Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A napokban vásároltam egy...

A napokban vásároltam egy lenovo ideapad 330s laptopot, de nem tudom kihasználni a teljesítményét, miért?

Figyelt kérdés

Pontos specifikáció

I5 8250u

4gb ddr4 (+4 bővítés megtörtént)

Gtx 1050 4gb

Szerettem volna egy notebookot, amin tudok tanulni, programozni, és néha játszani is, főként csgoval, de játék közben a GPU usage képtelen 30-40% fölé menni, és 60 fps sincs meg.

A laptop a GeForce kártyát használja, prioritást állítottam be nei, sőt azzal is próbálkoztam hogy letiltom a integrált gpu-t.

Eléggé elkeserítő, mert nézem a netes benchmarkokat és high beállítás mellett is 150-200 fps-t kéne hozzon, nekem meg 30-60 között ingadozik.



2019. júl. 19. 02:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A CPU órajele hogy alakul játék közben? Tartja a 3.4 et?
2019. júl. 19. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Elégtelen a hűtés
2019. júl. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
energiagazdálkodást nézd meg, ne takarékoson legyen, cpu, gpu hőmérséklet hogy alakul játék közben?
2019. júl. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Játék közben (10-15 másodperc után) leesik kerek 1500mhz-re, és úgy marad, pedig CPU hömérséklete 60 fok fölé nem igen megy, amiket néztem videókat, azokban simán 80 fokos.
2019. júl. 19. 09:14
 5/13 anonim ***** válasza:
Nvidia.com szedd le a drivereket. Intelnek is van drivere rakd fel oket. Nvidia vezerlopultba 3D beallitasoknal rakd at nvidiara.
2019. júl. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Konnektorba dugva próbálod? Mert akkuról nem fog teljes órajelen menni.
2019. júl. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Játék közben első ~1percben 3,4GHz, viszont utána leesik 1,5GHz-re és ott is marad. Kérlek ne olyat mondjatok hogy Töltőn használjam mert ilyenektől hajamat tépem. Először azt gondoltam biztos melegedés miatt történik, de CPU 60 fok körül van játék közben, sőt laptop alja sem vészesen meleg. Interneten rengeteg tippet kerestem, semmi nem jött még be. Napok óta próbálom megoldani, már lassan ott vagyok inkább élek még a meglévő 14 napos elállásommal, mert képtelenség kihasználni a laptop teljesítményét.
2019. júl. 20. 01:24
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha leesik 1.5ghz re az vagy azért van mert túlmelegszik, vagy azért mert takarékoskodik az aksival - emiatt írták fent hogy bedugva használd. Nem tudom miért téped a hajad emiatt, ha volt már bármilyen nagyobb(>erősebb mint egy alsó kategóriás netbook, vagy hasonló) teljesítményű mobil eszközöd tudnod kell hogy mindegyik így viselkedik, egy új aksival is fél órát-negyven percet ha bírna teljes terhelés alatt. Windowson belül van energiatakarékossági beállítás, de akkor meg az lesz a bajod hogy "nem jó az aksi". 1.5ghz en teljesen normális hogy szarul fut a csgo, hordozható gép azért létezik hogy egyik helyről a másikra tudd hurcolászni gond nélkül, nem azért hogy töltő nélkül teljes terhelés alatt huzamosabb ideig tudd használni.
2019. júl. 20. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kiszaggathatod de tenyleg igy van hogy a laptopok tolton mukodnek rendesen
2019. júl. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Na komolyan nem mondjátok? Azért tépem a hajam mert nyilván nem telepről fogok játszani egy laptopon. Azóta sikerült megoldást találnom, lenovo fórumokon ugyan ennél a modellnél leírták ezt a problémát, hogy a laptop Indokolatlanul fogja vissza az órajelet (mint ahogy fent is írtam alig 60 foknal vissza fogja 1,5GHz-re). ThrottleStop nevű szoftverrel megtudtam ezt oldani, és a CPU így sem megy nagyon 70 fok fölé, tekintve hogy elég jó laptophűtőt használok. Ez elég hülyeség a lenovotol, hogy gyakorlatilag rá kényszeríti a felhasználót arra hogy külső szoftverrel akadályozza meg a throttlingot, ugyanis így ebben a formában semmi értelme a benne levő 1050-nek, mert nem lehet a throttlestop nélkül használni. Na mind1 köszönöm a nagyszerű tanácsot hogy töltőről használjam, utolsó dolog volt amire gondoltam...
2019. júl. 20. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!