Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egyetem miatt muszáj FaceBookr...

Egyetem miatt muszáj FaceBookra regelnem, pedig 3 éve töröltem magam. Hogyan lehetne a kémkedését minimalizálni?

Figyelt kérdés

Anno részben emiatt töröltem magam, mert tisztában vagyok vele, h tulajdonképpen egy alja oldal, tele agykárosító szeméttel-személlyel. Plusz adatokat gyűjt rólunk, profiloz.


Kérdésem az lenne milyen böngészőt használjak, és mit érdemes telepíteni Laptopra?


Meg csak gmail.com emaillal lehet regisztrálni?


Jogtiszta windowsom van.

(telefonra nem fogom telepíteni.)


Thor böngésző gondolom kizárva, mert az algoritmusok egyből lekapcsolnának, right?


Köszi a válaszokat.


Amúgy mielőtt jönne a "ha nincs rejtegetni valód" duma, közlöm, hogy nincsen, csupán zavarnak a fentiek, meghogy a tinik, 20asok, 30asok de már a 40+osok is le sem tudnak akadni róla, munka közben is a kezükben van...

Ja meg, hogy már kb kizárólag ott zajlik az élet.



2021. okt. 4. 22:27
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
92%

amikor egy gyakoris tucatoldalon panaszkodnak egyesek egy oldalra ami nélkül a fél viág megbénul az priceless.

talán lépjetek ki kicsit komfortzónátokból.

2021. okt. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
67%

"Meg csak gmail.com emaillal lehet regisztrálni?"

Nem. Regisztrálhatsz bármilyennel.

Lehet akár Protonmail, Tutanota, vagy Mailfence - hogy a legismertebb európai központú, KKV által üzemeltetett, végponttól-végpontig titkosított levelezőszolgáltatásokat említsem.


"Kérdésem az lenne milyen böngészőt használjak, és mit érdemes telepíteni Laptopra?"

1. Operációs rendszernek Linuxot

2. Böngészőnek Firefoxot vagy Brave-et

3. Reklámblokkolónak uBlock Origint


"Hogyan lehetne a kémkedését minimalizálni?"

Amikor regisztrálsz, csak a valóban szükséges adatokat - nevet, születési dátumot, e-mailt - add meg, az első dolgod legyen az adatvédelmi beállítások konfigurálása (senki se találjon rád, senki se értesüljön semmiről) és csak az egyetemi csoportodhoz használd. Ja, és a Facebookot csak inkognitómódban használd, hogy a Facebook nyomkövető sütijei ne érvényesülhessenek.

2021. okt. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:

Nem raksz ki profilkepet, szul hely, idot, valos emailt.

Ennyi eleg

2021. okt. 5. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Tessék, már megy a facebookotok.

Regeltem, de töröltem is. Tök más mint 3 éve.<


Nem kell, ahogy a lehallgatása se.

Törlésre raktam.


És ja, van közös emailcím, meg átmegyek nappalira lehetséges (levelezős vagyok) csak összehozom a félévet... nem orvostanhallgató vagyok.


Amúgy meg egy merő szánalom ami itt 18:00 környékétől volt.

Tényleg mindenki a fészen éli az életét, és felakassza magát ha 5 évenként van ilyen lekapcsolás.


Gyakorinin még mindig jönnek a facebookos hülyeségek.


Nem kérek a fészbukból, mégha bukom is a félévet.

2021. okt. 5. 02:16
 15/23 anonim ***** válasza:
23%
Sehogy. Attól kezdve, hogy feltetted a telefonodra, megfigyelnek a mikrofonod, a kamerád és a helymeghatározás segítségével. Ezen valószínűleg már az sem változtat, ha letörlöd.
2021. okt. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 BeefEater ***** válasza:

Kérdező, nem biztos, hogy egyszerű lesz, de megoldható. Ha nagyon erősködnek, megkéred, hogy mutassák meg az egyetemi szabályzatban, hogy a facebook kötelező. Utálni fognak érte a butábbak, de majd megunják.


Egyébként ha a személyes adataid miatt aggódsz akkor nem csak a facebook a probléma, a Google sokkal több helyen gyűjt adatokat mindenkiről (Android/gapps, ReCaptcha, Youtube, Analytics, Google DNS, stb)

2021. okt. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Googlet használod nap, mint nap? Na akkor....
2021. okt. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Ha semmit se raksz ki magadról csak a neved, meg nem használod csak az egyetemi csoportot nézed akkor nem igazán tudnak mit le kémkedni
2021. okt. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 BeefEater ***** válasza:
18, ez nem igaz. Az összes like gomb arra való, hogy kövessen, a beágyazott videók, stb. Itt inkább arról van szó, hogy ha regisztrálva vagy akkor már jogilag beleegyezel, hogy követhetnek.
2021. okt. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

#19:

"18, ez nem igaz. Az összes like gomb arra való, hogy kövessen, a beágyazott videók, stb."

Így van, a weboldalakba integrált Like-gombok, a Google (tudom más cég, de hasonló elv) webanalitikája és egyéb, a weboldalba beépülő külső erőforrások által elhelyezett nyomkövető sütik révén követhetővé válsz.


Ezért kell reklámblokkolót - például az említett uBlock Origint - használni, mert azzal blokkolhatóak a weboldalba ágyazható külső erőforrások. Ezért kell olyan böngészőt - mint az említett Firefox vagy a Brave - használni, amiben eleve szigorúra vehető a nyomkövető sütik szűrése.

2021. okt. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!