Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Internet, Wi-fi valaki?

Internet, Wi-fi valaki?

Figyelt kérdés

Az újonnan vett TP Link AC 1200 MU-MIMO (fekete színű, 4 antennás) wifi nem akar működni.


A régi fehér színű 300 mp/s sebességű wifi működik, de amikor az újat próbálom a helyére bekábelezni, nem működik, az internet LED színe narancssárga.


A modem működik, a kábelek is biztosan működnek.


Szóval a modemet összedugom a wifi-vel, majd a wifit a számítógéppel ahogy az útmutatóban le van az írva. A Wifi-n az internet LED színe narancssárga.


A számítógépen nem hozza be a weboldalt (tplinkwifi.net), az ip címeket beírva a keresőbe szintén nem nyit meg semmit, mert azt írja, hogy nincs internet.


Digis internetünk van.



2020. júl. 29. 11:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

A TO-Link router -ek első beüzemelése úgy kellene hogy történjen, hogy a várható helyére kábelezed (vagyis a modem egyik LAN portját összekötöd a router WAN portjával), majd ez után helyezed áram alá (vagyis dugod be a tápegységét a konnektorba).


Ha nem így történt, lehet csinálni egy reset -et. Az azért praktikus, mert így ha van fölötte működő DHCP szerver, akkor attól eltérő "IP tartományt ölt magára". Például ha a modem IP címe 192.168.0.1, akkor a router alap IP címe 192.168.1.1 lesz.

Ha nincs fölötte működő DHCP szerver (PPPoE kapcsolat esetén például), akkor az legkisebb számú IP címet ölti magára, tehát az IP címe 192.168.0.1 lesz.


Általában a böngésző címsorába "tplinkrouter.net" címmel, vagy a fent említett IP címek egyikével lehet a router konfig felületére belépni (előfordulhat, hogy multi-NAT környezetben jóval magasabb számú IP címmel indul, például 192.168.10.1 vagyis mindig az utolsó előtti szám változik TP-Link router -ek esetén tiszta boot után).


Az első konfiguráció alkalmával még egy varázsló is segíthet, de a leírás és az egész felület elég egyértelmű, ahol első körben a kapcsolat típusát kell megadni (például Dinamikus vagy fix esetleg PPPoE). Gondolom esetében PPPoE. Ez után a szolgáltatótól kapott PPPoE felhasználónév és jelszó is szükséges. Aztán jöhet a személyre szabás, wifi név; jelszó; miegymás...


De hiányzó adatok híján (PPPoE kapcsolat van egyáltalán? megvan a hozzá tartozó felhasználónév jelszó páros?) nehéz lesz, egyébként (szerintem) pofon egyszerű...

2020. júl. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Na!


Behozta a Quick setup oldalt (végre valahára) miután az új wifi routert összekötöttem a géppel meg a modemmel.


De amikor végig csinálom a quick setup-ot, akkor azt írja ki, hogy setup failed.


Ismerősöm szerint Dinamikus IP-t válasszam ki és ne a PPPOE opciót.

2020. szept. 28. 18:29
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

A dinamikus IP csak akkor fog menni, ha a Digi modem router módban van, akkor ugyanis a Digi modem kapcsolódik a hálózathoz és onnan már egy belső, NAT-olt hálózatod van, amin a te routerednek dinamikus IP-t oszt.

Ha viszont a Digi modem bridge módban van, akkor nem fog kapcsolódni és akkor a te routeredet PPPoE kapcsolatra kell állítani és megadni a felhasználónevet és jelszót.

2020. szept. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!