Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy operációs rendszer átlagos...

Egy operációs rendszer átlagos "életkora"?

Figyelt kérdés

- Arra gondolok hogy egy átlag op.rendszer meddig birja miután "tönkre megy"?

- Átlag felhasználásra mint például: Internet (Multimédia) és játékok..

- Windows 10 Pro x64-ról van szó.


És hogyan lehet növelni az élettartalmát?



2019. febr. 7. 08:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy op rendszernek nem jár le a szavatossága.

Néha nem árt takarítani, nem kell telepíteni minden felesleges vackot, na meg az erőforrásokhoz mérten kell használni és nem lesz vele baj. Ha mégis teleszemetelődik és belassul akkor meg újra kell telepíteni. Egy win10-et nem sokból tart, főleg ha nem a rendszerpartíción tárolod a fontos cuccaidat

2019. febr. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Alain Delon ***** válasza:
Linuxnál úgy van, hogy jönnek az újabb verziók, a régebbiek támogatottsága pedig lejár egy idő után. A különböző disztróknál párhuzamosan szokott futni kettő-három.
2019. febr. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Épp erről beszélgetnek itt: [link]
2019. febr. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem megy egy oprendszer tönkre, csak egyszerűen váltják egymást pár évente. De win7-ről 10-re is ingyen lehetett frissíteni. Nekem jó 2,5 éve volt utoljára telepítve, semmi baja, gyors, stabil. Ez már nem az XP, hogy havonta újra kelljen húzni mindig.
2019. febr. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha normálisan használsz egy rendszert, nem telepítgetsz ész nélkül, nem rakod tele hülyeségekkel, akkor nem "megy tönkre", tehát nem fog belassulni, lefagyni. Olyan persze lehet, hogy már nem támogatott a rendszer és amiatt frissítened kell egy új verzióra.


Én anno 2003-ban telepítettem a gépemre XP-t, SP nélkül. 2008-ban nyugdíjaztam azt a gépet, de az XP még mindig gond nélkül és gyorsan futott rajta, tehát 5 évet kibírt és ment volna még tovább is, ha nem cserélek gépet.


Aztán 2009-ben telepítettem egy Linuxot, amit azóta is használok, persze distro-frissítés az volt azóta, de 10 éve megy a rendszer úgy, hogy közben volt alatta egy komplett gépcsere, amit zokszó nélkül kibírt.

2019. febr. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1997 óta használok számítógépet. Azaz közel 22 éve. Még szeleburdi tizenévesként, a Windows 95-ME rendszereknél előfordult, hogy egyszer-kétszer újra kellett raknom a rendszert, de az utóbbi 10 évben csak akkor telepítettem újra, ha változott a hardver (új gép, vagy új HDD). Pár egyszerű szabályt kell csak betartani:

- Nem telepítünk eszetlenül minden hülyeséget. Ha mégis valami ismeretlen dolgot szeretnék feltelepíteni, amiben nem bízok 101%-ig, akkor először Virtualboxban letesztelem, hogy mennyire okés a cucc.

- Nem állítgatunk mindent össze-vissza. Kolesz-szobatársam havonta rakta újra a gépét, mert mindig beletörölt a "feleslegesen csak a helyet foglaló" rejtett fájlokba, vagy nemes egyszerűséggel belegyomlált a registrybe. :D

- Megfelelő védelmi szoftvereket (esetleg hardvereket) használunk. Az "én tudom, mit csinálok" nem feltétlenül véd meg minden trójaitól...

- És végül: ha lehet, rendszergazda fiókot csak indokolt esetben használunk.

2019. febr. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!