nem tudjuk, mert ha új e-mail címmel regisztrál, akkor a rendszer semmit nem tud az előéletéről. Addig, jobb híján csak törölgetni tudjuk."


És ez egy komoly médiaszolgáltató által üzemeltetett fórum, nem valami sufni házi weboldal. Ezért hihetetlen nekem, hogy tehetetlenek ellene.

2020. máj. 15. 23:09
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

MAC-címét nem tudod meghatározni - ahhoz valamilyen böngészőbe beépülő (Java, ActiveX) applikáció kellene, amit a felhasználónak engedélyezni kell.


Amire építenék:

* legyen kicsit megnehezítve a regisztráció (captcha, aktivációs e-mail, egy e-mail cím domainjéről/IP-címről/IP-címtartományból (például a TOR-hálózat kilépő hosztjai lekérdezhetőek - lásd: [link] ) csak adott időközönként lehessen regisztrálni, stb...), új felhasználók számára a hozzászólás csak adott időközönként lehessen

* lehet szűrni böngésző-ujjlenyomat (a böngésző típusa, használt felbontás, feltelepített bővítmények, betűtípusok,...), süti (aki már regisztrált és bejelentkezett, az kapjon egy hosszú lejáratú sütit - ha ezt egy új regisztráltnál megtalálod, az feltehetőleg ugyanarról a gépről jön, szóval duplareg) alapján is

* "Mindezt teszi elképesztően alpári módon, bzizva, zsidózva, cigányozva, stb," - tessék beállítani adott kifejezések alapján a hozzászólások beküldésének tiltását, és a tiltott kifejezések adatbázisát gyakran frissíteni

2020. máj. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én azt hittem közöd van a fórumhoz. Így viszont kénytelen leszel beérni azzal, hogy nem válaszolsz neki, hiszen, mint írod, törlik a válaszát, tehát nincs olyan nagy baj.


Hálózati alapon nincs értelme tiltani, olyat csak amatőrök tesznek. :)

2020. máj. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
ki kell deríteni, hogy ki ő, aztán odamenni és személyesen beszélni vele.
2020. máj. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A másik ha nem tiltjátok ki, csak beállítjátok hogy a hozzászólásait csak ő lássa! ;)
2020. máj. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Na, itt egy mai termése az elmebetegnek. Változtatás nélkül másolom be. Vélemény?



"röfögj tovább az ólból..gyakori kérdések..elmebetegeknek..megtaláltad magad..a szinted..a vergődésed kicsoportos..mássz vissza a fára..ha nem megy segítek basebal ütővel..téged ügye senki sem hallgat me.. ? értékes emberek halnak meg minden nap..te meg élsz..minek..öld meg magad..ha nem megy segítek..telefingott foteledből levelezgetsz..nincs életed.."

2020. máj. 17. 18:37
 10/12 anonim ***** válasza:
89%
Köszönöm, hogy bemásoltad, én jót röhögtem rajta! 😂 Van egy stílusa az ürgének, az már biztos.
2020. máj. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!