Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egyetem miatt muszáj FaceBookr...

Egyetem miatt muszáj FaceBookra regelnem, pedig 3 éve töröltem magam. Hogyan lehetne a kémkedését minimalizálni?

Figyelt kérdés

Anno részben emiatt töröltem magam, mert tisztában vagyok vele, h tulajdonképpen egy alja oldal, tele agykárosító szeméttel-személlyel. Plusz adatokat gyűjt rólunk, profiloz.


Kérdésem az lenne milyen böngészőt használjak, és mit érdemes telepíteni Laptopra?


Meg csak gmail.com emaillal lehet regisztrálni?


Jogtiszta windowsom van.

(telefonra nem fogom telepíteni.)


Thor böngésző gondolom kizárva, mert az algoritmusok egyből lekapcsolnának, right?


Köszi a válaszokat.


Amúgy mielőtt jönne a "ha nincs rejtegetni valód" duma, közlöm, hogy nincsen, csupán zavarnak a fentiek, meghogy a tinik, 20asok, 30asok de már a 40+osok is le sem tudnak akadni róla, munka közben is a kezükben van...

Ja meg, hogy már kb kizárólag ott zajlik az élet.



2021. okt. 4. 22:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
69%

Először is ne aggódj. Oké hogy adatokat gyűjt, de csak azokat amiket te megadsz, amire rákeresel. Nem fog a fejedbe belemászni es megnézni hogy reggel milyen tejet vettél.


Szóval regisztrálj nyugodtan és ésszel kell csinálni a dolgokat és nem lesz baj.

2021. okt. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
67%

1. Nincs olyan, hogy egyetem miatt muszáj.

2. Te is csak az egyik oldalát látod a dolgoknak. Igen, a Facebookon rengeteg szemét van. Mint ahogy például itt is, mégis önként regisztráltál ide. Tudod, senki nem kötelez, hogy hulladék tartalmakat nézz azon az oldalon, vagy bárhol máshol. Emellett pedig rengeteg értékes, hasznos, vagy egyszerűen csak érdekes tartalom is van ott.

3. Attól, mert valaki munka helyett Facebookozik.. tulajdonképpen ez miért is befolyásolná a te regisztrációdat?

4. Ironikus ez a kérdés pont akkor, amikor lehalt az egész. ;)

2021. okt. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%
figyu, van regem, pár szakmai csoportnak tagja vagyok, nulla adat van megadva rólam, egyetlen ismerősöm sincs. Így is lehet.
2021. okt. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Nem csak gmail-el lehet regelni. Amit meg fogsz adni azt tudja gyűjteni.
2021. okt. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Amúgy a Face is csak azt gyűjti amit te megadsz. Tartalmak is csak az általad követett emberektől és oldalaktól érkezik, plusz a hozzájuk tartozó témájú tartalmak.

Tehát ja rengeteg szemét lesz ha regelsz és olyan videókat nézel ahol indiai csávók tuk-tukokat szerelnek, és mindent tudni fog rólad ha még az alsógatyád méretét is megadod.

Minden ani megjelenik és amit rólad tudni fog csak a te tevékenységeiden fog múlni.

2021. okt. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

De sajnos igenis cáfolom az első pontod és mint írtam a kémkedése zavar a legjobban.


Sajnos a mai világban az ilyen-olyan csoportok miatt előnyös, ha van fészed és részese vagy esetemben az egyetemi csoportomnak. főleg, hogy sok egyéb hasznos infótól zárom el magam.


A kérdésem tényleg irónikus, de nyugodjatok meg -saknos- működni fog. Valamit épp eltussolnak rajta. :)


Ettől függetlenül a kérdésem él és várom a tippeket.


É inkbb az az irónikus, hogy igaz az írásom vége. XXXX. facebookos kérdést láttam.

Nem tudnk nélküle már létezni.

2021. okt. 4. 22:40
 7/23 A kérdező kommentje:

#2 válaszolónak írtam.


Többieket meg a kémkedés vádja ellen cáfolom!

Miért volt Kongresszusi meghallgatása annak a szarnak?

Másrészt egyre több helyen már tény, hogy mindent tud a felhasnálókról, léteznek árnyékprofilok.

A hirdetésekről amit első kézből is hallottam meg több embertől, hogy pl mikrofon közelben elhangzott a ballagási ruha, akkor ballagási ruhákat ajánlott.

Szóval ne állítsa nekm senki, hogy a beszélgetést nem hallja, csak a "jajj de szeretnk egy ikeás kanapét" fogyasztói kulcsszavakat.


Ezzel ezt lezártam.


Akinek nem szűk a látóköre, attól még szívesen várom az ötleteket, tippeket.


És ne ugorjatok Dunába, lesz Facebookotok.

2021. okt. 4. 22:48
 8/23 anonim ***** válasza:
50%
A kémkedős ügy nem olyan mint ahogy gondolod. A valóságban itt arról van szó hogy a Facebook olyan adatokat is elkér amiket jogilag nem tárolhatna.
2021. okt. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
44%

"A hirdetésekről amit első kézből is hallottam meg több embertől, hogy pl mikrofon közelben elhangzott a ballagási ruha, akkor ballagási ruhákat ajánlott."


Ez minden weboldalnál így van nem csak a Facrbooknál.


De van megoldás a kérdésedre is. Mobilt szétverni kalapáccsal, laptopot elásni, netkábelt elvágni és le van a gond. Így is lehet csinálnim

2021. okt. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
68%

"A hirdetésekről amit első kézből is hallottam meg több embertől, hogy pl mikrofon közelben elhangzott a ballagási ruha, akkor ballagási ruhákat ajánlott."


Ez nem feltétlen kémkedés.

Ez inkább kényelmi funkció, hogy olyan tartalmak jelenjenek meg amik érdekelnek.

2021. okt. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!