Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Minden sebességteszt más...

Minden sebességteszt más eredményt mutat, melyiknek lehet hinni?

Figyelt kérdés
Van 1,6; 1,8; 2,2; 2,4 megabites eredményt kihozó speedtest is. Az érdekelne, mennyit vesz vissza a vírusirtóm. De ahány teszt, annyi eredmény.
2010. júl. 27. 23:47
1 2
 1/14 Jenci ***** válasza:
Ez így van.A leghihetőbb a speedtest.net .Nekem sem mér tökéletesen,de amikor letöltök,akkor úgy jön,ahogy kell.
2010. júl. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Na, nekem ez ad gyorsabbat, mint amennyiért fizetek. :) Meg még egy gyorsabbat mutat, a többi lassút.
2010. júl. 27. 23:56
 3/14 Jenci ***** válasza:
Akkor probléma egy szál se!
2010. júl. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ez több tényezős játék.


Egyrészt egyszer a szolgáltatód adott értéke is igen csak hullámzó egy adott tartományon belül, a másik pedig az, hogy speed testnél illik optimális eshetőséget mérni ami magában foglalja egy megfelelő fogódóképességű és közeli teszt szervert, mert így kapod meg a megközelítőleg az elméleti legjobb adatokat.

Persze adott esetben a tényleges letöltés a fentiek függvényében lényegesen rosszabb lehet.

2010. júl. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem a speedtest elég érdekes adatokat ad ki.

Speedtest: [link]

Valóság: [link]

Feltöltési sebességem is 3mb/s felett mozog

2010. júl. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Utolsó:Csak hogy tudd:0 80Mbit et el kell osztani 8al (ennyi a váltószám a megabájt és a megabit között) és megkapod a valós sebességedet ami 10megabájt/sec.

Fuhh...Egy filmet 1 perc alatt le tudsz tölteni és 3 perc alatt visszatölteni :O.

2010. júl. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
De minek írogat olyan aki azt sem tudja mi a különbség a megabit meg a megabyte között? Azé van ilyen sok értelmes kérdés is mert egymást még jobban hülyítik az ilyenek
2010. júl. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

00:11 vagyok

hihetetlen mennyi az uborkaagyú kretén

informatikus vagyok, csak tudom a váltószámokat..

akkor fordítok..

a speedtest szerint úgy 82mb/s a netem és szedtem már 110mb/s-l is.

2010. júl. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szóval tudom, hogy hullámzik a sebesség, de 10 percen belül 4 különböző adatot kapok 4 különböző mérésből.
2010. júl. 28. 14:11
 10/14 anonim ***** válasza:
Csak akkor fogsz kapni pontos mérést, ha kiszállsz minden programból, ami használja az interneted... Ha ez sem elég, ha a mérés előtt újracsatlakozol (igazából az IP csere a lényeg) akkor még pontosabb eredményt kaphatsz. (ezt most magyarázhatnám sokáig, hogy miért, de nem ez volt a kérdés :D)
2010. júl. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!