Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Itt miért mindenki a relatíve...

Itt miért mindenki a relatíve kicsi tápokat ajánlja?

Figyelt kérdés
Én mindig legalább 2,5-3 szorosan túl tervezek táp ügyileg. A mostani gamer gépemben is egy 850W-os Gold Corsair Rx táp van. Nem vagyok híve a minimalista filléreskedős megoldásoknak. Egy gépet sok évre vesz az ember, vagy ti pár hónapra szoktatok tervezni? Szerintem egy PC-n ne spóroljon az ember, mert az meg fogja bosszulni magát. Sokan arra verik a mellüket, hogy sikerült 15-20 ezer forint megsrólniuk egy konfigon, ami röhejes hozzáállás. Telóra bezzeg nem sajnáljátok azt a 20 ezret? Komolyan, nem értem azt a bőlcsödés logikát, hogy miért jobb egy kisebb táppal gyilkolni a gépet. A nyári hőségben az a táp is jobban fog szenvedni mintha kényelmesen csak 50% kihasználtsággal menne. Magyarázzátok már el kedves szakik, hogy mi a logika abban, hogy mindenkinek a kicsi tápokat ajánljátok? Mi hátránya van egy nagyobb tápnak szerintetek? Több áramot nem eszik és viszonylag nem is sokkal drágább. Akkor mi a gondotok vele?

2019. máj. 9. 01:53
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
85%

Minőség > A dobozra írt wattok száma


Overkillezni lehet, de a legtöbb ember sose fog workstation hardvert használni, meg dupla videókártyát, viszont alig van pénzük egyben kifizetni egy gépet, főleg mert szüleiktől kapják. Jobban járnak egy olcsóbb, minőségi táppal, és akkor megvehetik a non-ITX videókártyát, meg a K/X verziót prociból.

A (gyorsabb), nagyobb RAM és háttértér ki fog jönni az évek haladtával, a tápban rejlő tartalék csak nőni fog.

Lehetne nekik ajánlani a 1000W fölötti titanium tápokat, de akkor aránytalan lenne a konfig.

Én megelégedtem egy Focus Plus Gold 550-el, mert ha rámszabadulna egy millió fölös forint se fogyasztana többet a gépem benchmarkok alatt, amíg nem teszek mindent vízalá. Vehettem volna 650Wos változatot is, de éppen kifogyott és a vadabb álmaimra továbbra is elég a kisebb.

2019. máj. 9. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem filléreskedés, a táp akkor hatékony ha 65-75 százalékos kihasználtság között van, alatta vagy felette arányaiban több áramot kell felvennie. Szóval de, többet eszik ha túlméretezed(vagy ha alul), és semmiféle előnyöd nem származik belőle. Egy minőségi 850 es táp 50 ezer alatt nem áll meg, egy minőségi 450 es, ami a legtöbb otthoni rendszernek bőven elég, meg 16-17 ezer vagy alatta, a különbségből tudsz venni erősebb kártyát, jobb alaplapot, hűtést, valamit aminek hasznát is veszed. Kapaszkodj meg, de a fos amit 25 ezerért 800 asként kapsz köszönőviszonyban nincs egy 15 ezres 450 es táppal megbízhatóság tekintetében.
2019. máj. 9. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

És azt mindig kifelejtitek a számításból, hogy ha minden maxon pörög a gépben akkor már jóval több kakaó kell neki, mint amit az átlag felhasználás alatt. Én tuningolom is a gépet és játékokat stramelek, amihez kell erőforrás rendesen. Az a baj, hogy ti mindenkit a napközis Pistikének néztek, aki suli után leül a gép elé kicsit Minecraftozni vagy facebookozni és annyi.. Lehet a magyar átlagnál sajnos valóban ennyiből áll a PC használat 2019-ben, de vannak azért még hardcore gamerek is szerencsére, akik nem szharral gurigáznak..:) Ezzel csak azt akarom kifejezni, hogy a felhasználás módját is néznetek kellene, mert ami egy átlag pistikének jó, az egy tapasztaltabb gamernek már aligha. És aki valamivel többet költene egy adott hardverre az nem feltétlenül hülye (a ti logikátok szerint), hanem lehet kicsit előrébb tekintőbb nálatok.


Én most tervezek egy VR eszközt venni, ami kapásból össze is roskadna azon kicsi tápok mellett amiket itt ti szoktatok ajánlani. Persze az fel sem merül bennetek, hogy Magyarországon valaki VR cuccot akar venni ugye? Vagy valami nagyobb fogyasztású kiegészítőt, mert ti max. egy videókártyával, meg egy SSD-vel számoltok azt csókolom..

Nem a tizenéves napközisek igényei alapján kéne gépet összerakni szerintem, hanem figyelnetek kellene a tapasztaltabb felhasználói igényekre is, bár ezt már korábban leírtam...


Bocs, ha kicsit hosszúra sikerült ez az irományom, de ezt muszáj volt kiadnom magamból, mert ezt látom itt már hosszú ideje. Remélem esetleg mások is elgondolkodnak azokon amiket leírtam.

2019. máj. 9. 02:31
 4/27 anonim ***** válasza:
91%

Azt hiszi a wattok száma megegyezik a minőséggel. Looool

Szerintem ezzel a kérdéssel csak magad égeted.

Gondolom te egy rx460 mellé is betennél egy 700 wattosat, vagy tudod mit? Nem elég neked az a 850 wattos corsair. Ebay-en lehet kapni "no brand" 1000 wattos tápokat 15 euróért. Vedd meg, hisz minél nagyobb a szám, annál jobb, nem? Legalábbis ez a te logikád..

2019. máj. 9. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert:

* Felesleges pénzkidobás: ha egy átlagos otthoni multimédiás konfignak bőven elegendő például egy 450 W-os minőségi táp, ami kerül mondjuk 15000 Ft-ba, akkor felesleges egy 1350 W-os hasonló minőségű (3x-os!) táp, ami kb. 50000 Ft-ba kerül.


* Kicsi a hatásfoka, így sok lesz a veszteség, ami megjelenik az áramszámládban, illetve feleslegesen fűti a géped: egy tápegység hatásfokának maximumát a gyártók a táp terhelhetőségének 50%-ánál maximalizálják.

Az annál kisebb terhelhetőség esetén a hatásfok meredeken, az annál nagyobb terhelhetőségnél a hatásfok lankásabban esik:

[link]


Ha jelentősen túlméretezed a tápot, akkor a terhelhetőség 50% alatti, meredeken zuhanó hatásfokú ágába kerülsz, tehát rossz lesz a hatásfok.

Ha a maximum terhelhetőségnél nem túl sokkal méretezed túl a tápot (hisz az átlagos terhelés a maximum terhelhetőség töredéke), akkor a terhelhetőség 50% feletti, lankásabban csökkenő hatásfokú ágába kerülsz, tehát jó lesz a hatásfokod.

2019. máj. 9. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

"Én tuningolom is a gépet és játékokat stramelek, amihez kell erőforrás rendesen"

De ne magadból indulj ki, hanem az átlagból.

Az átlagfelhasználó dolgozik, böngészik, kisebb multimédiás tevékenységeket végez - annak nem kell nagy teljesítmény.


Aki meg játszik (nem hardcore game-erre kell gondolni!), az sem vesz akkora gépet, hogy szükséges legyen neki egy 850 W-os dög. Egy átlagos játékos gépbe egy 550 W-os táp bőven elég lehet.


És még vegyük hozzá a magyar árérzékeny piacot is - tudod nem mindenkinek az apukája veszi meg a több százezres VR-képes gépet a kis fiacskájának, mivel kell a pénz másra. Például kajára, kocsira, családra (asszony, gyerek sok pénzt emészt fel, de a gyógyszer - pláne ha idős szüleid vannak - is egy pénznyelő), hiteltartozás (uzsorakamat) kiegyenlítésére, a sárga veszedelmek elkerülésére (hogy is mondta Zsiga Marci? 47000 Ft-ból meg lehet élni?).

2019. máj. 9. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Szóval akkor szerinted személyautó helyett mindenki buszt vegyen, mert ugyan drágább de több minden fér bele? Elég elcseszett hozzállás... Tudod létezik olyasmi, ár-érték arány, egy fölöslegesen túlméretezett tápegységnek ez meg biztos, hogy nem lesz optimális.
2019. máj. 9. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha alaposan túltervezed a tápot, még többet is fog fogyasztani a rendszer, mintha a táp 65-75 százalékos kihasználtságon lenne, hisz az az ideális neki. Akkor kérdezem: ha a konfigom circa 300 wattot eszik, miért ne lenne elég hozzá a 400 wattos Pure Power 11 tápom? Vagy inkább vettem volna valami szart az árán, de 2000 wattosat?

És igen, rengeteket számít az a 20 ezer forint, hisz annyiból egy fokozattal jobb procit, vagy még 8GB RAM-ot tehetsz a gépbe. De téged tudjuk, hogy nem érdekel és inkább megveszed a feleslegesen nagy tápot.

2019. máj. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
#8-as vagyok. A 300 wattot terhelés alatt értettem egy R7 1700 + RX570 gépnek.
2019. máj. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
mert értenek hozzá, te meg hülyeséget írsz.
2019. máj. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!