Miért nem működik a tp-link?
A reset után be kellene konfigurálni, viszont ha egy sima áramszünet (vagy kihúzás) miatt ezt már nem először játsza el, akkor talán megérett a cserére.
Lehet, hogy kiszáradt benne már egy-két kondi. Vagy ki tudja, így látatlanban, típus ismeret nélkül, mi lehet a probléma oka...
A TL-WR740N egy elég régi típus... Nem hiszem, hogy sok kilométert futhat még...
Általában a 192.168.1.1 vagy 192.168.0.1 -es IP címen lehet bejelentkezni a konfig felületre admin/admin felhasználónév/jelszó párossal. Számítógépen vezetékes kapcsolattal az
ipconfig /all
parancssorba beírt paranccsal kideríthető az eszköz IP címe (alapértelmezett átjáró -ként (default gateway) fog hivatkozni rá a Windows). Mobiltelefonnal (vagy más wifi képes eszközzel) is kideríthető az alapértelmezett átjáró IP címe. Ezt a wifi kapcsolat tulajdonságai közt szokták írni az eszközök.
Példaként egy androidos telefon esetén:
Az értesítési panelt lehúzva, a wifi kapcsolón tartva az ujjunkat előhívható a wifi beállítások menüpont. Itt az adott wifi hálózat beállításait megnyitva látható az alapértelmezett átjáró IP címe.
A router konfigurálásához csak annyit kell tenni, hogy ezt az IP címet (ami az alapértelmezett átjáró IP címe) beírjuk egy böngészőbe. Ez után egy ablakban a router kéri majd a felhasználónév és jelszó párost (gyárilag ez admin/admin szokott lenni, illetve reset után erre áll vissza). Ha ez megvan, egy ilyen felületet találunk magunk előtt (linkelem a gyártó weboldaláról a vonatkozó emulátort):
Ezen a felületen minden fontos dolog (nem ott amit linkeltem, hanem a korábban említett alapértelmezett átjáróként is szereplő IP címen) minden fontos dolgot be lehet állítani.
Elsősorban arra kell ügyelni, hogy a router IP címe eltérjen a modem IP címétől. (A modem IP címe a modemre közvetlenül csatlakozás (kábellel) után kideríthető a korábban említett 'ipconfig /all' paranccsal, ahol alapértelmezett átjáró néven található meg, ha arra csatlakoztatta az ember a gépét.)
Például ha a modem IP címe (ami a leg valószínűbb)
192.168.0.1
Akkor a routert (legegyszerűbben, NAT -olás használatával)
192.168.1.1 -re, vagy egyéb 192.168.X.1 címre állíthatjuk, amely esetekben X nem lehet ugyanaz a szám, mint a modem esetében ugyanezen a helyen a pontok közt, de nem lehet 255 -nél magasabb szám sem.
Ezt itt lehet beállítani:
Network ➡️ LAN
Ezek után még fontos, hogy a
Network ➡️ WAN résznél mit és hogyan állítunk be.
A legtöbb esetben a gyári értékek megfelelnek, azonban vannak kivételek. A alapértelmezés szerint a
"WAN Connection Type" beállítása: "Dynamic IP"
Ezen csak akkor kell változtatni, ha a beállítások végeztével nincs internet kapcsolat. (Később részletezem*)
"Wireless" fül alatt lehet a wifi nevét, régióját (ezt "Hungary" -re érdemes állítani), jelszavát, csatornáját, stb beállítani (kis angol tudást igényel, ha nem szükséges, nem részletezem, de ha elakadsz kérdezz bátran)
Ezen kívül a
DHCP ➡️ DHCP Settings
Alatt legyen bekapcsolva a DHCP szerver (enabled -re állítva)
Itt a "default gateway" a router IP címe legyen.
System Tools ➡️ Password
Menüpont alatt (bár sokan nem szokták) érdemes megváltoztatni a router felhasználónév/jelszó párosát.
*Ha a router után nincs internet "Dynamic IP" beállítással ("Network ➡️ WAN" menüpont alatt), akkor "Static IP" vagy "PPPoE" beállítások egyike lesz szükséges.
Ezek közül a PPPoE -t a szolgáltató szokta megadni szerződéskötéskor, amit írott formában át szoktak adni az ügyfélnek (de sajnos nem minden esetben, ilyenkor telefon segíteniük kell).
A "Static IP" beállítást érdemes először kipróbálni. Ehhez az adatokat a modemre kábelezett számítógépből kell kiolvasni. Tudnunk kell, milyen IP címet kapott a modemtől a számítógép, azt kell majd beírni a router -ben az "IP Adress" mezőbe, "Subnet Mask" valószínűleg 255.255.255.0 azonban az 'ipconfig /all' parancssori parancs ezt majd elárúlja, amikor a számítógép a modemre van kábelezve. "Default Gateway" pedig a modem IP címe kell, hogy legyen.
"Network ➡️ MAC Clone" menüpont alatt lehet a számítógép MAC címét a routerre klónozni, ha a modem csak egy MAC címmel rendelkező eszközt hajlandó kiszolgálni, erre ott virít a "Clone MAC adress" gomb.
...
Remélem, érthetően sikerült leírnom. Ha elakadsz, kérdezz bátran!
Megjegyzés: én azt a routert le cserélném amint lehet. Elég régi modell, nem húzhatja már sokáig...
Köszönöm a sok segítséget :) és a válaszod.
Most mostmár működik viszont még mindíg nem rudom mi volt a probléma, mert megpróbáltam megcsinálni amit mondtál a pc-nken, de a pc már másodszor úgy gondolta hogy nem akar működni és amikor elkezdtem ezt laptopró folytatni amint bejelentkeztem ugye az admin adminnal egyből elkezdett működni minden, majd a te segítségeddel beállítottam. Úgyhogy mégegyszer köszönöm nem tudom mit csináltam volna nélküled. Viszont ami furcsa volt, hogy csak úgy akart működni ha a régiót Egyesült Királyságon hagyom, de mindegy működik. Köszönöm a segítséget!
Ez a régió váltással kapcsolatos probléma az eszköz firmware -jének hibája is lehet... Viszont az sincs kizárva, hogy az Egyesült királyságban (talán) tíltva van a 13 -as wifi csatorna, amit nem is támogat a legtöbb amerikai piacra szánt eszköz (ahol biztosan tiltva van a 13 -as csatorna) és talán emiatt wifin nem működnének az eszközök (amiket nem az európa piacra szántak), de ettől még vezetékes kapcsolat esetén mindennek működnie kellene.
Mindenesetre a legjobb az lenne, ha azzal a régi routerrel nem terveznél hosszú távra. Jobb lenne beszerezni egy mai darabot, mielőtt beadja a derekát az a szegény megfáradt router...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!