Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hálózat építés (Újrareformálás...

Hálózat építés (Újrareformálás). Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

[link]


Link a képhez.

A két asztali gép és a laptop be vannak konfigolva egy hálózatra ( ip-cím, Dns kiszolgáló stb. ) bár ezzel csak a net és a LAN-játék van félig meddig megoldva, a másolgatás az ftp kliensel üzemel, ami elég fapados.( Láttam más működő hálózatot...egyáltalán minek kell a DNS kiszolgálót beállítani ).

Az ip cím meg minden egy ismerősünk álltal lett beállítva úgy 5-6 évvel ezelőtt az ő miskolci kollégiumi hálózatának a mintájára.


Szóval a kérdés: Ha a topológián nem változtatok akkor el tudom-e érni, hogy az öszes gép lássa egymást, file-t másolgasson egymás közt, illetve a wi-fi-s asztali géphez, illetve a kábeles asztali gépekhez csatlakoztatott nyomtatók megoszthatóak legyenek.( A wi-fis géphez USB-vel megy a nyomtató, a kábeles gépekhez meg soros portal... [ igen tudom, de ez is egy ősrégi megoldás hagyatéka ] ) ÉS ha igen akkor hogyan? ( A router programozható a Switch-ről ezt nem tudom elmondani. )


2010. aug. 9. 16:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Hú, ezt egy sima router egyes egyedül mindet megoldja.
2010. aug. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt most igy hogy, mint?

dobj ki "mindent", es epitsd ujra 0-rol.

A routernek allitsd be, hogy dhcp kiszolgalo legyen, erre legyen minden "radugva", ugy hogy dhcp klienskent legyenek konfiguralva. Igy mindent berak szepen egyetlen netmask ala, es ugy mukodik akar a "windows halozat" is. (file es nyomtatomegosztas).

Es ha nagyon nem boldogulsz vele, "a vonatjegy araert megoldom" :)

2010. aug. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi azthiszem boldogulok. ( A Wi-Fi-s asztali gépen lévő nyomtató megosztása az faján mükszik, a kábeles asztali gép nyomtatómegosztása, az már nem annyira [ egyedül csak a Wi-Fi-s gép látja, de a nyomtatást nem hajtja végre, mert szerinte elveszett a kapcsolat ] )

A fáljmegosztás olyan "szó-szó hála imhotepnek!"

Most inkább az a gondom, hogy a "Wi-Fi"-s asztali gépet tegnap átneveztem, hogy tudjam melyik az, de ezt vissza kellet írnom, mert egy SQL server progi fut rajta ( állatorvosi rendelő vagyunk tudni-illik ) és az a régi gép névre szeret csak mükszeni, de most a többi gép emiatt felemásban látja a dolgokat( látja mindkét néven, de max csak a nyomtatást hajtja végre fáljmegosztás nuku. Bár még egy restartot nem ejtettem meg úgyhogy nem estem kétségbe )


Szóval csak annyi lenne, hogy ugye a Dhcp klienség azt foglalja magában, hogy dinamikus ip cím beállítás és a speciálisban, meg a Dhcp engedélyezett? (A Router meg addig is Dhcp- volt mert a Wi-Fis gépek úgy működtek addig is.)

Meg az, hogy a gépeket egy WORKGROUP munkacsoport alá vettem és a megfelelő meghajtókat megoszthatóvá tettem, ez így oké, vagy másra gondoltál?

2010. aug. 10. 15:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!