Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem megy át a jel a...

Miért nem megy át a jel a routeren?

Figyelt kérdés
Van 200MB-os netem a routerem 300mb ig jó de a gépen mágis csak 98mb-ot mutat a speadtest ha a modemet közvetlen a gépre kötöm akkor megvan a 200mb
2021. jún. 2. 14:24
 1/5 P.O.C. ***** válasza:

A 300 Mbps csak parasztvakítás amit a routerre írnak. Valójában az a fel és letöltés összesítve és persze ideális körülmények között. A valóságban az N -es routerek 120 Megabitet tudnak.


Egyébként az hogy tiéd még az sem éri el, valószínűleg annak tudható be, hogy 10/100 Megbites switch van benne. Sok routert szerelnek még sajnos ilyen switch -el mái napig is.

2021. jún. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
És milyen a LAN portja a routernek? Ha nem gigabites, akkor nem lesz jó. HA gigabites, akkor a LAN kábelt kell cserélni..
2021. jún. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%

"Van 200MB-os netem"

Nem "MB-os" (megabájtos), mert 1. az adatmennyiség lenne 2. az Internet-szolgáltatási csomagok maximális (kínált/névleges) és minimális (garantált) le-és feltöltési sebességeit a szolgáltatónak kötelessége bit/másodpercben (illetve annak decimális prefixumaival - kilo-, mega-, giga- - ellátott változataiban) megadni - lásd: 13/2011. (XII. 27.) NMHH rendelet

Tehát feltételezhető, hogy 200 Mbps a maximális letöltési sebessége az Internet-csomagnak.


"a routerem 300mb ig jó"

1. Nem mb (milibit - ilyen mértékegység nincs), hanem Mbps (megabit/másodperc).

2. Az csak a rádiós interfész adatrátája, amiből az elérhető maximális, aggregált (le+feltöltés összesen) adatátviteli sebesség optimális esetben kb. 150 Mbps körül van.

3. Pontosan milyen routerről - gyártó? típus? van szó?


"csak 98mb-ot mutat"

Az 98 Mbps lesz.

Ha kábelesen kötötted össze a routerrel, akkor feltehetőleg a router kábeles interfészei csak Fast Ethernet szabványúak és 100 Mbps adatrátára képesek (ezt támasztja alá a 98 Mbps-os letöltési sebesség).

2021. jún. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"A 300 Mbps csak parasztvakítás amit a routerre írnak."

Nem parasztvakítás, hanem nyers adatráta.

Csak az IEEE 802.11-es szabvány jellegzetességeiből eredően a nyers adatrátából - főleg az eszközök azonos csatornán való működéséből fakadó ütközés-elkerülési technikájából adódóan - optimális esetben csak a fele marad (az is csak aggregáltan).


Ez a kettősség megfigyelhető például a vezetékes Ethernet kapcsolatoknál is - hiába 1000 Gbps a Gigabit Ethernet adatrátája, TCP-vel, jumbo keretekkel 987 Mbps adatátviteli sebesség hozható ki:

[link]

2021. jún. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Pontos router típust kérünk. A 300Mbps csalóka tud lenni, ha ezt wifi-re értik, miközben 100-as LAN port van rajta.
2021. jún. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!