Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért van az, hogy már minden...

Miért van az, hogy már minden "gyüttmentről" van Wikipédia-szócikk?

Figyelt kérdés
Csekkoltam a magyar Wikipédiát és számos volt iskolatársamról vagy tanáromról láttam, hogy van róluk szócikk ottan. Miért van az, hogy minden "gyüttmentről" van már Wikipédia-szócikk magyar nyelven?

2021. okt. 5. 15:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan? Ahogy néztem azért kellenek bizonyos eredmények,hogy valakről (aki élő személy) legyen wikipédia oldal
2021. okt. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
31%
A wikivel az a baj, hogy bárki szerkesztheti. Próbáld csak ki. Innentől kezdve nem tartom hitelesnek!
2021. okt. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
#1: Mint minden átlag embernek nekik is vannak eredményeik. Például Barzsó Henrietta volt iskolatársam, jó szkanderes, szerepel versenyeken, de kb ennyi. Más sportoló ismerősöm is szerepelt EB-n, VB-n (más sportágban), de még sincs róluk Wikipédia-szócikk.
2021. okt. 5. 16:03
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg a Travellers (Idővonal) című remek sorozatot, és egyből megérted.

[link]

2021. okt. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
44%
#2, mi az, hogy innentől kezdve? Innentől, amikor te javasoltad a kérdezőnek, hogy szerkesszen Wikipédiát?
2021. okt. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
50%

5-nek.

Én azt írtam, hogy bárki szerkesztheti a témákat, nincs semmiféle regisztráció, nem kér szakirányút a témáknál. Ha te, mint laikus, választasz valamit, szerkesztheted a meglévőket-tehát átírhatsz eredményeket, hozzáírhatsz, stb. Ki állapítja meg, hogy az igaz?

2021. okt. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Válassz a wikin valamit, küld el a linkjét. A "szerkesztés"-él átírom amit szeretnék.
2021. okt. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

Az csak egy dolog, hogy átírod. Majd valaki látni fogja a módosítást, ellenőrzi hogy hülyeség van benne, és visszavonja a szerkesztésedet, téged pedig előbb-utóbb tiltanak az ilyen rombolásért.

A "bárki szerkesztheti" nem azt jelenti, hogy akkor bármi meg is jelenik rajta, mert átmegy mindenféle szűrőkön (kiemelten a hitelesség, objektivitás és az állításokat alátámasztó források meglétére vonatkozóan) mire jóváhagyják.

2021. okt. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

A kérdezőnek.


Ha magadról szeretnél írni a wikin, azt meg teheted.

2021. okt. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
34%
8. Csak finom módosítások, de az eredménnyel kapcsolatban lényeges változást lehet elérni. Pl. matematikai képleteknél... Senki nem néz utána!
2021. okt. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!