Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen laptopot vegyek az...

The_Stellt kérdése:

Milyen laptopot vegyek az egyetemhez?

Figyelt kérdés

Nemsokára kezdem az egyetemet gépész hallgatóként és laptopot szeretnék venni hozzá.


Ugyan van egy kellően erős asztali gépem, ami minden tervező programot futtat, de ugye az nem igazán mobilis.


Na most bent az egyetemen adott feladatokhoz milyen gépet érdemes venni? Valami gyengébb sima jegyzetelős notebookot vagy egy komolyabb erőgépet?


A válaszokat előre is köszönöm!



2019. júl. 7. 20:51
 1/5 Derwer ***** válasza:
100%

Szinte biztosan nem kell erőgép.

Ha kellene, akkor meg túl nehéz lenne cipelni.


Én egy Lenovo yoga 530asat választottam az unoka tesómnak.

Van benne egy i5ös proci, 512es nVME SSD, felnyomtam 16GB RAMra is (valszeg felesleges).

14colos, 2in1 laptop. Ajándékba kaptunk hozzá érintő ceruzát is.


10 évvel ezelőtt nekem érintős laptopom volt egyetemen, nagyon bejött, ezért én mostanság is ilyet javaslok egyetemre.

2019. júl. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha van pénzed, akkor akár ultrabook ami elég vékony, könnyű
2019. júl. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyetemre akár egy használt (2014 utáni) macbookot,vagy egy új Windowsos laptopot ajánlok (minimum I5 proci, 8gb ram, 512gb SSD,dedikált videokártya)
2019. júl. 8. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Derwer ***** válasza:

#3: nem inkább integrált videókártyát akartál írni?


Amúgy egyetértek, bár 256os SSDn is el lehet lenni, megha egyre elérhetőbb az 512es.

2019. júl. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nem otthon vagyok, az öreg Dell Latitude üzleti gépemet használom.

Ugyanis tavaly vettem 55 ezerért egy ~3-4 éves német irodai lapos, megkímélt állapotban. Vmi i5 van benne, 4gb rammal, 120gb ssd-vel és integrált videókártyával (amit még a tizensok éves Sid Meier's CIV 4 is megizzaszt... Saints Row 3-nál már sír). Számomra az volt a szempont, hogy 1. minőségi legyen, 2. jó legyen az akkuja. ~4-5 órát kevésbé megterhelő használat mellett simán kibír. Az már csak külön bónusz, hogy DVD meghajtója is van. :3 (én még használom)


Ha csak nincs legalább 150+ ezer forintod, nem vennék hosszútávú használatra új laptopot. Egyszerűen nem éri meg, a többségüknek nagyon rossz a minőségük...


A Dellemen jól fut a Tina, CodeBlocks + egyebek.


Én villamosmérnök hallgató vagyok, ősszel leszek másodéves, egyelőre nem kell nekem nagy grafikus teljesítmény.


Tehát Neked nem biztos, hogy jó a Latitude.

A Lenovo notebookok között nézhetnél esetleg körül.

Nekem egy i3-as, Nvidia gt820m-el felszerelt Lenovo Flex-em volt egy ideig, bár nem tudom mennyire elegendő cad-hoz (szerintem nem igazán).


Amit javasolnék: az ASUS-tól, azon belül főleg az "X" és "K" szériát kerüld. Nekem a K53S-em 2,5 év után egyszerűen bedöglött, az X-ekről pedig sem a neten, sem az ismerőseimtől nem hallottam jókat.


19F

2019. júl. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!