Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A nagy oldalak fizetnek a...

A nagy oldalak fizetnek a google nek a találatok első helyeiért? Le lehet őket hagyni pénz nélkül? (mert ugy látom évek óta ugyan azok vannak az első találatok között egy témában)

Figyelt kérdés

Szóval már egy ideje próbálkozom blogolni, de mostanában vettem vissza, mert hiába írok bármit, bármennyit ha nem látja senki, pénzem nincs, hirdetni nem tudok, pár ismerősömre meg nem akarom tukmálni az oldalamat h osszák már meg, alapbol meg le van rejtve mindegyik blogfelület, már csak ez érdekelne, hogy fizet érte az az 5 mondjuk filmes oldal aki folyton az elején van a találatoknak?


Mert igazából lehet hogy van több száz jobb kritikaíró, csak senki se fog elkattintani a 3562. találatig h ha valami csoda folytán berakja a google..


Szoval nem csak rolam van szó, de nem nagyon látok változást, mindig ugyanazok jönnek be

egy témával kapcsolatban!



2019. nov. 18. 12:21
1 2
 1/16 Shaddark ***** válasza:
56%
Nem fizetnek a googlenak. Ám fizetnek un. SEO optimalizáló szolgáltatásért, melyet valamelyik support cég biztosít nekik. Vagy van rá saját szakembere / ért hozzá.
2019. nov. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Plusz alkalom adtán fizetnek a Google-nek. Nem ritka, hogy az első 3-5 találatnál a link előtt szerepel egy kis hirdetés felirat. Az nem ingyen kerül oda.
2019. nov. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Értem, köszi! :)

Hát, Én odáig jutottam hogy beküldtem a webhelytérképet, de annak se lett sok eredménye! :)


Akkor ez lehet benne, én pl nem nagyon értek hozzá, meg gondolom sokan nem, meg pénzem sincs rá!


Hát, akkor marad ez a statikus net.

De azt sem értem miért lenne akkora feature, ha pl érkezési sorrendbe berakná az új posztokat a google egy témával kapcsolatba, max minden felhasználó beállíthatná ezt a mostanit, amikor ugyan azok jönnek be mindig! És akkor nem kéne variálni a hirdetéssel meg a SEO val sem.


Pl Én is szivesen olvasnék másokat, de nem mindig van kedvem lapozgatni, szerintem izgalmasabb lenne úgy ha alapból sorba is megjelenne minden cikk, és talán fair play is! :)


Akiket kérdeztem eddig, mindenki ezért hagyta abba az írást, mert nem látja senki se őket a nagy oldalaktól.

2019. nov. 18. 13:02
 4/16 A kérdező kommentje:

Ja, és hálásan köszi a választ! :)

Így már tisztább a kép! :)

2019. nov. 18. 13:02
 5/16 anonim ***** válasza:

Google térkép csak az első lépés.

Kell hogy legyen az oldalon Google követési script.

Aztán a google ez alapján tudja értékelni a weboldalt.

A nagyobb látogatottságot szerző oldal, amin több időt tölt egy felhasználó, és rendszeresen vissza tér, ez alapján dönt arról, hogy az oldal értékes és így előrébb sorolja azt.

De! Ahhoz hogy a te oldalad sokan látogassák, és időt töltsenek el rajta, ahhoz ismerté kell tenned.

Tehát hirdetned kell a weboldalt, és olyan minőségi szolgáltatást, tartalmat nyújtani, ami vissza - vissza vonzza a látogatókat.

2019. nov. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Értem! :)


Pont ezért szar szerintem, mert így a jobban hirdetett oldal szerez nagyobb látogatottságot, ha érkezési sorrendbe is megjelenne minden, akkor az emberek tudnának válogatni hogy mi tetszik nekik, így meg csak azokat látják akik tudtak hirdetni, és így látogatót szerezni!


Ezzel van elrontva, mert így nem a jó posztolókról szól a dolog.


Ez olyan mint egy főzőverseny ahol mindenki csak az első két sorból választana, mert azok bevásárolták magukat oda..


A többi meg odaadná az ismerőseinek a kaját..


Szoval ezzel szerintem minden új blogoló szembesül, a kezdeti lelkesedés után szomorúan konstatálja hogy

"Ehhez nincs elég pénzem"

És maradnak ugyan azok a nagy oldalak, 20, 50 év múlva is, + egykét új pénzes, jó kapcsolatokkal rendelkező blog is befuthat..

2019. nov. 18. 13:27
 7/16 anonim ***** válasza:
78%

a Google egy szorgalmas könyvtáros, aki onnan közelíti meg a világot (ahonnan egyébként legtöbb ember is), hogy az emberek lustábbak, mint amilyen igényesek. minél egyszerűbben minél jobb választ szeretnének kapni a kérdésükre. az alapján súlyozza a keresési találatokat, hogy mi az, ami a legtöbb embernek leginkább érdekes a találatok közül. amelyik találatra legtöbben kattintanak, amelyik oldalt utána a legtöbben legtovább olvassák, amelyik oldalra a legtöbben hivatakoznak, legtöbb helyen linkelik, megosztják, azt előrébb sorolja, mert látszik, hogy sok embert érdekel. amelyik oldalt kevesen nézik, ha megjelenik találatként, akkor se kattintanak rá, ha rákattintanak se olvassák sokáig, hanem hamar bezárják, nem osztják meg másokkal, nem linkelnek rá más oldalak, azokat meg hátrébb sorolja, mert nem látszik, hogy bárkinek is érdekes lehet.


ezen lehet síránkozni, de ettől még így működik a világ - és nem csak a Google miatt. például ha egy filmre senki sem megy be a moziba, akkor ahelyett, hogy sokkal több másik film előtt reklámoznák, inkább leveszik a műsorról és vetítenek helyette olyat, amire be is mennek az emberek. teljesen függetlenül attól, hogy mennyire jó film.

sőt, ha a filmstúdió és a producerek nem látnak benne fantáziát és nem látják benne a lehetőséget, hogy sok embert érdekelni fog, akkor nem adnak rá egy rakás pénzt, hogy elkészülhessen, mert nekik nem éri meg. persze, ha az ötletgazda elég kitartó és találékony, akkor rájöhet, hogyan lehet mégis eladni a producereknek is, meg a közönségnek is - vagy ma már akár, ha elég talállékony és alkalmazkodó képes, annak is megtalálhatja a módját, hogy a közönséggel megfinanszíroztassa a produkciót.


nem síránkozni kell rajta, hogy nem olvassák az írásodat, hanem megismerni a rendszer működését és alkalmazni, kihasználni a lehetőségeit. akike panaszkodsz, hogy csak őket mutatja a Google, azok nem síránkoztak, hogy nem látják őket, hanem dolgozak rajta, hogy lássák őket. a többségük évek óta keményen dolgozik azon, amit te még elkezdeni sem vagy hajlandó, mert egyszerűbb reklamálni, hogy nem mutat a Google, meg nem jönnek az olvasók, mint utánaolvasani, hogy mitől jönnének?


mi az, hogy nem tukmálod a barátaidnak az írásaidat? őket ismered, érdekled és pontosan emiatt biztosan el is tudod érni őket, sőt akár még visszajelzéseket is kaphatsz tőlük. nem utolsó sorban jó eséllyel a barátaid hasonlítanak is rád, tehát az, hogy náluk mennyire működnek az írásaid jelezheti, hogy más hozzád/hozzájuk hasonló embernél mennyire működnének.

de te nem mutatod meg még nekik sem. viszont másoktól, akiket nem ismersz és ők sem ismernek téged elvárnád, hogy kíváncsiak legyenek az írásaidra.

az általad kritizált népszerű oldalak évek óta keményen dolgoznak rajta, hogy minél több embert elérjenek az írásaikkal és állandó követő bázist építsenek fel, akik visszajönnek, sőt megosztásokkal még hirdetik is őket. szerinted ők hogy kezdték? úgy, hogy elküldték minden ismerősüknek, akiknek a fele vagy a negyede megnézte és ennyi olvasójuk volt - de már ennyivel is több, mint most neked, mert te még ezt sem teszed meg.

aztán az ő ismerőseik továbbadták az oldal hírét más ismerőseiknek és egyre többen kezdtek az oldalakra járni. közben persze nyilván minden más elérhető módszert is bevetettek, ahogy neked is be kéne vetni. de az első lépés mindig az, hogy azoknak megmutatod az írásaid, akik téged ismernek, sőt meg is kéred őket, hogy osszák meg, mert ha megkérsz valakit valamire, akkor sokkal nagyobb az esélye, hogy megteszi, amit szeretnél, mintha nem kéred meg rá, csak várod epekedve, hogy kitalálja, mit szeretnél...


az első 2-3 találat mindig fizetett hirdetés, mint ahogy ezt jelzik is. egyébként ezt is tök könnyen kipróbálhatod, mert teljesen jól célozhatóan kalibrálható a Google hirdetési rendszere, akár azt is megadhatod, hogy csak egy mozjegy árát akarod elkölteni hirdetésre. ha ennyit se ér meg neked, akkor meg tényleg hagyd a fenébe az egészet. amúgy, amikor regisztrálsz a Google rendszerébe, küld is neked egy 10-20 ezer forintos kupont, hogy próbáld ki a rendszerüket és nézd meg mennyire eredényes. Szóval az első 10-20 ezer forintnyi hirdetésed teljesen ingyenes és ha ügyesen csinálod, az első pár követődet rögtön meg is szerezheted vele - mondjuk ha okos vagy, akkor nem ezzel indítasz, hanem előtte felkészíted az oldalt, hogy ingyenesen is képes legyen minél több látogatót vonzani, meg főleg, hogy akik az oldalra érkeznek (akár ingyen, akár hirdetés miatt), azok maradni is akarjanak, vissza akarjanak jönni.


nem tudom, hogyan csinálod, hogy a te oldalad senki sem olvassa, nekem több olyan oldalam is van, amit sokan, vagy akár rengetegen, igaz semmi esetre sem tömegek (persze ezek mind relatív fogalmak, de egy senki által nem olvasott oldalhoz képest minden szám sokkal több) is olvasnak és ezért még csak őrülten sokat sem teszek, mert mind jelentéktelen hobbi projekt, csak betartok néhány nagyon egyzerű és praktikus alapvető szabályt.


szerintem magyarul leginkább a blog.hu-n érdemes publikálni, mert ott a szerkesztők kiemelhetnek főoldalra, akár az Index főoldalára is, ami eléggé meg tudja dobni a forgalmat. a blog.hu enélkül is elég jól rangsorolt domain, egy blog.hu oldalon megjelent írás sokkal jobb eséllyel és előrébb fog szerepelni a Google-nél, mintha bárhol máshol van az oldalad.


adj érdekes, figyelemfelkeltő címet, amire rá is akar kattintani az ember, mert kíváncsi miről szólhat. hasznos, ha a címedben (az írás címében is, meg az írást megjelenítő URL-ben, sőt már az oldal domain nevében is) szerepelnek azok a kereső szavak, amiket beírnak az emberek a keresőbe, mert ez alapján nagyobb eséllyel fogja a Google megtalálni és pont ezt kiadni találatként a keresésre.


ha olyasmikről írsz és olyan módon, amiről és ahogyan ezer más, a tiédnél ismertebb oldal is ír, akkor a te írásod szükségszerűen el fog veszni a tömegben. ha tudsz annyira egyedien, pláne egyedi témákról írni, hogy az írásod kitűnjön a többi közül, akkor nagyobb esélyed van kitűnni.

ha tömegfilmekkel foglalkozol, mint mindenki más, akkor nem sok esélyed van, hogy észrevegyenek. főleg, ha ugyanolyan általánosan nyúlsz hozzá a témához. pl. xy film kritika. ha meg tudod találni mi az az egyedi és érdekes megközelítés, amihez még senki nem nyúlt így, viszont mindenkit érdekelhet, akkor könnyebben kitűnsz a többi közül.


ha szűkebb csoportokat, kevesebb embert érdeklő témákról írsz, nagyon nekik szóló módon, azzal elérheted, hogy eleve kisebb merítésbe kerüljön az írásod, mert azzal a témával a mainstream oldalak kevésbé foglalkoznak, ha igen, akkor is felületesebben, kevésbé a téma iránt érdeklődőkre fókuszálva. lehet, hogy így kevesebb embert érdekelhet az írásod, mint egy népszerűbb film esetében, viszont a szűkebb csoport jobban érdeklődhet és nagyobb lehet az elköteleződésük iránta.

például, ha nem minden filmmel foglalkozol, csak kimondottan gyerekfilmekkel és nagyon szigorúan arra fókuszálsz, hogy mennyire gyerekbarát egyik-másik film, hány éves kortól ajánlott megnézni, hány éves korig lehet még érdekes és honnantól unalmas már a gyereknek is, milyen jelenetek vannak benne, amik miatt nem biztos, hogy a csemetének való, vagy miben lehet hasznos a gyerek fejlődése szempontjából, túl azon hogy szórakoztat is. azzal sokkal jobban meg tudod fogni a gyerekes szülőket, akiknek ez nagyon fontos kérdés. sokkal inkább, mint azzal, hogy kinek mennyire tetszik, vagy milyen hibák vannak a filmben. hiába kevesebb a gyerekes szülő, mint minden ember, nekik speciálisabbak az igényeik, szempontjaik, ha ezt jól megszólítod, akkor őket sokkal jobban fogja érdekelni a te oldalad, mint bármi más, mert te pont azt nyújtod nekik, amire kíváncsiak, míg más ezzel egyáltalán nem foglalkozik.

persze egy ilyen tematika valószínűleg egy szülőnek könnyebben megy, de talán szemléleteti, hogy miben, hogyan lehet egyedit és érdekeset alkotni egy általános témából.

2019. dec. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ha átolvasod amit írtál, elég vádaskodó hangnemben írtad a választ, nem tudom mire számítasz így.ha én is így válaszolék, zokon vennéd.. :)


Azért nincs forgalmam, és a többi kis blogolónak mert nem rak be a google mint a nagy oldalakat!


Ez olyan mintha kábitoszert árulnék, de minden kerületbe( minden témába) meglenne a top díler egy legális 0-24 BOLTBAN, Én meg csak fű alatt az ismerősök között tudnék telíteni!


Ez a baj.


Nem érdekel a SEO, nem szeretnék úgy írni sem mint az összes nagy oldal, hogy a "keresőnek írnak", mert pont ettől tök egyformák.


És most nem csak engem, hanem ha mindenkit, minden blogolót időrendben berakna a google az első helyre, akkor lenne fair play, és akkor derülne ki hogy esetleg vannak jobb írók is, mint akik látszódnak...érted? Nem igazán érdekel a fejlesztés, seozás, meg ilyenek..csak írni akarok.


Valahogy nem hiszem hogy ők is ennyit dolgoznának(a nagy oldalak) azon hogy a cikkjeik az első helyre kerüljemek, ugyanis amíg egy nagy oldalnak írtam


Egyből, ismétlem egyből ott voltam az elején, röviddel az után hogy kiposztoltam, szoval tudom miröl beszélek. :)

2019. dec. 29. 15:33
 9/16 A kérdező kommentje:
Egyébként vannak jó gondolataid, köszönöm a hosszú választ! Csak az eleje kicsit vádaskodó volt! :)
2019. dec. 29. 15:37
 10/16 anonim ***** válasza:
55%

sajnállom, ha személyes támadásnak érzed, nem bántani akartalak, de ettől még a világ nem úgy működik, ahogy szeretnéd és csak mert marhára azt szeretnéd, hogy máshogy működjön, nem fog máshogy működni.


értem, hogy nem tetszik a Google működése, sajnálhatlak is érte, ha ez jobban esik, de a sajnálattól és együttérzéstől még nem leszel jobb helyzetben.


ez ugyanolyan, mint hajózásban haragudni a hidegre, szélre, vagy a gravitációra. lehet haragudni, meg sajnálkozni, csak nincs értelme, mert ettől még ugyanúgy fognak működni és ugyanúgy hatni fognak rád.

vagy megismered a világ működését és megtanulod annak törvényszerűségeit a hasznodra fordítani, hogy téged szolgáljanak és segítsenek eljutni oda, ahova szeretnél, vagy maguk alá gyűrnek. a sajnálat és az együttérzés meg nem segítenek rajtad a hidegben sem, meg a forgalomnál sem.


bármiről és bárhogyan lehet úgy írni, hogy az megtalálja a közönségét. de ehhez mindenképpen ismerned kell a rendszer működését és azt a közönséget, akit el akarsz érni. attól, hogy kiteszed a tartalmad a netre, még nem lesz automatikusan népszerű.


ajánlom figyelmedbe Ryan Holiday: Egy média manipulátor vallomásai című könyvét. elég jó kis társadalomkritikát gyakorol a média (online és offline egyaránt) működéséről, meg arról is ír egy keveset, hogy hogyan tudta ő ezeket a működéseket meghackelni a saját tartalmai népszerűsítéséhez. a fickó azóta kiadott legalább 4 könyvet, amikben ezer éves sztoikus filozófiával foglalkozik és mindegyik irtó népszerű, pedig azért ókori irodalmat még a filmkritikáknál is nehezebb a mai világban népszerűsíteni - neki mégis elég jól megy.

mondjuk ha már itt tartunk, az eszmecserénk elejéhez még hozzáfűzném, neked az Akadály az út című könyve is elég hasznos volna...

2019. dec. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!