Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Western Digital Red: váratlan,...

Western Digital Red: váratlan, hirtelen meghibásodás kevesebb eséllyel fordulhat elő mint más típusnál? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Abban reménykedek, hogy azonnali, hirtelen történő meghibásodásból adódó leállás kevésbé fordulhat elő, mint má típussoknál, hiszen ezt 24 órás üzemre, NAS-be tervezték.

Adatmentésre használom, több lemezre mentek, adatmentés idejére vannak bekapcsolva.

Jártam már úgy más típusú merevlemezzel, hogy mentésre használtam, majd pár napos üzemidő után fej elkezdett kattogni, felforrósodott, egyre kevesebb adatot lehetett róla olvasni, míg végül már nem is működött.

Természetesen tudom hogy amiben elektronika van, az végleg meghibásodhat, hirtelen is akár. Több lemezre mentek.

Ha rendszeresen ellenőrzöm a S.M.A.R.T. értékeket, van esély rá, hogy el tudom kerülni a hirtelen, visszavonhatatlanul történő meghibásodást?



2019. jún. 28. 18:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs olyan merevlemez, ami tuti, hogy sosem fog meghibásodni. Ugyanannyi eséllyel hibásodik meg bármilyen HDD típus, kivéve ha kifogsz valami hibás szériát.
2019. jún. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Az esély mindegyiknél meg van. Én is amiatt vettem pirosat mert 24órásra tervezték, de mivel én is ki-be kapcsolom, ezért pont nem arra használom - és te sem - amire tervezték!

Tapasztalatok: 4 ilyen vinyóm van. Ebből 1-et fél év után gariba cseréltek és a másik kettőn is van több nem javítható olvasási hiba ami a Sentinel szerint lemezfelület vagy olvasófej hiba...

2019. jún. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Magyarán abszolút nem vagyok megelégedve a RED szériával...
2019. jún. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Van nagy cég által készített statisztika, azzal meg gondolom az lenne a probléma, hogy felhasználói szegmensben nem érhető el mindegyik példány.
2019. jún. 28. 18:24
 5/10 anonim ***** válasza:
Így van. Ők sem ebből a szériából használnak sokat és őszintén megmondva ezen SAJÁT tapasztalat után mutathat nekem akárki, akármilyen szuper statisztikát a RED-ől...
2019. jún. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem, azért van Red mert többet fizetsz erte.

Ennyi , nem több aki megveszi örül mert a drágább jobb.

Miért lenne más ? Gondolj bele a csapagyat nem kell pihentetni ? Nemar. Melyik az a vas ami elfarad de ha leteszed aludni újra jó vas lesz ?


Átverés , beveszed, megveszed.


Minden merevlemezt működésre terveztek, pihennie se az elektronoknak se a mágneses térnek nem kell a föld gravitaciojat se kapcsolják le néha.


Minden merevlemezre adatot írnak majd adatot töltenek be mindegy neki hogy az adat film vagy zene vagy szöveg mindegy neki hogy József vagy Mária nyomta meg a mentés gombot.


Csak az van hogy fizess és többre tartsad ezeket a merevlemezeket

2019. jún. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6: na ezt aztán keményen leírta doktor úr!


"Átverés , beveszed, megveszed."


Azért olvasgass egy kicsit még:


[link]

2019. jún. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tehát a merevlemez raidot támogat. Mivan ? Azt nem a controller csinálja vagy szoftveres ? És hogy támogatja ? Írja le valaki.

A vörös szín lényege: egyszerre több felhasználó is használhatja.

Már bocs de a merevlemeznek miért számít hogy a betöltés menüpontra ki kattintott ? Miben más a József és miben más a Béla kattintasa ?


Na hagyjatok a hulyeseggel.

Vagy írjatok le a magyarázatot ne az árverést linkeljetek.

2019. jún. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ismerem a színkódokat és jelentésüket.
2019. jún. 28. 20:45
 10/10 anonim ***** válasza:

"Tehát a merevlemez raidot támogat. Mivan ? Azt nem a controller csinálja vagy szoftveres ?"


- Igen, ezt minden merevlemez tudja, tehát ez nem előny...


"Már bocs de a merevlemeznek miért számít hogy a betöltés menüpontra ki kattintott ? Miben más a József és miben más a Béla kattintasa ?"


- NAS szerverbe kifejezetten ajánlott, nem úgy a többi WD márka. A NAS szervernek meg az az egyik lényege hogy több felhasználó több eszközről eléri az adatot. Nem egy gépen egy menüpont, meg Józsi bácsi!!! Egy kicsit még kupálódjál...


"... ne az árverést linkeljetek."


Ez nem árverés, hanem diszlexia... no meg a változatlanul nagy arc...

2019. jún. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!