Protonmail tényleg a legbiztonságosabb mail szolgáltató?
Elég jókat írnak magukról, hogy ugye svájci cég, minden levelet titkosítva küldenek, illetve tárolnak stb.
Mondjuk nem is emiatt kerestem más szolgáltatót, csak valahogy meguntam, hogy papíron Google sem követ semmit, aztán valami csoda folytán mégis tudják telefonon is hogy milyen híreket lesek, miket néztem, aztán persze ahhoz kapcsolatos hirdetések jönnek.
Gondoltam legalább a mailjaimat ne nézegessék, ha az android miatt amúgy elkerülhetetlen, hogy valamennyire azért használjam.
Proton elsőre nagyon jónak is tűnt, de olyan meredek dolgokat is állítanak amik szerintem azért lehet valami trükk van a dologban, például, hogy még IP címet sem logolnak se semmit.
Most ez tényleg lehetséges? Ahogy néztem vannak fizetős csomagjaik is, de kíváncsi vagyok, hogy tényleg egy normális szolgáltató, vagy csak amolyan beetetős, aztán ugyanúgy adják tovább az adatokat, csak épp max nem amerikába hanem máshova?
Jól látszik itt is (a lepontozásokból) hogy az emberek nem értenek a titkosított levalezéshez -sajna-, inkább HINNI AKARnak egy "szolgáltatóban".
Ez a vallásos nézet alapja.
Nocsak nocsak, a szentséges protonmail se 100% biztonságos. Hát még ilyet...
Pont erről pofáztam az egyik hsz-embe, amit annyira leszavaztak. A 100% biztonságis mail szolgáltató ami semmit nem szolgáltat ki, és totál diszkréten kezeli minden adatodat egy nem létező utópia...
#14
Hát erről beszélek mióta (#6-9-11) hogy az emberek csak hinni akarnak benne, közbe ott a valóban biztonságos PGP (GPG) amit elfelejtenek miatta használni. Sőt látszik hogy a hozzá nem értők le is pontoztak ezért. :(
#15
Ez van, amikor valami olyasmiről ír, amiről fogalma sincs.
1. A Protonmail egy legálisan működő cég, vagyis eleget kell tennie a törvények által rögzített kötelességeinek.
2. A protonmail alapértelmezetten nem logol, többet nem is állít magáról és itt sem tette. Felkérésre kezdte el az adott üggyel kapcsolatban és csak az IP címet, mert hogy csak ahhoz fér hozzá.
3. Az email fiók tartalam (levelezés) továbbra olyan tartalom, amihez a cég sem fér hozzá, így kiadni sem tudja.
Nyilván nem szabad egy cégben vakon megbízni és tudomásul kell venni, hogy egy legálisan működő cégnek vannak kötelességei a kormány felé az országban, ahol működik, de csak emiatt egyenlővé tenni egy Gmaillel vagy Outlookkal legalább akkora hiba, ha nem nagyobb, mint vakon bízni benne.
Kipróbáltam és simán lehet freemail-ról titkos levelet küldeni protonmailre. (a visszirány még nem sikerült elsőre, kulcs importálási hiba miatt, de majd megoldom)
Kép: [link]
protonmail-ról freemail (vissz-) irány is tökéletesen működik.
magyarán felesleges emiatt email-szolgáltatót váltani. A gmail vagy bármely más is tökéletes. Simán webfelületről is megy.
62%-os: mondd, te fizetett Protonmail vagy CIA alkalmazott vagy?
Emiatt nem tetszik hogy van ingyenes, nyílt forráskódú alternatíva is ami bármely szolgáltatónál használható? Mert nemcsak 1 hanem tucatnyi szolgáltatótól kell kikérned legközelebb az adatokat? (#13)
#19
Nem, a probléma az, hogy fogalmad sincs, miről írsz, vagy jobb esetben félinformációk alapján törsz pálcát.
Valóban a FOSS a legjobb, DE!
Ez akkor van így, ha saját szerveredre telepítesz levelezőszervert.
Te ráizgultál a PGP-re, ami jobb, mint asemmi, de Freemailen/Gmailen keresztül használva még így is SOKKAL több adatodat gyűjtik be, mint Tutanotán vagy Posteo-n (csak hogy a Protont emlegessem, mert nagyon böki a csőröd). A Freemail/Gmail ugyanis folyamatosan és válogatás nélkül logol és nem csak IP címet, metaadatokat. A *tisztességes* szolgáltatók meg csak utasításra és annak erejéig.
Te az adatvédelemnek csak egy aspektusára fókuszálsz a PGP-vel, ami az üggyel kapcsolatban pont irreleváns, mert a levelezés tartalma nem került ki, miközben minden egyebet elhanyagolsz, ami releváns és általános probléma.
Ha én PGP-vel levelezek Gmailen és a hatóságok megkeresik a Google-t, hónapokra (évekre) visszamenőleg ki tudják adni a gyűjtött adatokat. A levelezés tartalmán kívül mindent. Ha Tutanotán/Posteon(/Protonon) teszem ezt, akkor az érvényes parancs beérkezésekor kezdenek el logolni annak hatályáig és annyit adnak át. Ez is rosszabb, mint az ideális, de fényévekkel jobb, mint a Freemail/Gmail.
Szóval az, hogy PGP-vel a Freemail vagy Gmail ugyanolyan szintű privacy, mint egy *tisztességesebb* szolgáltatás egyszerűen nem igaz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!