Milyen értékű az a bitcoin (vagy más kriptovaluta) bányászó rendszer ami fedezi egy átlagos ház fűtését a hulladékhővel?
Nem kevés.....
Mondjuk egy 100m2 szigetelt háznak a fűtési igénye olyan 8-10kw közötti, ekkora hőmennyiséget termel mondjuk egy 50 gtx1060/rx480 rendszer. Szerintem tápegységestől mindenestől olyan 5-6 millió lehet. De a hulladék hőt meleg víz készítésre is lehetne fordítani, ha vízhűtésben gondolkozol.
igen bár ugy tudom, az kb. 10 %-a a fűtésnek. Sokkal lassabban térül meg. Mondjuk ha a fűtés évi 2-300 000 Ft akkor még fűtésnem se térül meg csak kb. 20 év alatt...
És ez a rendszer amit írtál példának nagyjából milyen értékű kriptovalutát bányászik jelenleg?
Ehhez a fűtési rendszert is át kell alakítani. Vagy vízhűtésesre megcsinálni a kártyákat és bekötni a radiátor csőrendszerére - ez több millió forintos plusz költség. Vagy légcsatornás fűtésesre átalakítani a házat - ez olcsóbb de itt a fűtési rendszert kell átalakítani erre az egész házban.
A vízhűtésnél van még olyan költség vonzata hogy nem fűtési szezonban egy combos hűtőrendszer felé kell vezetni az 50 kártya hőjét ami szintén sok energiát emészt fel. Vagy leviszed a kútba a hűtőkört ahol nyáron is hideg a víz. Azok a videokártyák - amikkel bányászni érdemes - nagyon drágák lettek. A bányász kártyák megjelenésére még várni kell hátha azok olcsóbbak lesznek és azokkal meg fogja érni. Arra is gondolni kell hogy mi lesz ha vége szakad ennek és nem éri majd meg így bányászni. Egy hagyományos kazánod is legyen. Áramszünet esetén is jól jön. 5-10 év van ebben de legkésőbb 5 év múlva újra cserélni kell a kártyákat olyanokra amik gyorsabban számolnak. De az állandó terheléstől a legtöbb kártya úgyis megdöglik 5 év alatt emiatt szinte magától kicserélődik a rendszer. Ha nem feszeled alul őket - de ezt nem mindegyik kártya bírja és instabillá válik. Ha alulfeszeled a kártyákat és így stabilan működnek akkor kibírják az 5 évet. 50 optimálisan beállított és hűtött kártyával most Magyarországon az adót - mert adózni is kell belőle - és minden költséget levonva saccra lehet keresni 400e - 500e között havonta. Ez a bányászott kriptovaluta árfolyamától függ. Működhet az egész csak nagyon meg kell tervezni. Ja és bitcoint már nem éri meg ilyen módszerrel bányászni mert minuszos lesz az üzlet. Ethert és litecoint még 1-2 évig biztosan megéri. Utána át kell állni a többire amiknek az árfolyama alacsony de könnyű belőlük sokat kibányászni.
az 50 kártya azt jelenti, hogy 50*70 000 Ft, plusz 10 alaplap az 10*25000 Ft
plusz tiz táp az 10*25000 Ft
plusz alaplaponként egy winyó az 10*15000 Ft
összesen
50*70000+10*25000+10*15000=3 900 000
vagyis az első év végén térül meg és még egy évig lesz nyereséges - ha nem bukik be elöbb?
tehát lényegében 2 év alatt megduplázom a pénzem?
feltéve hogy nem lesz fele annyi az árfolyam akkor. viszont ha dupla annyi lesz, amit jósolnak, akkor 2 év alatt megnégyszereztem a pénzem? 4 millióból lenne tehát 8-16 millió 2 év alatt?
Jól számoltam?
Hamarosan jönnek a bányászkártyák, ezeken több GPU is lesz, de nem tesznek majd rájuk semmilyen video kimenetet. Kérdés az áruk és hogy a fogyasztásukat mennyire lehet majd optimalizálni. Magyarországon a problémát a magas áramszámla okozza, ami egy nagy bányászrendszernél elérheti a több 100 ezer forintot/hó.
Az alaplapok (és ezzel a számítógépek) számával is lehet már most spórolni, mert a piacon vannak azok az alaplapok, amikre a szokásosnál sokkal több kártyát rá lehet csatlakoztatni: [link]
Ha jól alakulnak a dolgok, akkor olcsóbban lehet majd nagy számítási kapacitást építeni (a 3-4 millió helyett már 2 millióból ugyanazt) és remélhetően alacsonyabb energiaigénnyel.
Egy komolyabb miner rig park már komolyan vehető fűtési potenciált is jelent (a maga 4-5-6-kWh fogyasztásával). Csak ne legyen áramszünet, mert akkor nincs fűtés, de akkor bányászat sincs, amíg vissza nem jön a power.
A vízhűtést nem támogatom, mert komoly nehézségek és problémák forrása lehet (szivárgás, szűrés, a megfelelő folyadék használata), de a levegőt a rigeken keresztül elvezetve, jól haszálható akár fűtésre is, házon belüli zárt légkeringéssel.
és arról mi a véleményed hogy egy olyan napelem rendszer ami nem csak fedezi a bitcoin termelés költségét hanem éves szinten annyival több áramot termel, hogy az éjszaka valamint a téli sokkal gyengébb kapacitás jóváírható? természetesen a háztartás egyéb fogyasztása is bele lenne kalkulálva. mennyibe kerülhet egy ilyen napelem rendszer?
és akkor lényegében a nemcsak a fűtés lenne ingyenes de a többi villany is. csak a fűtés duplán lenne ingyenes.
illetve egy bizcoin bányás rendszer - napalem combó lenne ami azért sok millió lenne.
Egy olyan napelem rendszer, ami az összes igényt kiszolgálja, már túlzóan drága lenne. De külföldön működhet és működik is.
A magyar áramszolgáltatók már nem fogják engedni a visszatáplálást, a magyar állam megadóztatja a 4kWh-nál nagyobb napelemeket (ha egy háztartás ennél nagyobbal rendelkezik). Magyarországon nem éri meg megújuló energiaforrásokat alkalmazni, mert a kormány és az elektromos művek is ezek ellen vannak. A szélerőmű telepítéseket is hogy betiltották (ami már addig felépült, azok szerencsére maradhattak). Vegye csak majd mindenki Pakstól a drága áramot. Nehogy már a magyar parasztnak egy megtérülő, saját áramtermelése legyen.
Az a vicces, hogy az EU-s irányelvek szerint 2020 körültől már csak energiahatékony házakat lehet majd építeni. De akkor hogy, ha ezt nem engedik? Fogyatékos, kapzsi, magukat királynak képzelő g3nyóktól függ a sorsunk.
eh, nekem az tűnt fel, mikor Bécsbe mentem, hogy ahogy átléptem a határt, szélerőmű farmok voltak az út mentén.
De azt hittem, a magyar ember hanyag, azt nem hittem volna hogy nálunk azért nincs, mert állami szinten lehetetlenítik el...
Egy kérdés: ha én otthon a kertemben valamilyen módon megoldom az energiatermelést (napenergiával), egy a villamos és egyéb energiaszolgáltatóktól függetlenül, de 4 kW-nál többet termelek, azzal szabálysértést, adócsalást követek el?
hogy egy kicsit konkrétum is legyen, lássunk egy egyszerű példát:
napraforgót termelek, olajat préselek, s azzal járatok a kertemben egy régi merci diesel motort. ezzel áramot termelek.
ha köztuton mennék ilyen üzemenyaggal jövedéli adócsalást követek el.
de akkor is, ha a kertemben jár egy kiszerelt motor?
ez a 4 kilowattórátot egyértelműen átlépné, többszörösen.
bár azt se nagyon értem, hogy egy egyszerű budafok kályha is 6 kilowattorás, vagy ez az adó csak a villamos energiára szól. (mellékesen a mercis példa már áramot is termelne, nem is keveset, ha izmos generátor van vele meghajtva s nem egy sima autógenerátor.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!