Amikor bekötik az internetet a házba vagy lakásba, akkor gyakorlatilag mit csinálnak?
Legtöbben a modem azonosító szerint (MAC vagy kábeles) engednek fel.
A másik lehetőseg a PPPOE ahol username és password kell (Digi, Matáv, stb.). Úgyhogy a kábelhez hozzáférni az nem elég legtöbbször. Még akkor sem ha a kábel egyébként élő.
Köszönök szépen minden választ, mindenkinek zöldet adok!
Igen a Digi az pppoee ebben az esetben nincsen szükség modemre mivel a házban már egy UTP kábel lesz csinálva amit a routerben kell dugni majd a router kezelőfelületén megadni a pppoee jelszót és nevet amit a szolgáltató megadott ez tiszta sor, de javítson ki valaki ha tévedek. Az én kérdésem a modemmel rendelkező internetszolgáltatásra vonatkozik. Ahol adnak egy modemet és abba dughatja felhasználó a saját routerét. A kérdés az hogy ha a modemet resetelem akkor automatikusan lesz a utána internet.
Alapvetően resetet nyomhatsz rá. A default beállításokkal működni fog. Ellenben ha saját eszközt (is) használsz, akkor a szolgáltató eszközét ne felejtsd el bridge módba tenni. (Már ha ilyen router-modem kombó csoda. Gyűlölöm.)
A fő kérdésre válaszolva:
"Amikor bekötik ... akkor gyakorlatilag mit csinálnak?"
KONTÁRKODNAK! :D (tisztelet a kivételnek) Nálam leverte 4 helyen a vakolatot, majd mikor megkértem, hogy tegye bridge módba, mert nincs szükségem tűzfalra sem meg dhcp-re sem, megkérdezte "mi az a dhcp?"
Azóta vettem egy kompressziós fogót és magamnak szerelem a koax kábelekre az f csatikat.
A DIGI is ad modemet ott ahol házig meg a fiber. És a PPPOE az ő modemjükben van (ha nem állsz át saját router-re).
Ha ez esetben reseteled a DIGI router-t akkor nem lesz neted amíg be nem állítod benne a login-t.
Ha most a koax-os modemes internetre gondolsz, akkor az sem úgy működik, hogy veszel egyet, rátekered a falból kilógó kábelt és jön a manna.
Egyrészt ezekben az esetekben számodra nem hozzáférhető helyen van egy visszirányú szűrő, ami megakadályozza, hogy a modem adatot küldjön a hálózatra. Másrészt ha az ő rendszerükben ez az eszköz nincs regisztrálva, akkor max. odáig tudsz eljutni, hogy a megfelelő frekvenciákon a modemed megtalálja a szolgáltatást, de ennyi, IP-t a szolgáltatótól nem kap (ez a modem IP-je, ezt nem is látod), konfigot nem kap (amiben pl. a csomagodnak megfelelő sávszéességi korlátozások vannak többek között), stb. És modemen MAC címet hamisítani nem olyan egyszerű, mint PC-n, vagy egy router-en, elég drága cuccok kellenek hozzá, ráadásul ismerned kell olyan MAC-et, ami regisztrálva van (és nincs használva, mert akkor egy nap alatt kiderül a turpisság). Hát nagyon pongyolán valahogy így működik ez.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!