Mint magánember otthoni pc-re érdemes vpn-t használnia? mondjuk hogy hackerek ne tudjanak lekövetni?
A router eleve tűzfal, az van, mert anélkül nem menne semmi.
Mi más kell még ?? HA tűzfal van, akkor szoftverhiba esetén se tudnak bejönni.
Onnantól MINDEN, minden betörés felhasználói hiba..
Letöltesz egy programot ami mondjuk keylogger, akkor van keylogger a gépen.. Nem meglepő.
Belemész bicajjal az árokba, akkor az árokban leszel bicajostul ilyen triviális ez is.
Egyszerűen nem töltünk le vírust és akkor NINCS.
Ha nem akarok sajtburgert enni akkor NEM eszem sajtburgert.
Kasperky Internet Security-t használok, abban van a gépre vírusvédelem és a net elleni kártevő védelem. Ha az adatbázisában található veszélyes oldalt akarok megnyitni, akkor blokkolja a kapcsolódást és figyelmeztet.
Itt a többség arra utalt eddig, hogy ha kellően elővigyázatos és rutinos vagy, ismered a veszélyeket, akkor kevésbé fordulhat elő hogy bajba kerülsz. Például amelyik oldal nem használ még most sem https-t (titkosított csatornán való kommunikáció), azt már a böngészők is tiltják, figyelmeztetnek. Nem kattintasz a felugró ablakok linkjére, nem hagyod hogy átirányítsanak sokadik oldalakra arról, ami ugyan biztonságos volt, de amire vezet, már nem az. Nem telepítesz ismeretlen böngésző kiegészítőket, felismered hogy egy videó lejátszásához nem kell bővítményt vagy segédprogramot letölteni. Nem vagy és soha nem leszel a 9999. látogató, nem választottak ki nyertesnek olyan dolgokban amiről addig soha nem tudtál így nem is jelentkeztél vagy játszottál. Ez mindenre igaz, ahol adatokat kérnek be tőled, vagy közösségi profillal való bejelentkezést.
Az interneten egy fokkal bizalmatlanabbnak kell lenni, és nem feltétlenül igaz minden, amit egy oldal állít. Ha olyan témájú ami már eleve erkölcstelen vagy törvénysértő (ki nézte meg a profilomat, jelszótörés, hackelés, ingyen pénz és tárgyak a játékokban), az mondhatni mindig átverés.
Keyblogger :D
Ez jó.
Az az igazság, hogy rendszerint nem a jelszavak komplexitásán bukik el a dolog. Bár az is fontos, persze, de úgysem áll neki senki sem random próbálgatni, még scripttel sem, mert a legtöbb oldal úgyis letilt 4-5 próbálkozás után. A probléma az esetek túlnyomó többségében az, hogy több oldalon is ugyanazt a jelszót használja az ember, és ha az egyik oldalról kiszivárog az emailcím/jelszó páros, azt fel lehet használni a többi oldalra való belépéshez.
Másik fontos dolog, a biztonságosnak nevezett, lakattal jelölt oldalakban sem lehet bízni. Ingyen lehet szerezni tanúsítványt, kb. 5 perc telepíteni, nem jelent semmit. Én is tudnék csinálni mondjuk egy kamu gmail login oldalt, mögé tenni egy Let's encrypt certet, átküldeném neked, te meg azt hinnéd hogy biztonságos, mert zöld lakatos, közben pedig jól ellopom az adataidat...
Amelyik oldalon lehet, érdemes beállítani a kétfaktoros hitelesítést, az is egy plusz védelmi vonal.
Valamint lehetőség szerint nem szabad warezolt/crackelt Windowst használni, nem ritkán az is tartalmaz valamilyen backdoort.
Valószínűleg nem kitalálta, hanem ellopta azt a jelszót, vagy a már említett keylogger révén, vagy valamilyen más módon jutott be a rendszerbe (pl. vírusos KMSpico-n keresztül).
Én Linuxot használok, nem ismerem annyira a Malwarebytest, de szerintem ha heti 1-2 alkalommal lefuttatod a próbaverziót, az is elég lehet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!