Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ingyen internet. Jogilag...

Ingyen internet. Jogilag rendben van ez így?

Figyelt kérdés
Az ingyen net valójában nem ingyen van. A kormány csak hozott egy rendeletet, hogy a szolgáltatóknak ingyen KELL adni. Mindezt úgy állítják be, hogy a kormány adja, pedig nem! A szolgáltatóknak egy vasat sem térít! Erről miért nem esik szó sehol? Jogilag renben van az, hogy a kormány egy magáncég kasszájából osztogat? Szerintem nem. Vajon mi lesz a következő? A hentesnek is ingyen kell adni a húst? Vagy a gyárakban ingyen kell dolgozni az embereknek?
2021. márc. 15. 23:11
1 2
 11/14 2*Sü ***** válasza:
62%

> Az "ingyen" internetben az lesz majd csodálatos amikor a cégek majd megnövelik az internet árakat, hogy visszaszerezzék a kiesett bevételt.


És ezzel önmagában nincs gond. Mert mit csinál elvileg az állam? Adót szed be mindenféle jogcímen, amiből aztán mindenféle szolgáltatásokat, juttatásokat finanszíroz. Nem mindenkinek ugyanannyit, mint amit befizet. Hogy hol van az igazságosság határmezsgyéje, az világnézeti kérdés és lehetne róla parttalan vitát folytatni, de a társadalom mégiscsak arról szól, hogy van valamiféle tehermegosztás, valamiféle egymás iránti felelősségvállalás. De az elv az, hogy akinek sok profitja van, sokat fizet, akinek kevés, az keveset. Aki rászorultabb, az több juttatást, szolgáltatást kap, aki kevésbé, az kevesebbet.


Röviden az állam újraelosztást végez.


Ha a céges, esetleg a magán előfizetéseknél a szolgálató árat kénytelen emelni, az is egyfajta újraelosztás.


> Bankokra kivetett adóra emlékeztek még?


Igen, de ott kicsit más volt a felállás olyan szempontból, hogy ott nem volt valamiféle differenciáltsága a dolognak. Minden felnőtt ember valamelyik banknál ügyfél, így mindenkit érintettek a következmények.


> Nyilván az emberek örülnek az "ingyen" internetnek, de hosszú távon a fogyasztó fog szívni


És lám, igény mégis van rá. Ingyen sörre is lenne igény, pedig ha valaki jobban belegondol az ingyen sör vagy áttételesen lenne jóval drágább a mostaninál, vagy tartósan hiánycikk lenne.

2021. márc. 16. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
90%

Nafene, az jogilag rendben van amikor a nagy cégnek nem kell adót fizetnie hogy "munkát teremtsen", de az nincs ha válsághelyzetben oda kell tennie magát?

"Mi lesz a következő, a hentesnek is ingyen kell adnia a húst?" Ahogy van benyelted a kapitalizmus meséjét - sosem leszel gazdag, sosem leszel ebben a helyzetben, és elsősorban azért, mert többek között te fizeted meg azt is amit nekik kéne, de az állam elengedi nekik.

Ahogy ingyen internet, úgy adómentesség sincs, azt a pénzt valakinek ki kell fizetnie - és nem mellesleg szaros négy hónapról beszélünk, pl UPC vezérigazgatója 1.3 milliárd dollárt keres évente(te meg felhozod a hentest, meg az egy milliós vállalkozásodat..), meg sem fogják érezni. A magyar kisvállalkozást rég kiszorították ezek, hol van a magyar telefon, vagy internetszolgáltató, akár kicsi akár nagy? Úgy csinálsz mintha a kisembertől vennének el bármit is, holott ezen már rég túl vagyunk - de gondolom akkor valamiért nem ejtettél könnyeket.

2021. márc. 16. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
88%
..és a "keres évente" alatt azt értem, hogy ő személy szerint ennyit visz haza. Ez a töredéke a UPC bevételének.
2021. márc. 16. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
91%

Igen, rendben van.

Morálisan lehet vitatkozni, de jogilag bizonyos mértékben, és bizonyos körülmények között az állam rendelkezhet a stratégiai jelentőségű erőforrások felett. (A 21. században, a home office és az online oktatás idején bizony a telekommunikációs szolgáltatások is masszívan ide sorolandók.) Ez nem magyar jellegzetesség, pl. az USA-ban ha a rendőr üldöz egy bankrablót, az üldözéshez eltulajdoníthatja más személy gépjárművét. (Amiért persze utána kártalanítják az illetőt.) Sőt! Kapaszkodj meg, de a világ legtöbb országában ha pl. árvíz van, a kormányzat jogosult a lakosságnak minden olyan eszközét kölcsönvenni vagy eltulajdonítani, amivel a védekezés elősegíthető. Ennek persze megvannak a jogi keretei, alapos indok kell, hogy ezt meglépjék, de ha a helyzet, és a társadalom érdeke úgy kívánja, akkor bizony el lehet nyomni bizonyos jogokat azért, hogy többek, a sérelemnél nagyobb mértékű segítséghez jussanak.

Az általad vázolt helyzetben pedig sem jogi, sem klasszikus értelemben nincs szó eltulajdonításról. A szolgáltatónak ez legfeljebb bevételkiesést okoz, meg esetleg némi extra terhelést, de a tapasztalat az, hogy kevesen élnek ezzel a lehetőséggel. Nem arról van szó, hogy mostantól mindenkinek ingyen kell szolgáltatni a legnagyobb sávszélességű csomagot, hanem hogy akik igénylik, azoknak biztosítani kell az ingyenes internet-elérést. Azért, hogy mondjuk a nógrádi zsákfalvakban is legyen esélye az egyébként is áldatlan körülmények között élő gyereknek tanulnia, és ne kerüljön behozhatatlan hátrányba másokkal szemben, pusztán azért, mert "rossz helyre született". Ugyanis sokan vannak, akiknek egyedül a tanulás ad némi reményt, hogy a nincstelenségből kitörjenek. Ők azok, akiknél áram sincs mindig, internet-előfizetésre meg pláne nincs pénzük. Valószínűleg PC-t is az iskola ad kölcsön nekik. Még ha az online oktatás hatékonysága nem is az igazi, így legalább nekik is van némi esélyük talpon maradni, és nem szorulnak ki teljesen az oktatásból. A jövőt tekintve pedig nem csak nekik nem mindegy, hogy mire viszik az életben, hanem nekünk sem. Pár év múlva ugyanis az ő adójukból fogják mondjuk a házatok előtt az utat aszfaltozni, vagy a gyerekeid iskoláját fenntartani, vagy a szüleid nyugdíját fizetni... már ha ők kereső, és adózó emberek lesznek. Ha elkallódnak, akkor 100%, hogy nem lesznek azok. Na, ezért is fontos, hogy ilyen helyzetben adjunk egy kicsit azoknak, akik rászorulnak. A Telekomnak meg a Vodafone-nak ez nem okoz anyagi krízist. Nekem sem lesz ettől rosszabb az életem, hogy az adómból lehet, hogy épp egy hátrányos helyzetű gyermeknek sikerül a jövőjét megalapozni.

"De nincs hadiállapot."

De biológiai fenyegetettség az van.


Tudod, mi a rohadtul elszomorító? Az, hogy akkor, amikor sokak élete és jövője kerül veszélybe, akkor is vannak, akik azon rugóznak, hogy még véletlenül se legyen másnak egy kicsivel sem jobb. Még a legnagyobb válságban is vannak, akik szent ügyet csinálnak abból, hogy nehogy másvalakinek 20 forinttal több jusson, mint neki. Ha valaki egy kis segítséget kap, egyből ezren lesznek, akik beteges agresszióval irigylik azt a kis alamizsnát. Na, ez az igazán komoly erkölcsi fertő. Már egy közepes városnyi ember életét vesztette, sokak megélhetése került komoly veszélybe, életek törnek derékba, és akkor az a legfőbb baj, hogy "de hát ő ezer fonrittal jobban járt, mint én". Szánalmas. Ez az emberiség a 21. században. Civilizáció? A nagy francokat! Ez inkább a sötét középkor.

2021. márc. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!