Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem megy routerről a...

Miért nem megy routerről a neten? Egyik napról másikra.

Figyelt kérdés
már végső elkeseredésemben fordulok ide....modemről megy a netem,de routerről nem...már kb 2 éve ment rendese,hozzá se kellett nyúlni,erre vmelyik nap nem ment..gondoltam a szolgáltató,vagy nemtudom...2-3 napja ezzel szenvedek,de enmtudom megcsinálni.vettünk új routert is,hátha zzal van a baj,de nem...a status villog mindegyiken,és nemtud csatlakozni a WAN-hoz...nemtudom mi lehet a baja,godnoltam a Mac-címekkel van baj,de ahogy láttam a lan,és wan mac-je rendben van,és nemis tudom hoyg lehetne átállítani.segítsetek légyszi!!!!!
2010. júl. 13. 13:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Hálózati kapcsolatokba menj, ott van olyan hogy Helyi kapcsolat. Jobb klikk, Tulajdonságok, a bejövő ablakban kattints rá a TCP/IP protokoll-ra, és ismét Tulajdonságok. Válaszd ki az IP/DNS cím automatikus kérését.

Ezek után a böngészővel el kell tudnod érni a routert, ahol beállíthatod a netet.

2010. júl. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod,de megnéztem,és az van beállítva,ugyan az még mindig a probléma...amikor csatlakozna,akkor egyszerűen nem éri el a modemet a routeren keresztül..már nemtudom mit lehetne még csinálni,mert a router telepítőjénél is azt írja ki,hogy nem éri el a modemet (WAN)...pedig modemet is cseréltem már,meg kábelt is..sőt még a windowst is újratelepítettem:D
2010. júl. 13. 13:43
 3/10 anonim ***** válasza:

Elvileg ha jó minőségű (drágább) router vettél, akkor, ha az előttem válaszoló alapján eléred a router konfig felületét, akkor tudsz MAC Adress-t klónozni. Azaz a router átveszi a géped hálózati kártyájának a fizikai címét. De olcsóbb routeren kézzel is tudod állítani, ez egy 36 bites szám, egy dos ablakban (parancssor) az "ipconfig /all" utasítással tudsz utánanézni, "fizikai cím" néven lesz kiírva.

Persze a router netre való kapcsolódásához a kapcsolat típusát és a bejelentkező Név:Jelszó párost korrektül kell megadni a routeren. Ez általában szolgáltatótól függően más és más.

Gyakori hiba ADSL típusú kapcsolatok nevének megadásakor, hogy nem név@szolgáltató.hu alakban van megadva a loginnév!

2010. júl. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

természetesen a felhasználónév,és jelszó jó,mivel ha router nélkül,csak modemmal kapcsolódok,akkor tudok internetezni...a beállításoknál a LAN és WIRELESS Mac-je ugyanaz, a WAN-é különbözik ezektől.És itt a beállításoknál ezek az adatok vannak még írva a WAN-hoz:

IP Address: 0.0.0.0 PPPoE

Subnet Mask: 0.0.0.0

Default Gateway: 0.0.0.0

DNS Server: 0.0.0.0 , 0.0.0.0

2010. júl. 13. 15:35
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát most már én is kíváncsi vok a megoldásra,mert nálunk is valami ilyen van.
2010. júl. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálam is ez volt a gond, és végül pofonegyszerű lett a megoldás. Visszaállítottam a gyári beállításokra, újraindítottam, és lőn csoda. Pedig én is mindent kipróbáltam előtte. A gép valamit elbabrál magától. Azóta megint megy rendesen
2010. júl. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

..."természetesen a felhasználónév,és jelszó jó,mivel ha router nélkül,csak modemmal kapcsolódok,akkor tudok internetezni"... -írod.

Ebben bíztam. De én azt mondtam, hogy az interneteléréshez szükséges felhasználónév : jelszó párosnak a routeren is be kell lennie jól állítva, mert akkor amikor a géped és a modem közé routert teszel akkor a router jelentkezik fel és autentikál a szolgáltatónál. Valószínűleg ez nem történik meg, mert sem IP címet, sem semmi egyebet nem kap a router wan oldala. Tehát vagy a kapcsolat típusa, vagy a bejelentkezéshez szükséges név, jelszó nincsenek jól beállítva a ROUTEREN!

Milyen interneted van? ADSL? Vagy UPC? Vagy DigiTV?

2010. júl. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

na végülis megoldottam tegnap a problémát...ne kérdezzétek hogy hogyan.....mivel 3 napig szenvedtem vele,nagyon flhúzta az agyam,és mindehova,ahova csak betudtam írni vmit,vagy az ip-t,vagy a macet bemásoltam...de az a fura,hogy oylan helyekre,ahova biztos nem kellett volna..aztán nézem,egyszercsak a router tulajdonságai megváltoztak,de full nemarra,mit én írtam be,és azóta jó .....fogalmam sincs,hogy mi történt,mert megpróbáltam másik routernél is ezt a marhaideges vagyok módszert,de ott nemjött össze..mindenesetre már nem merek hozzányúlni:D

és ADSL-em van

De azért köszönöm mindenkinek a válaszokat

2010. júl. 15. 16:13
 9/10 anonim ***** válasza:

Fiatalember!

Most kellene leülni és jegyzőkönyvet vezetve a változásokról rendesen megtanulni, hogy hogyan is kell ezt csinálni. Itt a jó alkalom!

Ha most nem tanulod meg, akkor legközelebb is csak idegeskedni és kapkodni fogsz, és fogalmad sem lessz, hogy mit kell csinálni...

2010. júl. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hát de napokig próbálgattam,mindent külön külön,hogy van-e változás...azért lettem ideges!mert elvileg tudtam,hogy hoygan kell beállítnai,mert a régi routert is beállítottam,annál nemvolt ilyen gond..
2010. júl. 17. 11:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!