Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Azt direkt csinálják egyes...

Azt direkt csinálják egyes weboldalakon; hogy egy cikk 2 vagy 3 részből áll, tehát nem tudom végig legörgetni a cikk aljára; hanem hogy a többi szöveghez kattintani kell? Hogy "A cikk kattintás után a következő lap tetején folytatódik". & lapozgatós

Figyelt kérdés

Tehát ezt direkt csinálják ilyenre, vagy vannak egyes weboldaltípusok, ahol csak így lehet beállítani?


Mert mondjuk nem fér ki több, vagy eleve így van kitalálva; hogy ha hosszabb a szöveg; akkor 2, vagy 3 részben lehessen csak elolvasni?


Tehát, ezt direkt csinálják, vagy máshogy egyes weboldaltípusokon nem tudnák megoldani?


Előbb láttam egy tökjó tesztet, húsvéti tojást kell választani; de már most csakazér' se nézem meg; mert 3 részből áll. Na jó, lehet, hogy később megnézem, de egyáltalán nem garantált. Most, amikor találtam, biztos, hogy nem.


Előre is köszönöm a szakértéseket; egyéb válaszokat.



2021. jún. 14. 16:36
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

#7

A tördelés külön szakma szokott lenni, és épp az benne a nehéz, hogy jól nézzen ki majd a lapon a szöveg. Egy netes cikket viszont akár egy alsós is megcsinál normálisan kinézőre.

2021. jún. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Ez is érdekes gondolat volt, erre is ment a zöld , köszönöm ezt is.
2021. jún. 14. 17:00
 13/23 A kérdező kommentje:
*Egyébként egyet is tudok érteni vele. (tehát a 11-essel)
2021. jún. 14. 17:01
 14/23 A kérdező kommentje:
Fölfele pontozzátok egymást , kérlek, jók a válaszok. :):)
2021. jún. 14. 17:02
 15/23 A kérdező kommentje:
(*Én most 67%-os vagyok)
2021. jún. 14. 17:02
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

#11: Attól függ, hogy csak stilisztikailag van tagolva a szöveg vagy gondolatmenetileg is. Példa: ha mondjuk egy cikk első fele direkt arra van kihegyezve, hogy az arabok szemszögéből mutassa be az izraeli konfliktust, a második meg arra, hogy a zsidók szemszögéből akkor teljesen logikus két külön oldalra is venni.

De mondjuk hosszabb műszaki szövegeknél is ahol jól szétválasztható, hogy 1. oldalon technikai paraméterek, 2. oldalon mérések, 3. oldalon következtetések, 4.-en stb. van ott is célszerű több oldalra vágni a tartalmat az olvashatóság érdekében. Így ha pl. valaki csak a 3. következtetésekre akar linkelni akkor nem kell horgonyokkal vesződnie vagy a mérések oldalon szereplő sok megabyteos képeket és logokat is letöltetni a látogatóval, hanem egyből a következtetések linkjét tudja megosztani.

2021. jún. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
76%
Az ilyen oldalak a reklámbevételekből élnek. A cégek akkor hirdetnek náluk, ha magas látogatottságot, oldalletöltést tudnak prezentálni. (Mielőtt hirdetek valahol, elkérem a statisztikákat értelemszerűen, mert ha havi 5 ember nézi az oldalt, akkor nem fogok ott hirdetni.) Ha egy cikk 3 részre van bontva, máris háromszor annyi az oldalletöltés.
2021. jún. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezek is jók, mentek zöldek szintén
2021. jún. 14. 17:13
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Plusz, tovább böngészed az oldalt, nem fordulsz vissza.

Így több lapon töltesz el több percet, amit a google pozitívan értékel, és SEO szempontból előrébb sorolja az oldalt.

Míg ha 1 lapon van minden, átfutod, vissza lépsz, akkor vissza forduló látogatónak minősít, ez pedig rontja az oldal értékelését, rangsorolását.

2021. jún. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Oh, értem. Ez is jó komment. Szóval akkor több szempontból is megéri nekik ilyen többkattintósra csinálni.

De,ha valakit idegesít, mert így nem hajlandó nézni ilyen oldalakat, akkor az már az ő bajuk. :P

Van olyan oldal, amin tök értékes tartalmak lennének, csak én pl nem vagyok hajlandó túl sokat ott elidőzni, mert a 3. ilyen szétszedett cikk után már idegesítő -sőt, már az elsőnél is, csak akkor ha meglát még valami érdekes posztcímet az ember, akkor arra még odakattint, de aztán rövidúton elmegy onnan másik weboldalakra - ; tehát engem ponthogy elüldöznek ezzel; de ha ez így nekik megéri, akkor csinálják. :):)

2021. jún. 14. 21:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!